EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA  (Read 27885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« on: February 18, 2007, 07:31:42 AM »
evo ovako.podstaknut GOMILOM BUDALSTINA sa nekih drugih mesta i od nekih drugih ljudi koji cak maju obraz da se potpisuju koje kakvim......nije ni bitno,morao sam da uradim ovo tj da kazem neke stvari u vezi fruktoze kao izvora uh u nasem PWM....

znaci.ovde iznosim cinjenice koje u krugovima b.b. su jako dobro znane i nisu izrecene od strane bilo koga i bilo cega nego jedan od kretora ove teze je i sam MILOS SARCEV,a samim tim hiljade ljudi se pridrzava ovoga..

ne kazem da ne postoji teorija od nekih drugih"guru-a"po pitanju odnosa DEXTROZA-FRUKTOZA tj da ti isti zastupaju upotrebu FRUKTOZE umesto DEXTROZE,ali 0X10 000 je uvek 0.....znaci..pustimo teorije i lupanje koje kavih kvazi strucnjaka-ovde mislim na ove nase-i daj jednom  ljudi odmaknite se samo 1mm od onoga sto su vas u skolama ucili oni koji su zavrsili fakultete pre 50 ili vise godina jer nauka je uznapredovala i nije dovoljno samo objasnjenje FRUKTOZA JE PROSTI SECER KOJI SE RASTVARA U JETRI------i sta dalje....????....ali da ne duzim..

FRUKTOZA-nema sta da trazi kao izvor UH u nasem PWM iz prostog razloga jer ima jako nizak G-indeks- a samim tim zbog te svoje karakteristike nema moci da snazno iritira podiznje inuslina koje nam je i te kako potrebno posle treninga...sta to znaci..

pa fruktoza posle samog unosenja u organizam veoma brzo u jetri bude preradjena u glukozu i poslana ko zna gde....ili...kako bi rekao nas narod u zapecak ili cosak..a pored ovog velikog nedostatka, G index se menja jako brzo cim se namirnice izmesaju

znaci unosom ogrome kolicine fruktoze mozemo da dobijemo samo jedno..talozenje viska masnoca..

istina je to sto kazu ti strucnjnaci na tim mestima gde sam to video, da fruktoza puni jetru glikogenom,ali nama je cilj povratiti glikogen u misic  a ne rizikovati da nam se taloze bespotrebne masnoce

poslednja istrazivanja cak idu do toga da fruktoza utjece na starenje misicnih stanica-ovo uzeti kao rezervu..za ovo nisam siguran..


u svakom slucaju nije mi jasno zasto neko hoce da izmislja toplu vodu i pored toga sto je dokazano da glukoza ima perfektan g index za ono sto je nama potrebno,a sama frkotza jako nizak g index i nesposobnost da iritira insulin
dakle glukoza je u svakom slucaju za 3 koplja ispred frukotze(glikoza) i zasto rizikovati sa istom i razmisljati kolika je duga njena konverizja u jetri!!

nadam se da ce i milos da nam kaze jos mnostvo info o ovome jer u ostalom on je i realno gledano zacetnik cele ove price..

DAKLE...KO VOLI NEKA IZVOLI....MNOGIM LJUDIMA TREBA DA BUDE JASNO,DA JE NAUKA I TEHNOLIGIJA UZNAPREODVALA I DA SADA ONO U STA SU SE NEKADA NEKI ZAKLINJALI NIJE BAS TAKO..

I SAM LAKI JE REKAO..KO BI REKAO DA CE BILDERI DA UZIMAJU SECER..DAJE TO NEKO SPOMENUO 90-IH..BIO BI LUD..

TAKO I CELA PRICA..NE VERUJTE REKLAMAMA O MRASAVLJENJU I DOBIJANJU KG UZ POMOC NEKI CVETNIH PROIZVODA MUNJEVITOM BRZINOM...

