EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jedno kratko...moze li ovako?!  (Read 23177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #70 on: May 26, 2009, 08:11:23 AM »
Pa naravno da nisu orasi bolji od omege, niti su isti... cak ih se netreba niti usporedjivati samo zato jer oboje spadaju u zdrave masti.
Konstatacijom da su te dvije stvari iste, svi oni koji izdvajaju novac za omegu isadaju idioti. A nije tako. Sad koliko ce jednom rekreativcu koji vjerojatno ima puno gresaka u ishrani znaciti omega 3, tj. da li ce osjetiti razliku, to je vec diskutabilno. Ako je mislio na to onda u redu, ali to nikako nisu iste namirnice

pa osetice gomilu pozitivnih efekata .. slazem se da ce retko ko izvuci max iz cele priche ali barem onaj deo shto se tiche zdravlja bi trebalo da osete ljudi ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline losmi88

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 281
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #71 on: May 26, 2009, 08:35:01 AM »
omega 3 je suplement koji bi trebali da uzimaju svi od najmladjih pa do najstarijih...i to bas iz razloga sto imaju nebrojeno mnogo pozitivnih efekata...a mozda ce se cak i najbolje pokazati u snizavanju holesterola bas kod ljudi koji ne vode mnogo racuna o ishrani a imaju problema sa istim...takodje imaju antiinflamatorno dejstvo...a da podsetimo upale tetiva / astma i druge hronicne bolesti su bas posledica upala.Tako da SVI  apsolutno SVI imaju koristi od suplementacije Omega3 masnih kiselina...

moracu u skorije vreme da prevedem neki dobar text na ovu temu posto ne dobija paznje koliko zasluzuje...   ;) - Nenadns (kod drugara sam pa sam slucajno postovao sa njegovog acc)

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #72 on: May 26, 2009, 08:38:42 AM »
A tuna svaki dan da li je dovoljan izvor ovih masti?  :)

Offline losmi88

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 281
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #73 on: May 26, 2009, 08:49:04 AM »
ne bih rekao...negde sam citao da se pri procesu konzervisanja tunjevine izgubi vecina omega3 masti...ne uzimajte ovo zdravo za gotovo ali mislim da je tako.Sve u svemu i da se ne izgubi svakako je pozeljno imati dodatnu suplementaciju sa omega3 - Nenadns

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #74 on: May 26, 2009, 09:08:59 AM »
A tuna svaki dan da li je dovoljan izvor ovih masti?  :)

slabije ...

sveza riba iz hladnih mora najbolji izvor ..

tunu gledajte kao ok izvor proteina .. i to je to .. nishta maestralno
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #75 on: May 28, 2009, 12:11:38 AM »
U biti su orasi kvalitetniji i bolji od omege 3   :evillaugh: :evillaugh:  :hitself:

Slabo to, udri se slobodno jace, da ti se mucne mozak malo,  :yes: :yes: :yes: a evo reci cu ti i zasto, zar ti ne pade na pamet kako nas cenjeni narod izdrza tolke vekove bez trt mrte omega-3?!? Pa orasima i ostalima grickalicama, jok stari sloveni su isli da love skushu u norvesku? Mrka kapa, njima zapala skusha nama orasi, to ti je to moj bato... :clap: :clap: :clap:

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #76 on: May 28, 2009, 10:35:28 AM »
Slabo to, udri se slobodno jace, da ti se mucne mozak malo,  :yes: :yes: :yes: a evo reci cu ti i zasto, zar ti ne pade na pamet kako nas cenjeni narod izdrza tolke vekove bez trt mrte omega-3?!? Pa orasima i ostalima grickalicama, jok stari sloveni su isli da love skushu u norvesku? Mrka kapa, njima zapala skusha nama orasi, to ti je to moj bato... :clap: :clap: :clap:

P a pošto stari sloveni nisu imali whey i ostale dodatke ishrani budi stari sloven i hrani se ko oni a ja mi ćemo biti mix Ameri 21veka/Srbi/Hrvati/Norvežani/Japanci...  ;) ok?
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #77 on: May 28, 2009, 12:20:18 PM »
slabije ...

sveza riba iz hladnih mora najbolji izvor ..

tunu gledajte kao ok izvor proteina .. i to je to .. nishta maestralno

Dosta dobrih masnoca imaju i domace recne ribe... Som, smudj, itd... i one su bogate dobrim mastima... A orasi i orashasti plodovi imaju i Omega 6 i Omega 3... tako da se ne moze poredit cisti omega 3 s orasima... pozdrav...

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #78 on: May 28, 2009, 01:25:21 PM »
P a posto stari sloveni nisu imali whey i ostale dodatke ishrani budi stari sloven i hrani se ko oni a ja mi cemo biti mix Ameri 21veka/Srbi/Hrvati/Norvezani/Japanci...  ;) ok?

Snimi ova ramena i ruke....ne bi sa zalio, a sto se tice omega-3 capsa nek uzima sta ko oce, no frx   ;)




Dosta dobrih masnoca imaju i domace recne ribe... Som, smudj, itd... i one su bogate dobrim mastima... A orasi i orashasti plodovi imaju i Omega 6 i Omega 3... tako da se ne moze poredit cisti omega 3 s orasima... pozdrav...

Cekaj ako orasi imaju i OMEGA-3 i OMEGA-6, a imaju, sta im onda 'fali?


Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Jedno kratko...moze li ovako?!
« Reply #79 on: May 28, 2009, 11:33:05 PM »
Predlažem da se zadnjih par postova prebaci u temu o mastima, jer smo lagano u OFF-u