Trening > ::Cardio::

Pitanje oko pulsa

(1/2) > >>

hjerk:
Cao, dosta dugo citam forum, i bas je informativan.  :)

Posle par godina neaktivnosti/smanjene aktivnosti poceo sam da vezbam, i da trcim. Generalno nisam debeo (naprotiv), ali imam pojas na stomaku, te sam poceo sa kardiom proslog meseca da skinem 'drzace'.

Rezultati su dobri, trcim 5-7km, znaci mogu da podnesem pola sata bez problema (npr. pre neki dan sam istrcao 6km prosecno 05:57 min/km).

Elem, da bih bio efikasniji, uzeo sam pulsmetar i poceo sam da merim puls tokom treninga.

Ono sto me buni je sto ja hocu da ostanem u fat burn zoni (60-70% MHR), ali to ne mogu trcanjem, jer mi je puls pri trcanju oko 140-150 oum (a target HR mi je 115-135), pritom ne trcim brzo. Jedino brzim hodom sam na ~130 oum. Puls u mirovanju (kad sedim) je 59-65, znaci nije visok, ali mi ocito brzo skace pri trcanju.

Da li neko ima ideju zasto mi ovako brzo skace puls, jer ocit i normalan odgovor bi bio da sam u ocajnoj formi, a sto nisam, jer opusteno izdrzim pola sata, a mogu i 45 min kardia? Ne verujem ni da je do meraca, jer je pouzdana firma u pitanju (Suunto, M2 model). Skenjao sam se da nije srcka u pitanju, jer taman sam hteo da pocnem sa treninzima visokog intenziteta, a nikad do sad nisam imao tih problema, cak stavise (trenirao sam fudbal vise godina)  :dunno:

Pozz

Lazic:
kakva ti je zadihanost kada skoci tako puls

hjerk:
Uopste nisam zadihan, znaci opusteno mogu da pricam dok trcim. U medjuvremenu sam nasao tkz. Karvonenov metod, koji uzima u obzir i puls kad se probudis (moj je 55, kazu da je to dosta dobro).
Ako racunam po njemu, fat burn zona za mene  je izmedju 138 i 152 oum (60&70% mhr), sto znatno vise odgovara mom licnom osecaju.

Lazic:
cudan je onda taj pulsmetar

yyy:
  I ja imam pitanje u vezi pulsa, u stanju mirovanja mi je puls 68, ali kada krenem da trcim na brzini 9 puls mi ide do 180/190 , najduze na toj brzini mogu da izdrzim dva minuta. Da li je to normalan puls za devojku od 22 godine?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version