EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102394 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Und...eh zato sam ja sebi odredila samo dva dana cardio :rolleyes01:..

Sad sam se sjetila da je bolje da vas ne smaram sutra s prijedlogom treninga...ispišem svašta nešto a od toga ne bude ništa...nego odem ja u ponedjeljak fino lijepo i odradim cardio...snimim koje vježbe su moguće za izvesti...s kojim spravam možemo raditi i to ...i onda vas obavijestim o svemu... :blowkiss:..

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Užas...sve sam vam bila lijepo fino napisala i nestane mi struje  :wow:...A baš sam se bila potrudila da vam napišem kako sam se osjećala...kojom brzinom sam trčala ..sve...Bio je kilometarski post a sad se ne mogu ponavljati :(...

Uglavnom odradila sam cardio..15 min traka...15 min biciklo...15 min steper..Umorila sam se bila...a radila sam nekim srednje blagim intenzitetom...s tim da iskreno traku teško da bih mogla raditi intenzivnije...mislim da dajem maximum...Biciklo mogu pojačati lagano na pola sata...tako da bi ubuduće cardio mogao trajati 60 min i 3 dana sedmično...jel to ok? Dosta sam više energije imala ...tj. kondicije nego kada sam ranije nešto pokušavala..Nisam se osjećala kao nenormalno debela..nego kao "normalno" buckasta...bez imalo kompleksa...lakše se ljudi diše ;)..

Rođak je bio krasan..potrudio se da mi pokaže svaku vježbu..Uglavnom mogu izvesti sve ono što je predloženo u temama "Trening za početnike" (Und i Tanja)...tako da sam pravo sretna zbog toga...Nešto ćemo improvizovati ali odlična je situacija...Razmišljam da je nepotrebno sad da vam pišem kako bi mogao izgladati sutrašnji trening..ja ću samo mijenjati vježbe koje su navedene u tim temama ...mislim da vas ne smaram svaki put pred trening ali možda nije loše da to uradim za prva tri treninga..kasnije će se to ponavljatiali..šta kažete?..Radi se u stvari o tome da ću raditi naizmjenično po dvije vježbe za svaku grupu mišića ( to mogu biti tri različita treninga sedmično)...dvije serije a 10-15 ponavljanja..Šta mislite? Radila bih znači kružni trening za početak...Ako imate kakvih prijedloga ili kritika kažite please...

Lokk1 ti si govorio da uvedemo neki "sistem"...onu skalu neku od 1-10...kako da to skontam :rolleyes01:?

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Sutrašnji trening:
Bench press ( potisak bučicama na ravnoj klupi);
Triceps ekstenzija na klupi...sjedeći;
Pulldowns (povlačenje na lat mašini);
Standing curls (biceps pregibi s bučicama);
Standing hamstring curls;
Ekstenzija;
Dumbell press (potisak bučicama iznad glave sjedeći na klupi);
Sjedeće podizanje za listove( ovo će biti improvizacija);
Ovdje bi trebali trbušnjaci...nešto ću malo uraditi...bojim se zadati se pravo..radije bih da se još malo smanji stomačić..mada nije više veliki ;).

Za neke grupe mišića moći će ići tri različita treninga sedmično...a za neke dva...mislim da to nije loše...?

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Možete primjetiti koliko se ja dobro razumijem u sve ovo :wallbash1:...Mislim da nije to po dvije vježbe za svaki mišić nego za "grupe neke" posmatrano ovako:
I grupa-Grudi i Triceps;
II grupa-Leđa i Biceps;
III grupa-Noge;
IV grupa-Ramena, Trapezi , Listovi i ABS.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Lokk1 ti si govorio da uvedemo neki "sistem"...onu skalu neku od 1-10...kako da to skontam :rolleyes01:?


zaboravi to za sada ... ne bih da te zbunjujem .. ide ok sve
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok Lokk1...nadam se da ćete me moći pratiti ovako...pa će ići valjda dobro..Važno mi je da imam motivaciju...pa sve se onda da srediti ;)..

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ako nekoga zanima ovo su teme u kojima se nalaze vježbe koje ću prakticirati:
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=12481.0
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=952.0

Lokk1...nemoj da misliš da se ja nisam potrudila sama vidjeti o čemu se radi kada je u pitanju ono što si mi predložio bio...ali moj engleski nije tako dobar nažalost...Koliko sam ja shvatila odrede se ti neki stepeni "proizvoljno" jel...u skladu s onim što si ti spominjao od najblažeg do najintenzivnijeg...ali ako ti mišliš da nema potrebe da se opterećujemo s tim no frks  ;)...

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
bice to ok.. :yes:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Leyla...pokušaću ovako i da ne mijenjam ishranu pa da vidimo šta će se dešavati...mada kilaža evo par dana stoji...pa biće da ćemo morati nešto novo uvoditi ili će možda sam trening odraditi posao...ali ja ipak uspijem potrošiti tako jako malo kalorija pa ne znam baš ali vidjećemo...Inače danas sam se vagala u teretani...vaga je pokazala 71 kg...ali sigurno više vaga  :yes:...ali svejedno ja se sjećam da sam na toj istoj vagi znala ugledati cifru 82 kg  :blush:...što će reći dosta je otišlo u svakom slučaju  :)...

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Sad ću malo da se pohvalim da sam odradila trening da valja...već sad osjećam da ću imati upalu...jer dok sam radila vježbe tačno sam osjećala mišiće  :rolleyes01:...stvarno sam se potrudila :)..Trening je trajao 55 minuta..a nije baš sve bilo kao što sam juče planirala...Nisam radila listove i nisam radila nikako trbušnjake..ali sam ubacila neke drage vježbe za guzu i momački sam ih odradila vjerujte...Promjena je bila takođe to da sam svaku vježbu izvodila u tri serije ( ne dvije kako sam mislila) a nadam se da nemate ništa protiv...Neke sam radila 12 ponavljanja..neke 15 a neke 10..zavisi koliko mi je bilo teško....Koristila sam bučice 3 i 3,5 kg (npr. biceps pregib sam radila sa 3 kg i na "skali izdržljivosti" od 1-10 to je vjerujte bila čista 10-ka, ne znam zašto očekivala sam da će biceps biti lakše raditi ali iznenadila sam se, dok sam za potisak bučicama na ravnoj klupi koristila 3,5kg i na skali od 1-10 to je bilo za 7)...Tako da ću se još snalaziti sa težinama...da vam ne pišem stalno i za svaku vježbu...mislim da ću se snaći...Osjećala sam se odlično...preznojila se jesam ali ne kao kad radim cardio..Uglavnom ja sam happy i posebno me raduje što je teretana skroz ok pa može biti pravo zadovoljstvo odlaziti u istu... :blowkiss:..