EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nedoumice oko hrane  (Read 1534 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Losmi4U

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
Nedoumice oko hrane
« on: February 11, 2013, 08:28:27 PM »
Zanima me sto se tice tunjevine konzervirane (u ulju).. Na konzervi pise da je neto 170gr, ali kada se iscedi ulje onda je 120gr.. Zanima me da li sa cedjenjem ulja (maksimalno, dok ne ostane samo meso) se smanjuje i procenat masti u tome ili to ostaje jednako bez obzira na cedjenje (24/100gr)?

I jos jedno pitanje.. Tice se unosa proteina... Uglavnom mi se proteini zasnivaju na tunjevini, piletini i domacem suvom mesu, ali s obzirom da polako ponestaje zaliha piletine i suvog mesa, dajte neke predloge za te proteinske obroke i uopste hranu bogatu proteinima, a da je pristupacna svima?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Nedoumice oko hrane
« Reply #1 on: February 11, 2013, 08:32:30 PM »
mislim da neto ne znaci da je ukljucena tezina ulja  :)
ne bih jeo tunjevinu.izvori su belo meso, neka crvena, jaja..nista revolucionarno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Losmi4U

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
Odg: Nedoumice oko hrane
« Reply #2 on: February 11, 2013, 08:35:15 PM »
Ma to sam ja napisao "neto", ne razumem se ja u to.. Ali logicno je da ako izbacim ulje da se smanji i taj procenat masti, mislim sta znam...

A sto se tice jaja, po kom to principu, posto sam citao negde da samo belance sadrzi proteine ili bar glavna koncentracija proteina iz jajeta je u belancima.. Pa sad, kako to spremiti, koliko, s cim..

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Nedoumice oko hrane
« Reply #3 on: February 11, 2013, 09:06:26 PM »
veći procenat proteina ima žumance :)


jedi cela jaja ako nemaš nekih zdravstvenih problema, tipa povišeni LDL holesterol, a spremaj na način koji ti je najbolji, samo obavezno termički obrađena i da nisu pržena u dubokom ulju...

Offline Losmi4U

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
Odg: Nedoumice oko hrane
« Reply #4 on: February 11, 2013, 09:13:47 PM »
Aha, hvala  :)

I jos jedno pitanje, sto se tice tipova hleba.. Uglavnom izbegavam hleb kad mogu (uz krompir, meso, piriniac i tako to) ali kada jedem mahom jeden drzavni beli, najobicniji onaj.. Pa me tu zanima kooliko koji ima UH (crni, integralni, dvopek, beli..)