NIJE TO BAS SVE TAKO KAKO SE NEKADA PREDSTAVLJALO..
« Last Edit: February 18, 2007, 07:56:32 AM by Lazic »

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #1 on: February 18, 2007, 10:55:29 AM »
Evo jednog pitanja mozda i glipog...Med u koju skupinu spada?...jel nesto brze ulazi u krv od fruktoze..Pitaju me drugari a ja i nisam neki strucnjak po tom pitanju..ja im kazem koristite dex,a oni,ma med je zdraviji....i tako,znate i sami.....
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #2 on: February 18, 2007, 12:53:21 PM »
EVO I KRATAK ODGOVOR.

U OVOM SPROTU MED JE NAJVECE SMECE..NE SAMOG STO VECIM DELOM JE SAMA FRUKTOZA NEGO I ZBOG OSTALIH STVARI..

DAKLE..OVO NIKAKO NE ZNACI DA MED NE VALJA..A I TU BI SE DALO RASPRAVLJATI O KOLCINIMA UNESINOM KOD ZDRAVOG POJEDINCA AL AJDE.

TI TVOJI DRUGARI NA ZALOST JAKO MALO ILI REKAO BIH NISTA NE ZNAJU O CELOJ PRICI

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #3 on: February 18, 2007, 01:17:58 PM »
Nazalost jako malo znaju..... :dunno:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #4 on: April 05, 2007, 09:40:02 PM »
EVO I KRATAK ODGOVOR.

U OVOM SPROTU MED JE NAJVECE SMECE..NE SAMOG STO VECIM DELOM JE SAMA FRUKTOZA NEGO I ZBOG OSTALIH STVARI..

DAKLE..OVO NIKAKO NE ZNACI DA MED NE VALJA..A I TU BI SE DALO RASPRAVLJATI O KOLCINIMA UNESINOM KOD ZDRAVOG POJEDINCA AL AJDE.


izvini,sto sam kasno to procitala o medu....objasni mi,zasto ne valja?!
koliko sam cula da med ubija bakteriju, kako da ozdravimo od gripe i prehlade,upala grlo?! poboljsava imunitet!
med ima manje kalorije i 80gr UH, a secer ima oko 100gr UH...
objasni mi lepo zasto ne valja?!
 
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #5 on: April 05, 2007, 09:51:38 PM »
Ali koji secer, nikako rafinisani kristalni...u bb se koristi samo grozdjani  zvan dextroza, OVDE ces videti jedinu svrhu secera u sportu kao sto je bb i fitness
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #6 on: April 05, 2007, 09:59:41 PM »
PWM sam pogledala nedavno,znam to,ali mislila sam o medu sto kaze Pedja da ne valja, a zasto? Kako da odvladamo gripu?
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #7 on: April 05, 2007, 10:05:04 PM »
PWM sam pogledala nedavno,znam to,ali mislila sam o medu sto kaze Pedja da ne valja, a zasto? Kako da odvladamo gripu?

niko ne spori da on nema neke efekte sto se jacanja imuniteta..ovo se odnosi na med koji je bas prirodan sto je retkost danas..grip se zna kako se leci tu nece pomoci ni 1 kg meda..
med ne sme da bude zastupljena u ishrani koja je npr prilagodjena skidanju viska kilograma..
zatim ne moze da zameni prost secer u pwm itd znaci uska povezanost da moze da posluzi radi zamene za slatko otpada..
a za fruktozu ti je jasno da je secer koji kada ga ima previse i nemoze da ga telo potosi ide u depoe masti kao i svaka druga neiskoriscena energija..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #8 on: April 05, 2007, 10:09:21 PM »
znaci,u program za skidanje kilograma treba izbegavati tu Fruktozu,secer i med?!
a limun?  :p
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: FRUKTOZA I PO MALO OD SVEGA
« Reply #9 on: April 05, 2007, 10:12:07 PM »
znaci,u program za skidanje kilograma treba izbegavati tu Fruktozu,secer i med?!
a limun?  :p

sve umereno medena sve
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap