EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vashe mishljenje  (Read 6318 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline space

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Vashe mishljenje
« on: January 12, 2010, 08:33:02 AM »
Cao svima,
ne bavim se body bildingom, ali trudim se da se hranim ispravno i da u svako doba godine (u zavisnosti od vremenskih uslova) treniram nesto. Pilates, yoga, trcanje, teretana, roleri, ma sve zivo sto je dostupno u datom trenutku. Imam 29 god, a posao mi je ok jer u toplijim mesecima podrazumeva puno setanja po terenu-pentranja. Znaci aktivna sam koliko god mogu. E sad, ishrana.
Visoka sam 170cm, trenutno teska 59kg. Inace da kazem da mi je neka uobicajena 57kg, ali praznici su ucinili svoje. Moja zelja je 55  :)
Ovako izgleda neki jelovnik koji sam osmislila i koga se pridrzavam vec neko vreme, ali ispod 57kg ne idem (trenutno radim u kancu i idem na neki polu aerobik polu kick - nije lose):
Izjutra:
popijem toplu limunadu (bez secera naravno)
kafa
nakon nekog vremena neka vocka, uglavnom neki citrus ili jabuka, banane ne konzumiram
oko 10h doruchak - kornfleks + ovsene pahuljice sa jogurtom

Uzina:
negde oko 12, pa neka cokoladica :). mala, tipa juhu, bas malecka :)


Rucak:
supica
parce hleba
neko mesance, susena curetina, piletina..
sir
salata

Vecera:
trudim se da uvek kod kuce imam neku corbu od povrca ili pilecu tako da to pojedem kad dodjem sa posla +neka salata ili bez salate.

Sredom i petkom postim i tada pojedem malo vise uh, ali me to natera da dva puta nedeljno jedem ribu. kad postim, problem mi je uglavnom dorucak, posto mi tunjevina i sardina izjutra ne prijaju.

Eto tako.
Sta mislite?

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #1 on: January 12, 2010, 09:09:35 AM »
cao :)

Iskreno jelovnik je prilicno los, tako da ne bi bilo lose da ubacis malo vise proteina, i dobrih uh..
Zasto jutro pocinjes limunadom..pa kafa :nonono: pa vocka  :nonono:
Prvi obrok cim ustanes nek budu ovsene s jogurtom kornlflakes polako smanjuj iz dana u dan , na pocetku nemoras ako ti je sladje
Uzina umjesto cokladice neka bude vocka  :rolleyes01:
Rucak neka ostane supa ako ti odgovara a uz to meso piletina puretina riba znaci bilo koji izvor proteina s tim da je kuhano peceno na tefalu ili sl priprema hrane je jako bitna bez zaprski ulja pohanja itd..uz to neki izvor skrobni uh
Uzina neka bude neka salata s neki proteinom  mozes par bjelanaca npr
Vecera mozes malo posnog sira ,ili posni pomijesano s tunom , ili posni bjelanca itd itd.

To je otpilike okvirno , a ovo kad postis mozes jaja ujutro kao kajganu npr 1cijelo 3bjelanca s malo posnog , ili 2:2 kako ti odgovara ..

uzivaj  :)

Offline space

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #2 on: January 12, 2010, 10:05:04 AM »
Ok, pretpostavila sam da treba vise proteina.
Iskreno, zar mora cokoladica da se izbaci?  :) I da li vi svi ovde zaista ne unesete ni gram secera nikada? Ponavljam, nisam profi sportista.
Nemoguce je da u toku posta pojedem jaja za dorucak, jer post podrazumeva odricanje od: mesa, mleka (mlecnih proizvoda) i jaja. Drugim recima, odricanje od namirnica zivotinjskog porekla.  ;)
Volela bih da cujem jos neko misljenje..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #3 on: January 12, 2010, 11:43:26 AM »
Iskreno, zar mora cokoladica da se izbaci?  :) I da li vi svi ovde zaista ne unesete ni gram secera nikada? Ponavljam, nisam profi sportista.

ne moras da izbacis cokoladicu posto nemas sta da skidas al da je dobro resenje .... nije  :dunno:
a bas zato sto nisi profi sportista ne mozes se porediti sa njima. naravno da jedu secere ali sa 80,90,100 kg misica im treba neuporedivo veca kolicina kcal nego tebi/nama, plus sto veca kolicina misica obicno povlaci bolju ins osetljivost i brzi metabolizam, tako da se definitivno ne mozes porediti s njima. pri tom, prosti seceri su izuzetak a ne svakodnevna uzina
 ishrana ti nije bas najbolja, tesko da ces sa takvom ishranom imati tvrdo telo al mozda to i ne zelis  :dunno:
ovde ce ti svi reci ono sto ti je Leyla rekla  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #4 on: January 13, 2010, 08:42:27 PM »
Ok, pretpostavila sam da treba vise proteina.
Iskreno, zar mora cokoladica da se izbaci?  :) I da li vi svi ovde zaista ne unesete ni gram secera nikada? Ponavljam, nisam profi sportista.
Nemoguce je da u toku posta pojedem jaja za dorucak, jer post podrazumeva odricanje od: mesa, mleka (mlecnih proizvoda) i jaja. Drugim recima, odricanje od namirnica zivotinjskog porekla.  ;)
Volela bih da cujem jos neko misljenje..



Post je vec prosao, pa nije aktuelno, ali mislim da ko ima bilo kakav ozbiljan problem sa KG, da ne bi trebao da posti vec da prvo sredi svoje zdravstveno stanje, ako postis u dusi i srcu to je i vise nego dovoljno, prvih/ zadnjih 7 dana, recimo posti ako ti to odgovara?
Mozda i gresim, al cesto ljudi post pretvore u gomile UH, secera (ko je reko dzem?), kikirikija, itd...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #5 on: January 14, 2010, 06:42:46 AM »
Quote
Post je vec prosao, pa nije aktuelno, ali mislim da ko ima bilo kakav ozbiljan problem sa KG, da ne bi trebao da posti vec da prvo sredi svoje zdravstveno stanje, ako postis u dusi i srcu to je i vise nego dovoljno, prvih/ zadnjih 7 dana, recimo posti ako ti to odgovara?
Mozda i gresim, al cesto ljudi post pretvore u gomile UH, secera (ko je reko dzem?), kikirikija, itd...
   

ne mogu da verujem da je Dr Bare napisao jedan dobar post.!
kapa dole za ovo.
svka cast
 :clap: :clap: :clap:
enivej
kod mene u gym radi jedna devojka,navodno posti i te fore.
najela se zita kao krava kupusa..valjda kuvanog ili sta vec.
i deovjka uzela da radi trbusnjake..
krajnji rezulatat je bio taj da su svi iz teretane morali da izadju jer je prdela kao zmaj,a krajnji rezulltat tog napinjenja i njene muke je bio vidljiv izmedju nogu zvani TRAGOVI KOCENJA (prim.aut.-kao kod muskaraca od nazad na gacama)  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #6 on: January 14, 2010, 08:34:31 AM »
da zakuni se?  :boxed:

zajebavas  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline space

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #7 on: January 14, 2010, 08:47:19 AM »
e sad, ispljuvaste me za post bez razloga.
Kao sto sam napomenula, tim danima obicno pojedem dosta ribe i povrca. Mom metabolizmu prija post dva puta nedeljno i to je to. Sve je stvar organizacije i verovatno pojedem vise uh, ali ne prezderavam se zitom,hlebovima i dzemovima da bi posle prdela na treningu.  :crazy:
a da, slazem se da treba postiti u srcu i u dusi. Ne govoriti i ne misliti lose drugima i sebi. Ali anyway, tako  bi trebalo uvek da razmisljamo.. A ovime bi usli u neku drugu raspravu.  :)
Back to topic
Elem, ok vise proteina. Ali ne znam koliko bi mi prijalo da jedem toliko belanaca :nonono: Da napomenem, ne pamtim kada sam jela  pohovano ili przeno meso. Iskreno, najvise volim corbice od dosta vrsta povrca (brokoli, karfiol, sargarepa, celer..). Sve ubacim u serpu sa vodom, skuvam bez ikakvih ulja i zaprski. E sad, da li je to ok? Ako nije zasto nije.
Ovo za kornfleks sto je Leyla rekla, prihvatam. Od sad samo ovsene..  ;)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #8 on: January 14, 2010, 08:52:46 AM »
pa ne uneses nista u tim corbicama  :dunno:
nema nikakvu hranljivu vrednost, malo zavaras zeludac i to je to
a i te vitamine si skuvala


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline space

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Vashe mishljenje
« Reply #9 on: January 14, 2010, 08:56:35 AM »
mmmm, znaci preferirati sveze povrce?
Ali sta sveze u toku zime?