EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102174 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
vjeruj da neces osjetiti razliku imala ili nemala trening sa 0uh , pogledaj po forumu ima neki jelovnika masa sa 0uh
kad ti je 0uh ja sam zato da ne unosis zobene, pridrzavaj se striktno ..uletit ce tu skrivenih uh iz povrca i sl ..zobene su ipak izvor uh tako da na pocetku ipak nemoj nula je nula  :rolleyes01:

mislim da si malo krenula jako ,onda ti ides vsaki dan 6 put sedm ..gledaj da se ne pretreniras i da ti ne bude svega preko glave ..ako i ides 6 dana onda ako it nidje dan slobodno odmori ako ti se ne ide i sl ..tijelo treba i odmor ..mozes nekad iza tegova odradit kardio 30ak min ako je laksi trening i imas snage tako da imas 2 dana u sedm odmor..
ma bice to dobro  ;)

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Leyla na prijedlogu...pa ajde vidjeću kako će to sve izgledati..ali možda bolje da idu te pahuljice nego da ide varanje  :rolleyes01:..kad već kažeš da ne mislim o tome još  :evillaugh:...A vidjeću naravno za treniranje...neću ići a da se ne osjećam ok naravno...ali mislim moji treninzi su ipak tek početnički...ne potrošim ja mnogo kalorija...potrudim se ja itekako ali nije to još ipak ništa ozbiljno...Odmaraću sigurno...ali drago mi je da mi se da ići...to mi je bitno.... :blowkiss:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
kad se vara onda se vara konkretno  :evillaugh:

i meni je drago da si pregrmila to s teretanom i da je zadovoljstvo ici :yes:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
e sada .. mozda se neki nece sloziti ali zasto sada sve odjednom .. i variacije i trening i sve ...

ako sve bude bilo kako treba odlicno .. a sta ako nesto ne valja .. u smislu velik je to sok za organizam .. a ne vidim iskreno gde zurimo .. posebno ako ide sve ovako ..

licno znam brdo primera gde su ljudi i sa normalnim unosom UH padali u nesvest pri kardiu na prazan stomak ...

zasto prvo treningom ne bi malo popravili stanje sa mitohondrijama i enzimima pa onda kada se situacija stabilizuje ubacili variacije ..

moj glas za sada ide na eventualni lowcarb pristup ..  pa cemo posle lako varirati ..

sa druge strane minka , ti to najbolje znash kako se osecash .. nemam nista protiv toga i da probash ovako ali cisto da budes svesna da postoje i drugi alati u torbi i da ne moramo ici do granice izdrzljivosti AKO ides ..

znachi ako ide sve kako treba i ti se dobro osecas , ponavljam , nemam nista protiv ;) nego ovako za svaki sluchaj ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
slazem se i ja mislim da je sve odjednom ali sama je trazila varijacije..sto svakako se moze ostaviit za poslje
na njoj je da odluci puno je to i treninga odjenom..treba sve po osjecaju nema zurbe opcije su  otvorene pa moze da sagleda sve i odluci

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
e sada .. mozda se neki nece sloziti ali zasto sada sve odjednom .. i variacije i trening i sve ...
 ..
ok je predlog, ona je malo naopako krenula, obicno ide dobar trening i neki low carb ili prilagodjavanje, pa kada to stane onda ide se dalje..ali dobro..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Eh to mi je trebalo Lokk1  ;)..Ma znaš kako niko ništa nije predlagao nego se ja pravim pametna :yes:..Mislim da sam se malo ufrkala što imam osjećaj da kilaža će da stoji..ali u stvari me više isfurava ona vaga u teretani  :wallbash1:..pa mi se nešto žuri izgleda  :dunno:...a i sama sam gledala da iskoristim sve maximalno a sad nešto sve bih odjednom...nemam pojma šta mi bi...Ali znaš šta mi je još u svemu tome fazon...što ne osjećam potrebu za UH...vjeruj mi...ali nije bitno to...moram ih unositi...mislim da neće biti loše da npr. povećam jedan dan UH na 100... a jedan ili dva dana u sedmici izbacim samo jedan obrok UH...tako sam ja to nekako zamislila na početku...Znači nisu to prave varijacije a nešto opet mijenjam...mada u suštini prosječno unosim UH kao i do sad ali opet je neka mala promjena...mislim da će mi to goditi...šta ti misliš o tome? Neću sigurno uvoditi dane sa 0 UH ok...a s vremenom kad osjetim da trošim dosta energije na treningu mogu ja UH i povećati...to da vidim kako će ići...pa da prave varijacije dođu na red tek nekad tamo kad baš zakoči...može li tako?

