EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!  (Read 21594 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #50 on: January 30, 2012, 11:31:53 PM »
potpuno te razumem.ista stvar se i meni desila u toku dijete  :wallbash1: sve mi se gadilo, piletina mi je imala odvratan miris, nisam mogla ni da zamislim meso.a inace ja ne volim slatkise ni grickalice, ali sam zavisnik o hlebu, onom obicnom 'sindikalnom' koji je svima grozan :D ja bih mogla da pojedem celu veknu onako bez icega, ustvari ja hleb i ne volim da jedem sa drugom hranom.na svu muku ja imam alergiju na psenicu i kukuruz, oteknem cela kad pojedem vise od 100gr.ali primetila sam, da kad 2-3 dana ne pojedem nikakav proizvod od brasna, smanji mi se drasticno zelja/potreba za pecivom. takodje, krompir me izludi jer mi skoci insulin i posle bih pojela sve sto vidim.
smesno zvuci ali mene su spasla jaja :) 1-2 zumanca i 5-6 belanaca smuckas i ispeces na teflonu kao omlet. uz to mozes bareno povrce, ili napravis takvu 'kajganu' sa pecurkama.ja volim ella sir, pa ga malo posolim i pomesam sa nekoliko izmrvljenih oraha. probaj i da skuvas pilece belo u slanoj vodi pa da izmiksas u blenderu sa ella sirom i kiselim krastavcima. meni je uvek prijala tunjevina sa 1 kuvanim jajetom i senfom i krastavcicima iseckanim, plus gomila zelene salate. ili dinstana teletina onako na vodi, pa dodas malo zacina, bude bas ukusno, i naravno senf-mene je spasao jer mi hrana nije bljutava.i biber obavezno.
ne smes da budes gladna, znas i sama, kad ostanes bez energije telo 'vristi' za brzim i praznim kalorijama-dakle prosti UH-slatkisi i peciva.
udri po salati, mladom siru, jajima... i jedi malo pecenu ribu u rerni i teletinu, junetinu.
samo jos malo izdrzi i posle ce kilaza i insulin da se stabilizuju pa ces moci i pecivo da jedes bez posledica  :yes: :blowkiss:
jel jedes bademe? blansirane, bez soli...10ak badema oko podne moze da ti pomogne da ti se ne jedu UH...
p.s. bice ti mnogo lakse kad pocnes da vezbas  :yes:



Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #51 on: January 31, 2012, 10:55:23 AM »
Leeloo, hvala ti na podrsci  :blowkiss:

Necu odustati, nema sanse.., ovo su mozda samo trenutci slabosti  :boxed: predugo sam u ovome, mozda je to i normalno sto mi se desava.
Ja volim kad nesto radim, radim kako treba, ne volim da brljam, uzasava me pomisao da ja mentalno ne mogu da se izborim sa ovim problemom.
Mozda su na to uticali i neki privatni problemi, ali NECU odustati!!!
Probacu danas  sa diet punjenim paprikama(bila sam u septembru vredna  :wow:)

Hvala ti jos jednom..

p.s.danas krecem i sa vezbama,konacno ima slobodan termin u vreme kad meni odgovara. Preporucuju mi za pocetak Circular Workout zbog moje lose kondicije , pa mozda kasnije BTL & ABD

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #52 on: January 31, 2012, 07:40:12 PM »
i ja tako kad nesto odlucim, nema kompromisa :) ja ti iz licnog iskustva savetujem 2 stvari:
1. demistifikuj hranu, jedi da bi zivela (i dosla do zeljene linije  ;) ) i dok ne ostvaris cilj prosto stisni zube i izguraj do kraja, kad si vec toliki put presla
2. promeni malo namirnice, ako ti se gadi piletina, predji na junetinu,teletinu, ribu, dodaj zacine - sta god nadjes u prodavnici, izbegavaj maksimalno proizvode od belog brasna (heljda je meni super ali samo kad sama mesim hleb bez kvasca, samo integr. heljdino brasno, razne semenke i voda), udri po ella siru i zelenom povrcu...
dodje do stagnacije kod ljudi koji su dugo na dijeti, ali taj takozvani 'plato' se probije i onda KG odjednom spadnu, kao da legnes u jednom telu a probudis se u drugom. takodje kad krenes da vezbas ceo metabolizam ce da ti se promeni. setaj sto vise, kardio na prazan stomak je najbolji trik za skidanje tih poslednjih par kilograma.
kako si sad, kako napredujes?  :blowkiss:



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #53 on: January 31, 2012, 07:58:24 PM »
zvezdana, daj malo maste u pripremi hrane..ta hrana moze biti i ukusna, verovala ili ne..
malo travcica, luka, nekog povrca, moze tu smrdljivu piletinu da ucini veoma ukusnom..
moj savet menjaj mesa, ubaci i crveno, ja sam dugo jeo kuvanu piletinu, bas dugo i sada ne mogu da je pomirisem
da mi se to ne bi desilo i sa junetinom sada sam mastovitiji, tj moja supruga primenjuju tu mastu i veruj da ovaj 1 kg pojedem lako i zao mi sto mi finasije ne dozvoljavaju vise..

@ada  :blowkiss:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #54 on: January 31, 2012, 08:43:47 PM »
pozz za Serloka Holmsa  :blowkiss:
 
:rotflmao:

Offline Zvezdana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #55 on: January 31, 2012, 08:58:48 PM »
Leeloo, Lazicu, hvala vam, danas sam vec bolje, sve je pod kontrolom  :)

Rucala 2 diet punjene paprike, upravo vecerala malu konzervicu Eva tunjevine i bareni brokoli.

Sutra planiram da se ubijem od jaja i za rucak batak na rostilju, bez kozice  ;)

Bila sam i na tom nekom kruznom treningu i izdrzala  :wow: Preporucio mi je da za pocetak 2x nedeljno

radim taj kruzni trening i 1x Body pump, ali da ne pricam u napred, mozda me slomi upala misica  :lol:

Offline warlord

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 215
  • Gender: Male
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #56 on: January 31, 2012, 11:18:53 PM »
ne postoji nista gore od barenog brokolia :D

Offline leeloo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 210
  • Gender: Female
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #57 on: February 01, 2012, 11:42:09 AM »
@Laki  :blowkiss: sve cekam da se pojavis da aminujes moje savete  ;) uzelela sam se druzenja na forumu  :clap:

@zvezdana, eto vidis kako je lakse kad malo promenis namirnice.ne moze niko da jede istu hranu nedeljama, pa makar to bio i Mc Donald's :) mislim da ti je malo 2x nedeljno trening, nekih 3-4 puta je optimalno po mom misljenju. poslusaj me, ubaci neki kardio bar 3 dana nedeljno ujutru na prazan stomak, i videces rezultate vrlo brzo a to ce ti dati motivaciju da budes jos kreativnija u kuhinji  :blowkiss:



Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #58 on: February 01, 2012, 05:58:33 PM »
Izgleda da sam jedan od retkih kojima piletina nije dosadila  , a vec godinu dana skoro iiskljucivo jedem pilece belo s rostilja i tunjevinu , i dalje mi je extra .
Imam onaj pekac za meso kao sendvicarnik sa rebrima , pilece belo gotovo za 7 minuta. Malo origana , malo soka od paradajza preko.. mmmmmmmmilina :)

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Smrsala 18kg, treba mi pomoc za dalje!
« Reply #59 on: February 01, 2012, 08:04:17 PM »
probaj kuvano belo, posle tri meseca nećeš moći da pomirišeš :D ali da, eksperimentisanje sa začinima i salatama čuda čini