EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Upustvo za kupovinu jaja...  (Read 30087 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Upustvo za kupovinu jaja...
« on: July 13, 2007, 10:13:53 PM »
Ne verujte kad kažu „jedno belance ima 3gr proteina“ :bored:
Da bi dobili tačan iznos skuvajte jaje i izmerite, jednostavno.U 100gr belanaca ima 10,9gr proteina.Npr danas sam kupio 330 jaja D klase (od 45-50gr), znači vrlo mala su.
Plaćao sam 30kom =1.49km neka akcija ili 60din, ili 0.75eura ili 5,4 kuna.
Jaja su sveža znači od 12 og ovog meseca sada je 13ti.
Pre toga sam plaćao jaja S klase (65-70gr mislim?) po super ceni 30kom =5km, jesu veća ali...
Da bi video koliko ostane belanaca od jednih i drugih izmerim 3 skuvana belanca S klase (5km) i 3 skuvana belanca D klase (1,49km) i iznenadim se...Od S klase ima 110gr belanaca a D klase 95gr belanaca!!! Što bi značilo da su manja jaja u ovom slučaju D klasa mnogo isplativija varijanta.Znači uzevši 330 komada D klase sam platio 16.39km a da sam kupovao S klasu 330komada po dobroj ceni od 5km (inače su takva ovde 7km) platio bih =55km. U prevodu: za 3puta manje para mogu se kupiti manja jaja i dobiti ista količina proteina.
Verujte poprilično se uštedi para i više ostane za nešto drugo.
Napravite i vi experiment i ako i vama ispadne ovako ili slično izvucite sami zaključak...Bolje je kupiti manja jaja, ušteda-više proteina. :clap:
Nadam se da će moj mali Experiment pomoći da uštedite i kupite više klope za manje para.

Za iste pare umesto 392gr čistog najkvalitetnijeg proteina dobio sam 1139gr tog istog najčistijeg i najkvalitetnijeg proteina, ZNAČI 2.9 PUTA VIŠE !!! :clap:

Pa vi vidite.
Ako je i kod Vas takva akcija sa tolikom razlikom razmislite zašto davati više para.?

Ovih dana predosećam da ću početi da kokodačem.

Pain is temporary, Pride is forever

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #1 on: July 13, 2007, 10:30:26 PM »
auuuuuuuuuuu,brate kakav si ti elaborat napravio o obicnim jajima,svaka cast


Uploaded with ImageShack.us

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #2 on: July 13, 2007, 10:40:49 PM »
i kolko onda to jedno bjelance d klase ima proteina ??

gdje si kupio skoljku za te pare?? :rolleyes01:

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #3 on: July 13, 2007, 10:47:21 PM »
Ted Arcidi

Trudio sam se  ;)

Leyla

TC ROBOT Hrasno -SARAJEVO   :dunno:
Pain is temporary, Pride is forever

Offline nijagara

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Female
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #4 on: July 14, 2007, 01:45:52 AM »
 e car si ,aja svakog dana kod komšije po 20 jaja ,a on me gleda ko da sam vanzemaljac....da komšija  bude raspoležen za biznis moći će pravo zaraditi..joj i meni je muka od bjelanca ,,ko,ko,ko.,još malo..bjelance ja pojedem a cuke pojedu žumance ... :yes:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #5 on: July 14, 2007, 04:30:08 AM »
jaja su jaja .. tuna je tuna...  :dunno:

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #6 on: July 14, 2007, 07:46:54 AM »
Leyla

Inače to jedno jaje D klase(samo belance) ima 3,45gr proteina.
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #7 on: July 15, 2007, 02:45:59 AM »
hm pa D klasa kako kazes su bas mala jaja ako je tako i jeftino jos ako ima tolko proteina, onda bi ona od A klase koja su troduplo veca trebala imati i vise proteina bar 6 a kaok ti kazes ustvari je isto i sad i ova A klase imaju kao blizu 4 proteina ..pa nema logike ,onda bolje kako kazes kupovati ta za manje para nego ovu jednu skoljku A klase  a te od D 3, 4 skoljke ako je istina , a usteda ogromna

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #8 on: July 15, 2007, 06:24:40 AM »
 :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

jaja ko jaja ...  :dunno:

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Upustvo za kupovinu jaja...
« Reply #9 on: July 15, 2007, 10:15:43 AM »
Leyla

Nisu klasa A klasa troduplo veća, već nekih 10gr (D 45-50gr, toliko piše na deklaraciji) (A 55-60gr, nisam siguran nemam onu deklaraciju trenutno).Ima logike, izgleda da na većim jajima puno više otpada na žumance, pa je zato belance D klase mnogo isplativije. :)
Nema šta „ako je istina ili ne“ kupiš jaja D klase i S klase (koja je uostalom veća od A klase), skuvaš 10 od jednih i drugih, izmeriš i uporediš. :dunno:
Jaja S klase imaju malo više proteina ali ako je razlika 3,5 puta, vrlo logično dolazi se do zaključka da umesto jednog jajeta S klase koje daje npr 40gr belanaca uzmeš za iste pare 3.5belanaca D klase koja imaju 35gr belanaca pa puta 3.5= i ispadne nekih 3puta isplativije... :)
Vrlo prosto...Napravi experiment i videćeš netreba ti neko znanje iz matematike da bi nešto zaključila, ja sam imao jedva 2 iz matematike pa eto vrlo lako izračunam...
Možda i postoji razlika između nekih jaja u količini belanaca, moj experiment je pokazao ovako kao što sam gore naveo, ti vidi kako će kod tebe biti.?
Pain is temporary, Pride is forever