EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jeca pereca - visak kilograma  (Read 6105 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jeca_pereca

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Jeca pereca - visak kilograma
« on: May 16, 2011, 10:32:38 AM »
Zdravo svima !!!
Ime mi je Jelena,u junu punim 40 godina i volela bih da svoj rodjendan proslavim kao zadovoljna zena.Trenutno se bas borim sa viskom kilograma.
Pre 7 meseci sam prestala da pusim i tada pocinju moje muke.Pocela sam da grickam i malo po malo ugojila se 9 kg.Pokusavala sam sa raznim dijetama,ali bez uspeha.
Obzirom da sam imala problem sa nadimanjem,po preporuci prijateljice doktorke uradila sam test netolerancije na hranu i tek sada postala zbunjena sta i kako.Citajuci vas forum pokusavala sam da napravim neki plan ishrane,ali mi jako tesko ide,jer ne mogu da uklopim namirnice sa testa i ono sto vi preporucujete.Problem su mi mlecni proizvodi od kojih ne smem bukvalno nista.Meso i svo povrce su mi preporucljivi,ali sta jesti za dorucak.Od zitarica smem samo ovas i psenicu(primecivala sam da se od drugih zitarica nenormalno nadimam).
Moje mere su:
visina 167 cm
tezina  72 kg
obim struka 95 cm
kukovi 106cm
obim grudi 100 cm
Po navedenom se i vidi da je svo salo otislo u stomak i da ponekad samoj sebi izgledam kao trudna zaba.
Aktivnost mi je takodje losa,radim po 10 sati za racunarom.Medjutim,snimila sam jednu teretanu blizu kancelarije,tako da bih mogla do 45 min dnevno da je koristim.

Najveci problem je prejedanje i stalan osecaj gladi.Kad bih uspela to da prevazidjem sve bi bilo drugacije.

Unapred hvala na svakom savetu

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #1 on: May 16, 2011, 11:20:16 AM »
1. Ovsene (sa vodom i cimetom)
    belanca
2. Belo meso+salata sa malo maslinovog
3. Proteinski sejk (ovo mozes na poslu, nzm kako ti idu pauze)
4. Oslic+salata
5. Belo meso+laneno ulje

Ovo sam nakucao nabrzaka, ali otprilike treba tako da ti izgleda jelovnik, mozda ce jos negde trebati ubaciti ugljene hidrate. Znacis svaki obrok treba da sadrzi proteine (belo, tuna, oslic, belanca, whey, nemasno crveno meso itd.) i salatu ubacis uz svaki obrok. Ugljene hidrate ujutru i mozes posle treninga kada krenes u teretanu. Vode treba da pijes sto vise.
Uzmes jos neki multivitamin i vitamin c i to je to.
Jel' smes da jedes ella sir ili bas nista od mlecnih proizvoda?

Offline jeca_pereca

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #2 on: May 16, 2011, 12:01:36 PM »
Hvala puno Becks.
Ella se ne pominje,tako da ne znam za nju konkretno,ali pise da ne smem jogurt,pavlaku,mleko,sir....bas,bas nista od mlecnih proizvoda.Trebala bih toga da se pridrzavam tri meseca,a onda polako da ubacujem pojedine namirnice.Napisali su mi da dnevni unos proteina treba da mi bude 94 gr,UH 127 gr,masti 42 gr a ukupni broj kalorija 1268.
Ovaj tvoj predlog mi odgovara,jedino me buni ovaj proteinski sejk.Gde se on kupuje? I koliko pre i posle teretane ne sme da se jede?
Teretana pre podne radi od 10,00-13,00 h,tako da cu prema tome da napravim neki probni jelovnik,pa me ispravite ako gresim.
Nasla sam na netu neku tabelu sa kalorijskim vrednostima namirnica...sta mislite,da li je upotrebljiva?
http://www.scribd.com/doc/6293239/kalorijska-tabela

Bojim se samo svoje lude glave,toliko zelim da uspem,ali mi je samopouzdanje na nuli.Nadam se da cu uz vas uspeti.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #3 on: May 16, 2011, 12:16:11 PM »
Ella je sir sa 0% mlecne masti.
94g proteina je jako malo, racunaj da ti treba bar 2g/kg. A 127g ugljenih hidrata ti je puno.

Proteinski sejkovi:
Manje pakovanje: http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/zamene-blendovi/mutant-pro-900-gr-en.html
Vece pakovanje (dosta isplativije): http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/zamene-blendovi/elite-gourmet-protein-2-3kg.html
Njih sam pomenuo posto su veoma zgodni za npr nosenje na posao. Samo ubacis jednu mericu u sejker i na poslu sipas vode. U malom pakovanju imas 27 merica, a u velikom 70 merica. Umesto toga mozes nositi npr belo meso i salatu u plasticnoj posudi, bademe ili sta vec.

Ok je tablica.
Ti napisi jelovnik koji mislis da koristis pa cemo ispraviti sta ne valja.
       

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #4 on: May 16, 2011, 12:47:34 PM »
Jedan moj drugar je radio taj test tolerancije na hranu i ispostavilo se da ne sme da jede piletinu, mnoge vrste voca kojih ima kod nas, mlecne proizvode, vecinu zitarica... A dozvoljeno mu je slanina, soja, neke pecurke, neke vrste voca kojih nema u Srbiji... Po meni to nema nikakve logike. On se toga pridrzava kao fanatik i sve sto dobija je gubitak misicne mase
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline jeca_pereca

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Female
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #5 on: May 16, 2011, 01:37:14 PM »
Invincible,to sto pises ima smisla,ali do pre 7 meseci nisam imala problema sa odrazavanjem kilaze.63 kg je bio neki plafon do kog sam isla i moglo je da se tolerise.Sa ostavljanjem cigareta je sve pocelo.Zaista sam jela kao blesava,a onda pocela da se naduvam od svake hrane.Zato sam i rekla da sam zbunjena,jer ne znam ni sta cu ni kako cu .Davljenik se i za slamku hvata,tako da sam pomislila da ce mi test doneti resenje.
Medjutim,citajuci ovaj forum shvatila sam da je najveci problem u mojoj glavi i da stalno razmisljam o hrani,a samim tim ne prestajem da jedem.Hronicno sam gladna.
Evo i sad,dok pisem ovo,razmisljam sta cu sledece jesti.
Mozda meni treba pomoc psihijatra,a ne vasa  :crazy:

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #6 on: May 16, 2011, 02:03:16 PM »
a zasto ne zamenis mlecne proizvode sa proizvodima od soje, razlika je minimalna, ionako je u mleku koje kupimo najvise vode.. Ja sam nova na forumu pa nzm koliko sta ima kalorija i sl... al ovako ne bi imala problem za dorucak  :)

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #7 on: May 16, 2011, 02:25:01 PM »
a zasto ne zamenis mlecne proizvode sa proizvodima od soje, razlika je minimalna, ionako je u mleku koje kupimo najvise vode.. Ja sam nova na forumu pa nzm koliko sta ima kalorija i sl... al ovako ne bi imala problem za dorucak  :)
Manite se soje. Pre bih konzumirao i punomasne mlecne proizvode nego soju


Ako imas problema sa osecajem gladi, unosi vise proteina i vlakana koji produzavaju osecaj sitosti, a manje prostih ugljenih hidrata
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #8 on: May 16, 2011, 02:53:47 PM »
Soju ni slucajno!
A vlakana mozes neograniceno jesti, kad god hoces.

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Jeca pereca - visak kilograma
« Reply #9 on: May 16, 2011, 11:42:51 PM »

Medjutim,citajuci ovaj forum shvatila sam da je najveci problem u mojoj glavi i da stalno razmisljam o hrani,a samim tim ne prestajem da jedem.Hronicno sam gladna.
Evo i sad,dok pisem ovo,razmisljam sta cu sledece jesti.
Mozda meni treba pomoc psihijatra,a ne vasa  :crazy:
pa to je super  :yes: ........... al treba jesti kvalitet (meso, jaja, riba) a ne grickalice
slobodno jedi i 5-6 puta dnevno