EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: BV proteina  (Read 6676 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: BV proteina
« Reply #10 on: February 20, 2010, 08:57:44 AM »
ja se izvinjavam svima kojima sam izbrisala poruke,nista licno  :) al nece sloba i prica o slobi zasrati svaku temu  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: BV proteina
« Reply #11 on: February 20, 2010, 09:33:27 AM »
pravljena su mnoga impresivna tela i na kreatina i metanu .. to ne znachi da je to vrhunac i da tako treba .. previshe je faktora umeshano opet kazem .. izvor proteina ne karakterishe samo BV nego i njegov micronutrient sastav + profil masti itd itd ..

o tome se i radi .. nauka kao nauka se bavi nekim drugim stvarima .. koliko ja vidim sve je to odredila WHO kojoj je glavni intres populacija koja generalno ne unosi ni RDA proteina ... otud BV .. populacija BB nije ni kraj pameti ljudima koji su ustanovili tu vrednost ..

btw i sam znash da su raznim metodama i iz raznih izvora kreirana tela MR O i da ne postoji univerzalni recept nego je to mozaik .. i shto je najgore svaki je jedinstven ..
prijatelju, ti sto su uzimali metan i kreatin nisu porasli od toga,morali su da JEDU.. vaznost hrane je ogromna
slazem se da naucnicima nije bb bio na pameti, ali bilderi i sportisti sve "zloupotrebe" u svoju korist

pa ako npr imas namirinicu , za koju znas da ima 100% i da je to neki maksimum , i da imas normalno varenje i da pod tim uslovom svaris 90% sta to znaci
da ako jedes meso koje ima 22 gr proteina i BV je 100% imas mogucnost da iskoristis tih 22 gr ili umanjeno za onoliko koliko si sposoban da svaris
sto bi ti sada jeo nesto sto ima 50% kada znas da je sr....
nadam se da se razumemo
ako i GI i GL znas da visok gi nije dobar kada zelis da mrsavis , ne valjda da imas toliko secera u krvi svaki momenat, pa samo debil bi jeo tako nesto non stop i moli se bogu da salo nestane

nauka ti omoguci novo saznanje, u odnosu na 2006, 1999tu kada sam poslednji put izasao, nauka je pruzila mnoga saznanja, nesto je korisno i primenjivo, isplativo, a nesto beskorisno.to mi je pomoglo da veoma brzo pomeram neke svoje granice, na svoje i zadovoljstvo ljudi koji prate moj napredak..

mi sada vagamo kako je najbolje to"zloupotrebiti"
whey ne racunam kao namirnicu i zato je njegova BV bas visoka kao i samog mleka
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: BV proteina
« Reply #12 on: February 20, 2010, 03:26:48 PM »
ako neko na ovom forumu nema pojma o cemu prica onda si to definitivno ti
i druga stvar, ne treba ti da razjasnjavas sta je lazic hteo da kaze

opet si poceo da palamudis po forumu koliko ja vidim
« Last Edit: February 20, 2010, 03:44:01 PM by Und3i2c0v3i2 »

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: BV proteina
« Reply #13 on: February 20, 2010, 10:23:00 PM »
Quote
prijatelju, ti sto su uzimali metan i kreatin nisu porasli od toga,morali su da JEDU.. vaznost hrane je ogromna
slazem se da naucnicima nije bb bio na pameti, ali bilderi i sportisti sve "zloupotrebe" u svoju korist

slazem se .. tako i treba ali hocu da kazem da josh uvek to nisu zloupotrebili nego koriste tabele i istrazivanja koja se ne mogu preneti na njih ..(napisao sam zashto)

Quote
pa ako npr imas namirinicu , za koju znas da ima 100% i da je to neki maksimum , i da imas normalno varenje i da pod tim uslovom svaris 90% sta to znaci
da ako jedes meso koje ima 22 gr proteina i BV je 100% imas mogucnost da iskoristis tih 22 gr ili umanjeno za onoliko koliko si sposoban da svaris
sto bi ti sada jeo nesto sto ima 50% kada znas da je sr....
nadam se da se razumemo
pa o tome i pricham BV odredjene hrane nije isti za mene i tebe (ok sada ne kazem da je nekom mleko superioran izvor proteina a nekom jako losh .. nego jednostavno da postoje neke razlike ) i zavisi od unosa proteina , kcal unosa , macro i micronutrienata koje unosish zajedno sa proteinom i sve to menja i absorpciju i hormonalne odgovore , kao i ,,sudbinu'' samih ak (eo primer recimo : fouiletovo istrazivanje iz 2001 ako se ne varam ... gde dodavanjem saharoze u mleko se povecava zadrzavanje azota u organima , dok dodavanjem masti mleku povecava zadrzavanje azota u perifernim tkivima )

znachi previshe je faktora umeshano i oni odredjuju ,,kvalitet proteina'' ..i opet da se vratim na prvi deo posta.. to shto su oni merili jednostavno ne vazi za populaciju koja unosi vishe od 1.5-2g/kg proteina .. njima (WHO) ta cifra jako znachi jer ako imaju odredjenu grupu ljudi koji su ugrozeni u tom smislu i unose jako malo proetina njima poboljshanje kvaliteta te male doze proteina moze da znachi razliku izmedju zivota i smrti .. jednostavno sport ovde nije u fokusu .. nazalost .. ali ja svo vreme pricham samo o BV to je skala za sebe .. ne zelim da kazem da je svaki izvor proteina isti tj da svaki odgovara sportistima ali veruj mi da se bolje ti razumesh u to od ljudi koji su se bavili BV proteina i pre cu poslushati tvoj i pedjin savet u tom smislu od ljudi koji su radili istrazivanja na BV .. jednostavno treba to uzeti sa rezervom .. bar dok sportisti to ne ,,zloupotrebe''  ;)
Quote
ako i GI i GL znas da visok gi nije dobar kada zelis da mrsavis , ne valjda da imas toliko secera u krvi svaki momenat, pa samo debil bi jeo tako nesto non stop i moli se bogu da salo nestane

nauka ti omoguci novo saznanje, u odnosu na 2006, 1999tu kada sam poslednji put izasao, nauka je pruzila mnoga saznanja, nesto je korisno i primenjivo, isplativo, a nesto beskorisno.to mi je pomoglo da veoma brzo pomeram neke svoje granice, na svoje i zadovoljstvo ljudi koji prate moj napredak..

mi sada vagamo kako je najbolje to"zloupotrebiti"
whey ne racunam kao namirnicu i zato je njegova BV bas visoka kao i samog mleka

pa o tome ti i pricham .. nisi na pochetku ni imao GL ... samo GI koji je jako neprecizan .. sada imamo GL koji je bolji ali opet nije to to .. ne govori dovoljno i podlozan je promenama ... za 5 -10 god mozda cemo imati savrshenu tablicu koja ce nastati ,,evolucijom'' iz GL .. daj Boze .. ali tako trenutno stoje stvari .. al opet imati GL nego nishta ALI SAMO ORIJENTACIONO .. ne bi se trebalo osloniti na to .. e isto tako i sa BV..

a za mleko i whey se slazem smeshne su razlike .. jel to znachi da ce isti efekat imati na telo i istu kinetiku amino kiselina ?

OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: BV proteina
« Reply #14 on: February 20, 2010, 10:31:15 PM »
Quote
ali sta je sa dijetom? odnosno kad je neko u kcal deficu i pri tom trenira sa tezinama
pa o tome se i radi nisu vrshena istrazivanja moguce da se situacija menja .. ako cemo logichno verujem da shto je manji unos proteina da je bitniji sam kvalitet .. i opet kazem pre bih poslushao hansa ili bilo koga drugog po tom pitanju da mi kaze e radi defku jajima ili radi defku oslicem .. ne bih gledao BV puno ..

Quote
ne mislis da BV moze da bude neki pokazatelj izbora namirnica? sto kaze Hans ne moze biti isto jaja i soja .... pogotovo ne u kcal deficitu  :dunno:
naravno da je BV relativna i zavisna od mnogih faktora (sto si i spomenuo proteinskog unosa, ukupog kcal unosa, termicke obrade, da li se radi o odrzavanju ili rastu (kod dece) i td-to sve stoji), kao i GI koji isto tako varira, ali su i jedno i drugo dobri pokazatelji prilikom izbora namirnica, pogotovo kod pocetnika
naravno da moze ali samo orijentaciono a ne ono EE kao jaje ima veci BV od crvenog mesa => jaje bolji izvor proteina od crvenog mesa

a shta cemo sa tim shto je crveno meso bogato cinkom,gvozdjem ,odredjenim odnosom masti , kreatinom itd itd ... to sve utiche na to shta ce nashe telo zapravo da uradi sa svarenim proteinom .. BV nam to ne govori ..

znash recimo 2 mega kvalitetna izvora proteina kazein i whey .. samo razlika u vremenu absorbcije napravi tolike drugachije odgovore u organizmu da je to smejurija ..  a ne josh kad uzmesh xy promenljivih ... poenta svega ovog shto sam napisao je da treba izbeci situacije gde ce ljudi da nadju tabelu BV proteina i time da se vode ... to je vrh ledenog brega tek ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: BV proteina
« Reply #15 on: February 20, 2010, 10:35:31 PM »
ako neko na ovom forumu nema pojma o cemu prica onda si to definitivno ti
i druga stvar, ne treba ti da razjasnjavas sta je lazic hteo da kaze

opet si poceo da palamudis po forumu koliko ja vidim


odlichan ad hominem ..

meni tebe zao iskreno  :nonono: :nonono:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: BV proteina
« Reply #16 on: February 20, 2010, 10:35:45 PM »
u glavnom se slazemo, i kako idu nova saznanja mi ih primenjujemo u zavisnosti od prakticnosti
za sada su ovo smernice koje, pomazu, nadam se da ce saznanja pomoci da sve to bude jos bolje.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap