EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ljubomir Ljuba Vracarevic  (Read 57966 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #10 on: April 17, 2007, 07:28:54 PM »
Igy, ne sumnjam.
I hvala na "podrshci" - fotografijama :blowkiss:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #11 on: April 17, 2007, 11:59:54 PM »
Aikido je li to ono sa štapovima? Nisam čuo za to nikad još baš interesantno, jednom sam imao situaciju na fakultetu kad je momak nekih 70kg rekao da on sa tom vještinom možda da sruši čovjeka od 100kg u trenu, ja onako temperamentan povikam mogu ja probat, on samouvjereno na tjelesnom pred 60tak muškaraca iz te grupe sa fakulteta kaže istupi, ja istupim, stani sa dvije noge na pod najčvršće što možeš, ja se ukopam jer sam nogometu igrao 5-cu uvijek, on krene da me baci nekim potezom kao ono mokri šugaman kad zavitlaš. Ja sam crkao od smijeha...nisam stao da se smijem i ja i tih ostalih 60 ljudi uključujući i profesora i asistenta, najžalosnije što tip ima neki pojas, ali tko zna gdje ga je dobio...

Nikad necu zaboravit, naklon, pogled, i kad sam mu dao ruku trzaj... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #12 on: April 27, 2007, 12:07:47 PM »
Po mom misljenju Ljuba ima jako cudan pristup ljudima.... "ide do povrede" - bukvalno!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #13 on: May 06, 2007, 05:04:53 PM »
patentirao je nesto svoje i to treba da se ceni!..a sve ostalo je druga prica!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #14 on: May 07, 2007, 03:46:01 PM »
 :respect:
tako je, igy :clap:

Offline Corey

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 88
  • Gender: Male
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #15 on: May 07, 2007, 07:35:32 PM »
@N_E_Z_N_A_L_I_C_A :lol:
koji lamer

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #16 on: August 21, 2007, 06:51:07 AM »
Ljubi svaka cast.Ja zadnje dve godine zivim bukvalno tri kuce od Svetskog Centra Realnog Aikidoa.Stvarno dobar covek.Nemam nikakvih primedbi na komsiju,a ni na cerku Anu,mada je devojka mog prijatelja ili je bila.A sto se njegovog znanja tice,tu vec kruze razne price.U njegovoj najnovijoj knjizi REALNI AIKIDO,u biografiji,procitao sam da se on '78 usavrsavao kod majstora Kisomaru Ujesibe,sina samog Moriheja Ujesibe.Kroz razgovor sa ljudima koji treniraju ili su samo zaljubljenici u tradicionalni aikido,primetio sam da postoji neka netrpeljivost izmedju realnih aikidista i ovih "tradicionalista".Mislim da sam se pogresno izrazio.Bolja rec bi bila nepriznavanje Ljubine skole od tradicionalnog aikidoa.Cak sam cuo price da on u stvari nikada nije ni bio u Japanu,tacnije kod sina samog tvorca aikidoa, Ujesibe.Pa se nesto pricalo da nema ni toliko zvanja koliko pripisuje sam sebi,i da takodje nikada nije imao susret sa jos jednim velikim majstorom aikidoa Siodom,za kog mislim da je takodje bio direktan ucenik velikog Moriheja Ujesibe.Ali to su ipak samo neproverene price,ili se bar ja tako nadam jel su mi  realni aikido a i sam Ljuba Vracarevic mnogo zanimljiviji od tradicionalnog aikidoa.Ipak je Ljuba imao veoma zapazenu ulogu u vec kultnim filmu KAKO JE PROPAO ROCK'N'ROLL.Pa zbog filma i dobrog vladanja u komsiluku Ljubi Vracarevicu dajem cetiri zvezdice.A dosta dugo sam znao samo za Ljubu i karatistu Jorgu.Ma Ljubi idu pet zvezdica on je najaci.

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #17 on: August 23, 2007, 05:07:38 PM »
E da i Jorga! Jorga je kolega mojih, pa od malena slusam o njemu......A za Ljubu se slazem potpuno i zao mi je sto ga nisam upoznala licno ili videla te treninge.......

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #18 on: September 07, 2007, 04:32:58 PM »
Raw on je sam sebi dodelio 10 dan.Ljuba ima zvanicno polozen 4 dan u Aikikaju.Znas li kako se postaje  clan nternational Martial Arts Headfounders Grandmasters Council? Sto kaze nas narod "plati pa se klati". :) Imas na internetu njihovu pristupnicu lepo ispunis uplatis i automatski si njihov clan.Uplacujes godisnju taksu.
 P.S Nisi nista propustila ako nisi videla.

Pozdrav...
« Last Edit: September 07, 2007, 04:43:41 PM by Igor Wing Tzun »

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: Odg: Ljubomir Ljuba Vracarevic
« Reply #19 on: September 11, 2007, 01:14:07 AM »
Izgleda da price o Ljubi ipak nisu neproverene?i ja sam isto cuo da nikada nije dobio zvanje sokea odnosno 10.dan u aikidou.