EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Da li je UN dijeta korisna za mlade sportase?  (Read 8094 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lavovski

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Da li je UN dijeta korisna za mlade sportase?
« on: April 26, 2007, 10:53:39 PM »
dali  je pravilona ova teza i iskustva koja postoje u praksi kako upotrebiti un dijetu i razvoju mladih sportassa?

« Last Edit: April 26, 2007, 11:23:09 PM by Tanja »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Da li je UN dijeta korisna za mlade sportase?
« Reply #1 on: April 26, 2007, 11:03:03 PM »
pozdrav lavovski neznam da li ces bas razumeti sve sto pisem...

ja sam teski protivnik takve dijete..tj svake dijete koje mogu da ugroze zdravlje..
znam ja da je tesko voditi racuna o ishrani ali ne ide bas i da jedemo godinama nesto sto nije zdravo i da se posle zalimo zasto smo takvi..
UN dijeta ima mnogo negativnih efekata..u glavnom 90 % slucajeva ima neke promene u varenju , kozi , spavanju , glavobolje..krvnom pritisku,
najgore je to sto taj gubitak viska kilograma je namenjen za osobe koje imaju viska kg telesne tezine preko 100 kg i tu ima najbolje rezultate..
ali ono sto ja svuda pricam skelet pokrece misic a misic se sastoji od proteina da bi taj misic preziveo mora da ima protein ..UN dijeta u nekim danima ima samo voce ili skrob tu nema gradivnih materija..od ugljenih hidrata se proizvodi samo energija..
ono sto se gubi tom dijetom je uglavnom voda i obimi misica..
kada izmeris struk i bude manji to je zbog toga sto je pored vode iz potkoznog tkiva misic izgubio na velicini, jer nema gradivne materije..
ima mnogih slucajeva koji pricaju da su postigli zeljeno i da je sve ok ..ali mnogo vise koji su pretrpeli neke posledice ..
znaci odgovor, da pogotovu za mlade osobe treba izbegavati ovu dijetu.. pored mogucnosti da se normalno osoba hrani i mrsavi ova dijeta je rizik..
« Last Edit: April 26, 2007, 11:23:28 PM by Tanja »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap