EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ishrana kod poremecaja stitne zlezde i hipoglikemije  (Read 1616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ninochka

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
ishrana kod poremecaja stitne zlezde i hipoglikemije
« on: August 28, 2014, 11:11:01 AM »
Pozdrav, ljudi!

Citam vas vec dugo, sve savete uglavnom trazim na ovom forumu, ali sad imam i neka pitanja, pa sam morala napraviti profil. :)

Muku mucim sa viskom kilograma, iako redovno treniram i u principu pazim sta jedem. Na svojih 172 cm trenutno imam 68 kg. To me prilicno muci, jer sam se u poslednje dve godine ugojila 14 kg. Ne znam koliki mi je bf, ali sam sigurna da je katastrofalan.

Tri godine unazad idem na grupne treninge, a sad sam presla i na Les Mills programe, i resila da bas doteram liniju. Ustalila sam jedan program treniranja, a on ukratko izgleda ovako:
p. - bodypump (tegovi, snaga), bodycombat (umeren kardio)
u. - bodystep (umeren kardio)
s. - bodypump (snaga)
c. - bodyattack (intenzivan kardio)
p. - bodypump (snaga), bodystep (umeren kardio)
s. - rmp (trening sa biciklovima, kombinacija snaga i kardio)
n. - bodyattack (intenzivan kardio)
Sa treninzima nema greske, toga se pridrzavam, posteno odradim trening i ne varam.

Sto se tice ishrane, ona mi je veliki problem. Nedavno sam saznala da imam problem sa naglim padanjem secera i usporenim radom stitne zlezde i doktor mi je zabranio da drzim bilo kakve dijete, vec da jedem jako malo u kratkim vremenskim razdobljima. Osim toga, svaki taj obrok trebalo bi da u sebi poseduje skrob. Prakticno, kaze lekar uzmi pola parceta hleba i komad sira na svaka dva sata. Osim toga, patim od funkcionalne hipoglikemije, sto znaci da mi naglo pada secer u toku noci, budi me, slosi mi se, a ja moram pojesti nesto sa secerom. Tako vec prethodne dve godine. Ranije sam koristila lekove za spavanje, pa se nisam budila, ali to vise ne zelim da koristim, jer nije pametno resenje. Zelim da te nagle pade secera u toku nocu predupredim kvalitetnom ishranom, samo sto ne znam odakle da pocnem.

Moram da spomenem da sam i ranije imala problema sa kilogramima, i uspevala sam da ih resavam hrono ishranom, medicinskom dijetom, redukcijom u energetskom unosu i sl.

Dalje, vidim da i vi ne preporucujete rotaciju uh nama sa ovakvim zdravstvenim stanjem, a ona mi je ranije donosila dobre rezultate. Pokusala sam da se pridrzavam toga sto mi je doktor rekao, ali ja sam jednostavno jako gladna sa takvim malim unosom hrane, ne mogu da izdrzim treninge i uopste se ne osecam dobro. :nonono:

I sad mi uopste nije jasno sta da radim, kako da se hranim, a da pritom nadjem neku sredinu izmedju 54 kg i 68 kg. Svaki savet bi mi dobro dosao, a volela bih i da pricam o tome sa vama, kako bih ojacala motivaciju i dosla do krajnjeg cilja. Hvala puno na citanju!  ;)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ishrana kod poremecaja stitne zlezde i hipoglikemije
« Reply #1 on: August 28, 2014, 08:01:58 PM »
pa poslusaj doktora, unosi hidrate, i variraj, to je stanje, nisi jos bolesna
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap