EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc - Par saveta :)  (Read 2291 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vlj

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Pomoc - Par saveta :)
« on: March 26, 2009, 12:03:46 PM »
Pozdrav ppls,

Pre svega hvala na individualnoj pomoci, vec duzi period se hranim po Vasoj metodi i mogu slobodno da kazem da sam vise nego zadovoljan  :clap: Naime, neko kilo se skinulo, bolje se osecam (ne jedem slatkise, "stetne" i masne materije itd...). E sad, mene interesuje kako najlakse da se resim par naslaga na telu. Naime, nerviraju me jasticici u predelu kukova (iznad - stomak), kao i sam stomak. Sto se tice ostale konstitucije vise je nego zadovoljavajuca (bar onakva kakvu ja zelim). Visok sam oko 183-4 i tezak oko 78-80 kg. Kao sto rekoh, ishranu sam sveo na proteine, uh, skrob, vlakna... jedem na 2-3h (bar kako mi to posao omogucava), unosim potrebnu kolicinu vode dnevno i maksimalno izbegavam sve sto mi ne treba :).

Vezbam 3-4 puta nedeljno, ali moram da priznam slabije. Recimo da ujutru (kada je dan vezbe) odradim 400-500 trbusnjaka, 100 sklekova (po serijama, naravno, oba), 20ak propadanja i neko kratko trcanje (tipa 500-600 metara sprint). E sad, svestan sam ja da mi je trcanje neophodno ali mi trenutna kondicija ne omogucava nista vise od tog (duze vreme nista nisam radio, posao...).

Za pocetak, interesuje me kako najlakse steci dobru kondiciju, dakle pravilno trcanje, pozeljne vezbe (ishrana je ok). Da napomenem da vezbam u kucnim uslovima i da nemam "skoro" nista od pratece opreme, improvizovana sprava za propadanje, trbusnjake kao i sklekove radim na podu, imam vijacu koju s`vremena na vreme preskacem po dvoristu. Nije problem ni dati novac za neku spravu, ali koja je najbolja, mislim ne verujem da postoji bas NAJBOLJA u celini, ali koja bi bila najbolja za mene :). Ne verujem u one telesopove itd tipa trbusnjaci za 15 dana i to, dakle to mi ne nudite. Razmisljao sam da kupim kosu dasku za trbusnjake, koju kasnije mogu da koristim i za bendz, sto bi bilo ok (valjda?). Znam, smorio sam, ali verujem u Vase iskustvo sticano godinama unazad, mesecima, kako god, pa sam u to ime i resio da se Vama i obratim.

Unapred hvala.

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Pomoc - Par saveta :)
« Reply #1 on: March 26, 2009, 12:13:45 PM »
najbolje ti je dati pare za clanarinu u teretani, a ne bacati pare za kose klupe itd.

Offline vlj

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: Pomoc - Par saveta :)
« Reply #2 on: March 26, 2009, 02:06:14 PM »
Hvala na odgovoru, ali ako moze neka adekvatna zamena? Kratak sam sa tajmom...

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Pomoc - Par saveta :)
« Reply #3 on: March 26, 2009, 02:13:25 PM »
znas kako da postoji adekvatna zamena masa ljudi ne bi placala teretane (iskreno meni je odlazak u teretanu psihicki odmor), ovako kuci da radis em nema ni priblizno takvog efekta em ako pocnes da kupujes te klupa te da kupim jos ovo jos ono shvatis da si potrosio para kao za godisnju clanarinu, e sad to sa vremenom mi bas i nije jasno, ako imas da izdvojis 45 min da bi vezbao u kuci sta ti je jos npr. toliko da odes u teretanu, a ako bas hoces da das pare za neku spravu, a da nije neka kardio sprava po meni je najbolje vratilo sa dodatkom za propadanja...