EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skidanje sala sa stomaka  (Read 4883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline majkic2

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Skidanje sala sa stomaka
« on: September 16, 2012, 05:48:54 PM »
Pozdrav, čitao sam ove bitnije teme, ali nisam našao konkretan odgovor na moje pitanje. Trenutno nisam u odličnoj financijskoj situaciji za pravljenje nekog jelovnika, tj. živim još uvijek sa roditeljima, a i maloljetan sam tako da neću previše zahtjevat za posebno kuhanje meni.

Imam viška sala, ne previše, ali smeta mi i volio bih imati ravan trbuh, nije mi cilj nabijanje pločica i sl., samo da se riješim sala. Prestao sam piti gazirana pića, pivu.. prestao sam i jesti fast food.. i u zadnjih 2mj sam smršao 3 kg s time... koristio bi svaki dobar savjet osim neko mjenjanje jelovnika.. jedem normalnu hranu, često za ručak imam tjesteninu, meso, krumpir.. doručak/večera jedem neke sendviče koje sklepam (sir, salama) i to je to. Ne bavim se ničim i smatram da je to najveća greška..

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #1 on: September 16, 2012, 06:19:30 PM »
Pozdrav, čitao sam ove bitnije teme, ali nisam našao konkretan odgovor na moje pitanje. Trenutno nisam u odličnoj financijskoj situaciji za pravljenje nekog jelovnika, tj. živim još uvijek sa roditeljima, a i maloljetan sam tako da neću previše zahtjevat za posebno kuhanje meni.

Imam viška sala, ne previše, ali smeta mi i volio bih imati ravan trbuh, nije mi cilj nabijanje pločica i sl., samo da se riješim sala. Prestao sam piti gazirana pića, pivu.. prestao sam i jesti fast food.. i u zadnjih 2mj sam smršao 3 kg s time... koristio bi svaki dobar savjet osim neko mjenjanje jelovnika.. jedem normalnu hranu, često za ručak imam tjesteninu, meso, krumpir.. doručak/večera jedem neke sendviče koje sklepam (sir, salama) i to je to. Ne bavim se ničim i smatram da je to najveća greška..
Da si pazljivije citao nasao bi i odgovore........ :yes:
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #2 on: September 16, 2012, 06:32:35 PM »
Pozdrav, čitao sam ove bitnije teme, ali nisam našao konkretan odgovor na moje pitanje. Trenutno nisam u odličnoj financijskoj situaciji za pravljenje nekog jelovnika, tj. živim još uvijek sa roditeljima, a i maloljetan sam tako da neću previše zahtjevat za posebno kuhanje meni.

Imam viška sala, ne previše, ali smeta mi i volio bih imati ravan trbuh, nije mi cilj nabijanje pločica i sl., samo da se riješim sala. Prestao sam piti gazirana pića, pivu.. prestao sam i jesti fast food.. i u zadnjih 2mj sam smršao 3 kg s time... koristio bi svaki dobar savjet osim neko mjenjanje jelovnika.. jedem normalnu hranu, često za ručak imam tjesteninu, meso, krumpir.. doručak/večera jedem neke sendviče koje sklepam (sir, salama) i to je to. Ne bavim se ničim i smatram da je to najveća greška..

Druze,a da neces mozda da neko trenira umesto tebe?? To bi bilo najbolje resenje!!!

Offline majkic2

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #3 on: September 16, 2012, 06:40:20 PM »
Ne necu, zato i trazim pomoc.. uostalom sto je tako tesko zaobic temu ako nemas neki odgovor koji bi mi pomogao ? Ne znam niti koje vjezbe raditi niti u kojoj mjeri.. a imam volju.

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #4 on: September 16, 2012, 07:27:58 PM »
Ne necu, zato i trazim pomoc.. uostalom sto je tako tesko zaobic temu ako nemas neki odgovor koji bi mi pomogao ? Ne znam niti koje vjezbe raditi niti u kojoj mjeri.. a imam volju.
Na tvoja pitanja ima vec na hiljade odgovora..........prvo se lepo informises i onda nakon izvesnog vremena se obratis za pomoc
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #5 on: September 16, 2012, 08:28:40 PM »
Ne necu, zato i trazim pomoc.. uostalom sto je tako tesko zaobic temu ako nemas neki odgovor koji bi mi pomogao ? Ne znam niti koje vjezbe raditi niti u kojoj mjeri.. a imam volju.

Ishrana ti je najbitnija....
http://www.exyu-fitness.com/forum/ishrana/

A sto se tice treniranja,moj najiskreniji savet ti je da za pocetak bar uzmes nekog trenera prvih mesec-dva,posto si apsolutni pocetnil i mnogo toga moras da naucis i to u praksi...

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #6 on: September 16, 2012, 11:58:50 PM »
Vecinu vezbi moze videti i na youtubu, pravilno izvodjenje itd., samo da se potrudi malo. Ne mora bas da daje pare treneru.

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #7 on: September 17, 2012, 12:54:41 AM »
Vecinu vezbi moze videti i na youtubu, pravilno izvodjenje itd., samo da se potrudi malo. Ne mora bas da daje pare treneru.

Pa donekle si u pravu....ali kada je neko bas pocetnik koji treba da uci od toga kako se dise pa na dalje,tesko da moze da vezbe koje ima objasnjene na youtubu primeni u praksi,a da je pri tom siguran da ih u potpunosti i pravilno izvodi.Onda ni same vezbe ne cine trening.Mora da ima isplanirane unapred organizovane treninge sta ce kako i koliko da radi...kolike su pauze izmedju serija,vezbi itd... Razumem ja da je u danasnje vreme mnogo izdvojiti za ishranu,suplemente,teretanu pa uz to jos i za trenera.....e sad pitanje je da li je to bas uvek "bacena para" ...Ako ce taj neki trener da ti pokaze pravi put i posle mesec dana ces ti mozci sam da radis sve u potpunosti kako treba onda je po meni to OK investicija i mnogo bolja varijanta od mnogoih koje vidjam da lutaju po teretani bez kompasa i cilja i jedva da znaju za sta su dosli tu ,sta je za sta i sta treba da rade....i takvi uglavnom brzo odustaju,jer vide da nema rezultata ili se rzvlace po teretani i vremenom na njiima ne mozes da primetis nikakav napredak.....Mislim da je sam pocetak jako bitan i da u tom periodu kada telo moze zapravo najvise da nepareduje,treba to najbolje iskoristiti,sto kasnije moze da se odrazi i kao odlicna motivacija za nastavak daljeg vezbanja.....

Offline majkic2

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #8 on: September 17, 2012, 06:32:28 PM »
Imam jednog poznanika s kojim vise bas nisam dobar koji je imao slican problem i rješio ga je bez ikakvih trenera..(trčao je, hranio se zdravo i sl, ali nije puno jeo.. jeo je rijetko, nije imao po par obroka na dan kao što mnogi kažu da je dobro). Razumijete, nisam ja predebeo, imam samo viška sala na trbuhu.. imam 5kg više od "idealne težine".. dali se orbitrekom nešto može postići? Npr. 40min na dan (ujutro/navečer-20) ? + dodati par obroka (vocke pretežito) i izbjegavati slatko i slano? Isto smatram da bi trbusnjaci i sklekovi dobro dosli, sad cete me popljuvati da nemam pojma o nicemu, ali zanima me dali je to ok?

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Skidanje sala sa stomaka
« Reply #9 on: September 17, 2012, 06:58:56 PM »
Vocke=secer=salo..... :clap:
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”