EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: mr.deki - ishrana  (Read 3610 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mr.deki

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
mr.deki - ishrana
« on: October 14, 2010, 07:34:00 PM »
Pozz svima, pre svega  da kazem da je ovo moja prva poruka na ovom forumu.
Dakle, ja sam pre 8 meseci bio morbidno debeo, imao sam 132 kg na 181cm visine.Posto sam bio jako ocajan,resio sam da smrsam pa makar mi to bilo zadnje.Bukvalno sam mislio"neka me mrsavljenje ubije, bar cu umreti mrsav".
Verovali ili ne, ja sada imam 93 kg.
Sto se tice same dijete i treninga, nije nista komplikovano.Radio sam kardio 5x nedeljno, ispocetka setnje, a kasnije brza setnja i lagano trcanje.
Ishranu sam redukovao,znaci voce i povrce, bez masnog i slatkisa, cak sam i testo skoro pa izbacio iz ishrane.
Sada sam jos uvek na dijeti, hocu da dodjem na neku kilazu gde cu se normalno oseca i normalno jesti.
Pitanje je, posto je sada pocela skola i sad mi je problem da svaki dan idem u teretanu, da li mogu sada da nastavim bez tako intenzivnog treninga???
I jos jedno, mozda je malo rano za njega, ali bolje da pitam. Kada zavrsim sa dijetom, kako da uspostavim balans izmedju ishrane i fizicke aktivnosti tako da ostanem na zeljenoj tezini???
« Last Edit: October 14, 2010, 08:45:46 PM by mr.deki »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #1 on: October 14, 2010, 07:41:58 PM »
mozes da izabesres 3 pravca
1.da ostanes takav
2.da dobijes jos vise kg
3.da promenis nacin zivota i dovedes svoju kilazu na taj stepen gde ces moci da funcionises
izbor je na tebi
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #2 on: October 14, 2010, 07:45:18 PM »
ma samo moras biti uporan...
nakon prvih tjedana nije vise nikakav problem jer doslovno se ne odrices niceg (osim slatkisa), samo drugacije prirpremas i pazis sta ces jest sa cime i kada...
sretno i dodji kad god trebas potporu ili pitanja...
poz
:)))

Offline mr.deki

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #3 on: October 14, 2010, 08:08:58 PM »
jao,ja se svima jako izvinjavam, doslo je do greske, dok sam pisao poruku , nekako sam je poslao nezavrsenu.
Dakle. ja jesam smrsao. Sada imam 93 kg.Ono sto sam hteo da pitam, kada dodjem na zeljenu kilazu, kako da uspostavim neki balans izmedju ishrane i fizicke aktivnosti tako da ostanem na kilazi???

Jos jednom da kazem da se stvarno izvinjavam.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #4 on: October 14, 2010, 11:28:10 PM »
e to je vec druga stvar..
mora da jedes pravilno bar 5 dana u nedelji a u 2 dana imati po 1-2 obroka po zelji i vezbati u teretani min 3-4 puta nedeljno
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline mr.deki

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #5 on: October 15, 2010, 05:12:18 PM »
ok, hvala.
I jos jedno koje ce mozda zvucati glupo.
Koliko cu smeti da jedem slatkisa??
Ja sam inace bio zavisnik od slatkisa,nije bilo dana da ne pojedem pakovanje napolitanki ili table cokolade.

E da , umalo da zaboravim,da li bi bilo dobro da kupim whey???

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #6 on: October 15, 2010, 05:27:28 PM »
ZAboravi na slatko, ono te i dovelo tu gdje jesi...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline urlich

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #7 on: October 15, 2010, 08:00:51 PM »
kao prvo na ovo trenutno sad sto radis ne smes da gledas kao na dijetu i da mislis kad ces ponovo smeti da jedes slatko i masno.moj cimer je tako kuburio s kilogramima drzao rigorozne dijete smrsa 20 kg,pa se malo opust i doda 30.jedino resenje ako si sklon gojenju je trajna promena nacina zivota.a sto se tice junk hrane imas dve opcije ili ogranici njen unos dnevno do 200 kcal,ili izaberi jedan dan u nedelji kad ces da jedes sta volis.

Offline mr.deki

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #8 on: October 16, 2010, 04:26:19 PM »
ok.
Tako sam i uspeo, nisam gledao na dijetu kao na nesto prolazno.Bio sam spreman da budem ceo zivot na dijeti.
Nego, ono sto sam pitao za whey, u stari bolje ovako da pitam. Da li je istina da mi treba misicna masa za sagorevanje sala?

Offline urlich

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: mr.deki - ishrana
« Reply #9 on: October 16, 2010, 08:37:02 PM »
misicna masa se gradi godinama,i da tacno je da misicaviji ljudi lakse skidaju masti,ali ti jednom kantom whey proteina tu masu neces dobiti.uzmi iscitaj sve u vezi kardia,ishrane i treninga koji su namenjeni spustanju b.f.(lactic acid treninzi) pa ako ti jos uvek bude nesto nejasno onda pitaj.