EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj log treninga  (Read 89856 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #200 on: May 09, 2008, 10:34:11 AM »
Cestitam na sabranosti i zelim puno tezina preko 200 kg.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #201 on: May 09, 2008, 11:41:30 AM »
Cestitam na sabranosti i zelim puno tezina preko 200 kg.

Hvala Aragorne.Bice sve samo polako.

Gledao sam neke lukine slike sa takmicenja i pricao sa njim o dubini cucnja koji trazi ipf,opet se vracamo na federacije :) , i

hteo da probam sto dublje a da tehnika naravno ostane dobra kao sto je bila i do sad, zato sam i isklizao..ai luka

spoter gledao neke ribe po teretani pa nije reagovao  :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #202 on: May 09, 2008, 12:07:37 PM »
Hvala Aragorne.Bice sve samo polako.

Gledao sam neke lukine slike sa takmicenja i pricao sa njim o dubini cucnja koji trazi ipf,opet se vracamo na federacije :) , i

hteo da probam sto dublje a da tehnika naravno ostane dobra kao sto je bila i do sad, zato sam i isklizao..ai luka

spoter gledao neke ribe po teretani pa nije reagovao  :lol:

Stimulacija CNS-a nece ici sa punim radijusom pokreta,a da ne pricam sa tom fantazijom od cucnja,onako kako ga izmislja IPF....

To je federacija,koja ne gleda unapred, vec unazad i ignorise iskustva u sportu i nauci....

Elem,da se okanemo njih,nego, da li si gledao malo iskustva "preko bare"?

Jednoglasno kazu, ZA ZDRAVA KOLENA,LEDJA,NAJDUBLJI CUCANJ JE NA TAKMICENJU,a ne na treninzima.

Izmedju ostalog,box cucanj ima i tu namenu.

Njihov zakljucak potvrdjuje cinjenica,DA, OD KADA OVAKO RADE/15 GODINA/,NEMAJU NI JEDNOG TAKMICARA ,KOJI IMA POVREDU KOLENA.

A pre toga,kada su se zamajavali sa IPF-om,bilo je slomljenih kolena,koliko hoces...


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #203 on: May 09, 2008, 12:23:45 PM »
gledao sam naravno, meni je Mikeselov cucanj najbolji koji sam video,dobro jos 2-3 cm dole da je usao,ali polozaj

potkolenica,pretklon-super,nebitno sa kojom opremom radi

od ipf-a,od ovoga sto sam video,svidja mi se kako Midote radi cucanj..

znaci,na treninga,kao i do sada..

da,juce na tom cucnju..video sam sta je uradio good morning i to samo tri nedelje,jedva cekam deadlift,ali tek za 6 nedelja 

:(

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #204 on: May 09, 2008, 01:15:21 PM »
gledao sam naravno, meni je Mikeselov cucanj najbolji koji sam video,dobro jos 2-3 cm dole da je usao,ali polozaj

potkolenica,pretklon-super,nebitno sa kojom opremom radi

od ipf-a,od ovoga sto sam video,svidja mi se kako Midote radi cucanj..

znaci,na treninga,kao i do sada..

da,juce na tom cucnju..video sam sta je uradio good morning i to samo tri nedelje,jedva cekam deadlift,ali tek za 6 nedelja 

:(



Predpostavljam da GM radis jednom u 5-6 dana?

Ako je tako probaj,za nabacivanje mase ledja ,da radis hiperekstenziju,ali sa opterecenjem ,koje drzis u rukama.

To ce ujedno i da dodatno stegne ledja,sto je veoma bitno za GM i cucanj.

Osetices,da cela regija ,sve do trapeza se puni.

Noge,kod izvodjenja malo savijene,da se rasterete kolena,a trup se izbaci prema napred,samo koliko je potrebno da se savijes,a ne da strci karlica u prazno i tako povecava krak poluge na ledjima i stvara bol u butinama.

I,naravno,zavrsis sa zadnjom fleksijom za biceps femoris.

Jednom nedeljno bi valjalo da obavezno uradis i ekstenziju za quadriceps.

Pogledaj malo cucanj Briana Sidersa i uporedi ga sa Midoteom i videces sta znaci,probiti paralelu za samo dlaku,a sta "ici u rupu" ,bez ikakvog razloga.

Siders:

RAW-

http://www.youtube.com/watch?v=gN1ahuxmwTM

equiped-

http://www.youtube.com/watch?v=R60m2hmYmbY

Midote:

http://www.youtube.com/watch?v=mU_1OgTgYqM



Uzgred,MIkesel ima veoma razlicit cucanj u USPL/IPF/ i WPC,razumljivo.

WPC-

http://www.youtube.com/watch?v=ZGHxoizDkh8

USPL-

Ne mogu da nadje trenutno,ali cu postaviti naknadno.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #205 on: May 10, 2008, 08:53:45 AM »
GM radim jednom nedeljno,po semi o kojoj smo pricali,znaci 1 visoki,pa niski i tako naizmenicno

Gledam sad Sidersa,da,tacno ima razlike u dubini izmedju raw i cucnja sa opremom,onaj equiped squat je tacna definicija

cucnja bas kako ga ja zamisljam da treba da izgleda..

Nazalost,gledam kako Midote radi,haos stvarno haos  :wallbash1:  Video sam negde njegov tehnicki bolji cucanj..Ne znam

zasto onako lete u rupu naglo,naravno da ne treba pretereano sporo spustati,ali ne treba ni potceniti inerciju tega od ~400kg

na ledjima

@California..gledaj kako Siders siroko drzi sipku i rasterecuje ramena
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #206 on: May 19, 2008, 11:27:57 AM »
zakljucak od kad sam poceo da radim GM kao glavnu vezbu: Mnogo je zdravije tako trenirati
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj log treninga
« Reply #207 on: May 19, 2008, 11:33:43 PM »
zakljucak od kad sam poceo da radim GM kao glavnu vezbu: Mnogo je zdravije tako trenirati

Kako budes rastao u tezinama u obe varijante GM vezbe,osetices,kako ti ledja rastu u cvrstini i masi,na pravim delovima,a zadnja loza i ceo trup znacajno dobijaju na masi i u snazi,pa kad uzmes da radis cucanj ili DL,sve ce biti mnogo lakse...

Tako se,malo po malo ,pomera precka preko koje preskacemo...

Naravno,ovo je samo letimican prikaz i kod svakog ne biva isto,vec ima mnogo varijati.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Moj log treninga
« Reply #208 on: June 08, 2008, 11:25:50 AM »
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj log treninga
« Reply #209 on: June 08, 2008, 11:29:22 AM »
Bravo Milance  :clap: :clap: :clap:,ko od sale.Nisi napisao koliko tu ima..idi napisi  :)

Daj ceo taj klip da vidimo iza backstage.. :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."