Već sam ovo ispisala i sad vidim da ste se već dragi javili...Laziću hvala vam mnogo...evo ok...opisala sam kako sam se osjećala i što me je spopalo...ali nema problema...ništa onda neću mijenjati...ima da vas slušam nek kilaža i stoji znam da ste u pravu :clap:...hvala vam velika...i izvinjavam se što sam sve nešto uzbunila...Valjda sam dobila neke energije lude pa da mi je nešto mijenjati :dunno:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Samo da vas obavijestim da sam se skontala šta ću da radim...Izračunala sam ponovo količinu UH koje dnevno unosim ( povećala sam za jednu kašiku zobene i pirinač...a krompira svakako dovoljno unosim) i ne računajući mlijeko( nekad ga koristim...nekad ne) odnosno računajući UH samo iz voća, zobenih i riže(krompira, graška) dođem na 96 UH :)..tako da mi je to drago...Znači nije to malo...min. 100 UH dnevno jer sigurno nešto malo ima iz povrća ostalog itd....Znači ovo nije uopšte velika razlika u odnosu na ono do sad al možemo biti sretniji jer mislim ove količine su skroz ok  ;)...

Ps. Rekli ste mi da se ipak mogu javljati i da ne smaram :rolleyes01:..ali vi ne morate ništa odg. ...samo da znate na čemu smo ;)...

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Dobro jutro narode...

Moram vam ispričati kako mi izgleda cardiom trening jer nisam sigurna da radim pravu stvar...Trening s opterećenjem mislim da je ok...još uvijek malo experimentišem sa težinama ali mislim da je sve pod kontrolom...ali aerobno se mrcvarim...Radi se o tome da na kraju treninga budem ne mokra nego okupana u znoju...ono što me raduje je da mi se ne vrtoglava ali da budem kranje iscrpljena na kraju budem  :yes:...Ono što prvo uradim je traka i tu se zagrijavam 8 min..pri brzini na kojoj  sa 80 kg nisam mogla ni 10 min izdržati...Sad tako mogu sat sigurno (samo bi mi dosadilo)...Nakon toga se dobro istegnem i onda ponovo na traku sa dvostruko većom brzinom od one na zagrijavanju...i pređem 2 km i 200m za 15 min...i crknem  :blush:...Znam da ovo nije mnogo ali meni je to baš do granice izdržljivosti...Pa sad ne znam da li je to dobro ili ne...Bojim se da bi pri manjoj brzini gubila neznatno malo kalorija i onda se tokom treninga baš forsiram...Tako iscrpljenja krenem na biciklo i odaberem level 5 od mogućih 12 i odradim 20 min( jednom sam izdržala pola sata...nije teško kao traka ali se znojim momački  :lol:)...Na kraju steper nekad 10...nekad 15 min....ne mogu vam reći kojom brzinom i to ali dajem maximum...Znači na kraju treninga sam okupana...i zadihana jako...Nisam mjerila puls...možda da to uradim sledeći put...ali pokušala sam no nikako se skoncentrisat kako treba...Imate li neki prijedlog...Mislim ja ovo radim jer želim da osjetim trening i da znam da sam se potrudila i da je otišlo nešto kalorija ali možda je to sve pogrešno...možda trebam smanjiti tempo..ne davati maximum isl...Ne znam ....nisam pametna? Hvala vam... :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
evo neke smernice

tzv fat burning zone se kreće između 60 i 70% od max HR
a kardio zona je okvirno od 70-85% MHR

max heart rate (MHR) se računa pomoću formule 220-br godina

e sad opet nije sve crno-belo  :)
uprošćeno: pri nižim intenzitetima aktivnosti telo više troši masti, a njihova potrošnja se povećava i sa vremenom koje provedeš vežbajući (što znači da pri tom nižem intenzitetu možeš satima da treniraš, i čak ne bi smela da osećaš neki nepodnošljiv umor)
pri višim intenzitetima utrošak masti je manji (troši se i glikogen), i što je intenzitet veći to se više troši glikogen, ALI pri takvoj aktivnosti je veća ukupna potrošnja kcal i za kraće vreme potrošiš više kcal nego pri vežbi manjeg intenziteta

moja preporuka tebi je da se držiš kardia što manjeg intenziteta (a dužeg trajanja), jer sa tvojom dijetom (i uzevši u obzir činjenicu da nisi bila aktivna) možeš se pretrenirati, opašće ti imunitet, osećaćeš se izmučeno, gladno itd ... nema potrebe da to radiš  ;)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads