EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Preporuke za vezbe i opremu.  (Read 6072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleks

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Preporuke za vezbe i opremu.
« on: April 15, 2008, 08:54:25 PM »
Kratak opis: musko, 24 godine, visina 180 cm, tezina varira 95 - 100 kg. Za kilograme niko ne veruje (teske kosti, gusce pakovanje - sta ti ja znam). Posao mi se nalazi na 2 m od kreveta a radno vreme ocigledno provodim za racunarom.

Jedem nekoliko puta na dan - dakle vise manjih i relativno raznovrsnih obroka, hleb samo u sklopu sendvica (ne cesto), pijem dosta tecnosti (uglavnom vode - smanjio sam coca-colu tj zamenio sa kiselom vodom), mada popijem i do dve 0.2L solje Ness kafe (2 kasicice secera i sve mleko). Jedini "veci" problem sa ishranom vidim u visku slatkisa/secera.

U principu me ne zanima da skinem X kilograma - vec da se resim "slaufa" oko struka i da imam vise kondicije :)

Kondicija je prilicno slaba - nekim srednjim tempom (~ 70%) trcanja mogu otprilike 1 Km da istrcim. Od nedavno sam poceo da dizem tegove i dok to ima efekta na misice - salo se naravno ne skida :rolleyes01: Obim struka je tek par santimetara manji od obima grudi (grudi 110 cm - struk 100 cm /W 40 pantalone/).


Plan je da se ubaci voznja bicikle svaki drugi dan (ili svaki dan?) - po 30 do 45 minuta - mada kako je vreme zadnjih dana, razmisljao sam da uzmem i sobnu biciklu, elipticni trenazer ili mini steper. A drugim danima da vezbam sa tegovima (pronasao sam opis vezbi iz "body for life" programa). I ocigledno da smanjim secer/masti - tj da se sto vise uklopim vase uputstvo kako izgubiti kilograme.


Neka preporuka za sta se odluciti i gde kupiti izmedju sobne bicikle, elipticnog trenazera ili mini stepera?
Cena u principu jeste bitna (recimo da bih mogao da izdvojim do 200 Eura) ali mi je bitnije da je na masini zanimljivije raditi :) tj "lakse" postici rezultate.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Preporuke za vezbe i opremu.
« Reply #1 on: April 15, 2008, 08:56:08 PM »
da li postoji varijanta-teretana
malo izadjes da te vidi sunce, pobegnes od kompa itd..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline aleks

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Preporuke za vezbe i opremu.
« Reply #2 on: April 15, 2008, 11:00:55 PM »
Naravno da postoji i ta varijanta - samo nema neki pravi fitnes centar u blizini. Zivim na Karaburmi i to malo teretana (jedna, mozda dve ako Spok jos uvek radi) sto ima, su pune lokalnih wanna-be dilera sa kojima sam na zdravo-cao :innocent:

Pretpostavljam da pitas to zbog aerobnih vezbi na spravama? Jer dok logika da sto vise misica imas - vise kalorija trosis cak i dok mirujes - funkcionise, meni ce trebati mnogo misica (previse) da skinem 10 KG sala, zar ne? Ili mislis da odem totalno u anabolicku (HIIT) aktivnost?

Isao sam jedno vreme u teretanu u ulicici pored TuckWood-a - i koliko se secam i tamo je samo bila bicikla od aerobnih sprava. Doduse ima skoro 5 godina od tada ...

Takodje kada vreme bude lepse plan je da se biciklom ide do Ade i nazad: Karaburma (skoro pa Mirijevo) - 25. Maj - Ada (sa krugom oko Ade to je ~ 25 do 30-ak Km koliko se secam). Pre sam umeo da obrnem krug rano ujutro - vratim se kuci, istusiram i onda opet biciklom sa drustvom na Adu ...

Doduse pitanje je da li bi sada stigao i do 25. Maja :) Zato i hocu da nabacim kondiciju pre toga.

Inace "izgovor" za nabacen stomak je operacija slepog creva pre par godina - prvo sam naglo smrsao par Kg (osusio se) odmah posle operacije - a posle se ugojio ... I od tad nikako da se vratim u neku normalu.

EDIT: Ima li fitnes/teretana koje rade rano ujutro? Recimo od 8?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380