EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Keli - 115 teska kategorija  (Read 84216 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #190 on: November 13, 2009, 08:57:39 PM »
Prvo krece vec po zna koji put, drugo ishrana joj nije bas najsrecjnija a ti joj preporuchujes da kombinuje.... Cetvrto ella jeste dobar izvor ali za kasnije chasove jer se sporo vari... A sto se tiche dosade i mesa: Jbga koliko ulozis toliko dobijes... Ne moz da se *besh a da ti ne udje... Ne znam koliko prostije treba da se napishe...
opro si me prijatelju, al nema veze zasluzila sam :blowkiss: samo cepaj ima da to naucim posteno i kako treba ovaj put jednom za sva vremena :help:

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #191 on: November 13, 2009, 08:59:10 PM »
ja samo rekoh kako da joj bude lakse da podnese... ne moras odmah da si nadrndan... ne bih  bas da se objasnjavam i prepirem, nemam zivaca, i ovako sam nervozna... od sad samo na svojoj temi komentarisem....
Kovrdzava nemoj pobjec s moje teme :nonono:

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #192 on: November 13, 2009, 09:05:37 PM »
danasnji jelovnik
D-zobene+mlijeko + kakao s mlijekom
M-jabuka
R-150 g dimljenog lososa+korjenasto povrce+kupus
M-korjenasto povrce i kupus od rucka, kakao s mlijekom
V-300 g skarpine pecene na teflon tavi s mrvu maslinovog ulja,

trening kao u ponedjeljak i srijedu
mozete mi slobodno reci sto valja a sto ne valja :help: :yes:

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Kovrdzava_90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
  • Gender: Female
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #193 on: November 13, 2009, 09:12:07 PM »
Nije zabranjeno jesti meso i posni sir u istom danu, on je samo hteo da kaze da sir treba da jedes u vecernjim terminima, negde pred spavanje..

a sto se tice te Laziceve tabele, ne znam sta ste se dogovorili...

Ja koliko sam shvatila, taj period prilagodjavanja je smisljen da bi i ti i tvoje telo naucili koje namirnice mozes da kombinujes i u koje vreme... ne moras bas slepo da se drzis nje...

I citaj draga moje, citaj teme po forumu, citaj o namirnicama..... vidim da imas jos mnogo nedoumica....

Raspravili smo Vexxx i ja to, sad je ok.. ja sam samo malo vise nervozna iz nekih licnih razloga...  :blowkiss:

Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #194 on: November 13, 2009, 09:18:26 PM »
nisam se s Lazicom nista dogovorila, nego slijedim tablicu iz top teme mislim da se zove kako smrsaviti-upustva
mislila sam da sam sve prozvakala i da sam stvarno dosta citala al sad vidim da nisam

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #195 on: November 13, 2009, 09:49:40 PM »
danasnji jelovnik
D-zobene+mlijeko + kakao s mlijekom <<< Gde ti ovde vidis neke proteine? U mleku? Ako se vodimo da si opet uzela 5 supenih kasika zobenih to je oko 30g skrobastih UH, ne vidim sta ce ti kakao sem sto ima secjera sto su ti ne potrebne kalorije, imas nesto sitno proteina i to uglavnom biljnog porekla sto se ne rachuna.
M-jabuka < jabuke su ok.
R-150 g dimljenog lososa+korjenasto povrce+kupus < Sta podrazumevas pod ovim povrcem? ovo ti je oko 25g proteina i vlaknastih koje ne racunas u unos UH. Losos je bogat dobrim mastima ajde recimo ovde ima 15tak grama
M-korjenasto povrce i kupus od rucka, kakao s mlijekom < mani se kakaa. Ovde bolje ubaci 2 dl jogurta ako nishta drugo
V-300 g skarpine pecene na teflon tavi s mrvu maslinovog ulja, < mrva ulja nije jedinica. To je kao kad moj baba kaze posno je samo sam na ulju przila nema masti a ono pliva u ulju. I zbegavaj da koristis maslinovo za przenje. Bolje ga ubaci u neku od salata. 300g ribe ti je oko 50-60g proteina i recimo 20-30g masti.

Znaci tvoj total danas:
protein: ~80g UH:~ 30g Masti: ~40g >>> Sto cini oko 800 kcal...


Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #196 on: November 13, 2009, 10:18:38 PM »
vexxx hvala na poblizem komentaru :yes:
prvo da ti kazem da si jos nisam izracunala potreban unos cal. to sam mislila iduci tjedan kad cu imati malo vise vremena, a ionako pise kad si na prilagodjavanju da ne moras brojat cal, niti mjeriti hranu, nego da je vazno prilagoditi tijelo i sebe na novi nacin ishrane i skuziti sta se jede s cim i kada, a ja sam mislila da upravo to radim :boxed:

dorucak je trebao biti skrobasti jutros pa sam uzela zobene opet odprilike, jel bi ih mozda bilo bolje jesti s jogurtom, mislim ako je jogurt bolji izvor proteina od samog mlijeka????
kakao je bez secera s pola vode i pola mlijeka o,1mm,tako da ovdje ne unosim nepotrebne secere, a pokusavam kavu svesti na minimum pa moram imati neki topli napitak, caj mrzim, nemoj mi to predloziti :nonono:
korjenasto povrce-je ribana mrkva, pastrnjak i persun, nadam se da je to u redu :wow:
kod ovog medjuobroka koji bi kao trebao biti vlaknasti,mogu ja bez problema ubaciti neki protein, al sam stvarno mislila da se jede samo povrce bez icega drugoga :boxed:
mrva maslinovog je doslovno mrva, tek toliko da se tava malo naulji,ta mrva je najvise kolicina cajne kasike, a vjerojatno i manje, zasto da izbjegavam maslinovo za przenje???  ( mislim nemoj me krivo shvatiti, stvarno ne koristim ni inace kad ne pazim sta jedem puno ulja za przenje,a sad jos manje)
vecera mi nikako ne moze sadrzavati 30 g masti, jer skarpina ima 1,5 g masti na 100g tezine, sto daje 4,5 grama ukupno i ono ulja od przenja nije moglo biti vise od 10 g nikako, drugi put cu ja moju mrvu ulja izvagat  :blush:

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Lazy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 162
  • Gender: Female
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #197 on: November 13, 2009, 10:27:30 PM »
Ma nije problem u toj mrvi ulja (sto se tice kcal i masnoce) , nego sto ti to ulje nije dobro izlagat visokoj temperaturi (przenje) nego fino kupi sebi extra jungfru ulje za salate, a za przenje imas ono maslinovo (nije jungfru nego nekako drugacije zaboravila sam) sto je bas namenjeno za upotrebu na visokim temperaturama.

Offline Keli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Female
  • sve sto te ne ubije, ojaca te
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #198 on: November 13, 2009, 10:37:24 PM »
Ma nije problem u toj mrvi ulja (sto se tice kcal i masnoce) , nego sto ti to ulje nije dobro izlagat visokoj temperaturi (przenje) nego fino kupi sebi extra jungfru ulje za salate, a za przenje imas ono maslinovo (nije jungfru nego nekako drugacije zaboravila sam) sto je bas namenjeno za upotrebu na visokim temperaturama.
al upravo si  i kupujem maslinovo za przenje,nista ne przim na suncokretu ili uljanoj repici vec nekoliko godina
za salate koristim ili maslinovo ili avokadovo-posto je bogato dobrim kolesterolom al i to su minimalne kolicine, prije dok sam bila mrsava, nikad nisam uljila salatu sto me trener iz fitnes centra uvijek ruzio i upozaravo da moram i da nesmijem skroz izbaciti masnoce iz prehrane da ce mi se to osvetiti jednoga dana, ko zna mozda je i to bio jedan od razloga zbog kojih sam nakupila sve ove kg :pullhair: tako da se sad prisiljavam da koristim malo ulja u salate i tek toliko za pecenje i przenje

5/11-2012....117kg
prvi cilj: DO NOVE GODINE -10
CILJ-65 kg presmjelo, al istinito

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Keli - 115 teska kategorija
« Reply #199 on: November 13, 2009, 10:44:07 PM »
Onda je jeftinije uzimati neko drugo ulje za przenje.... A sto se tiche jogurta. BOlji je za onaj 2. medjuobrok.... Ne znam sta dalje da ti kazem sem da posto sam se zeznuo za masti to znaci da imas jos manje kalorija... Ja ne znam ko moze da zivi na toliko malo...xD

I koliko sad imas kg? Da li si merila telesne masnoce?