EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Alge  (Read 33617 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Alge
« Reply #10 on: March 21, 2007, 03:54:35 PM »
O algama sam cula na sajtu Bozen (razumem te,Jelena,da nije to Bozen), zanimalo me je vase misljenje o Bozenu.
Dal bi skodilo zdravlju?  :bored:
Ne znam...
Pojasnite mi...
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Jelena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
Odg: Alge
« Reply #11 on: March 21, 2007, 04:17:53 PM »
Koliko ja znam i ona to proizvodi.

i ona proizvodi ali mi ne pada na pamet da kupim njen proizvod  :protest1:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Alge
« Reply #12 on: March 22, 2007, 12:37:06 AM »
Mogu ja da vam naberem par vreca ovo ljeto pa vam saljem za juhu  :yahoo: :lol: :lol:
Šalim se, ja se ne kuzim u bilje ali moja majka redovito koristi neku crnu algu japansku koju stavlja u sve i super je!!!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Alge
« Reply #13 on: March 22, 2007, 05:30:52 PM »
moja majka redovito koristi neku crnu algu japansku koju stavlja u sve i super je!!!


Kakva je to alga japanska,za sta je to? sta leci?
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Alge
« Reply #14 on: March 24, 2007, 12:34:42 PM »
moja majka redovito koristi neku crnu algu japansku koju stavlja u sve i super je!!!


Kakva je to alga japanska,za sta je to? sta leci?
Mogu da je pitam, znam da sirova izgleda strasno, kao da si travu stavio kraj neke ceste i da pored nje prosao milijon auta pa je od toga ucrnila  :yahoo: :lol: ali je slana, kad se skuha nije mekana vec pod zubima ti pucketa kao da je klizava (znas izraz "al dente") ja nisam doma ali kad ju cujem pitat cu za ime i funkcije pa ti javim  :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Alge
« Reply #15 on: March 24, 2007, 10:14:11 PM »
Nori Alga - Za kuhanje uz socivo. A pogodna je za omeksavanje tog variva probave (nije sigurna za nazive jer ih ima jako puno, sjetila se ove prve dvije kad sam je pitao za info)

Wakame - Bogate bjelncevinama (navodno) ne kuhaju se nego se kao slama kao kosa umakaju i jedu sirove, mali listici koji se mogu koristit u sendvice, dobar dodatak rizi...
« Last Edit: March 24, 2007, 10:17:45 PM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Alge
« Reply #16 on: March 24, 2007, 10:18:47 PM »
Mogu da je pitam, znam da sirova izgleda strasno, kao da si travu stavio kraj neke ceste i da pored nje prosao milijon auta pa je od toga ucrnila  :yahoo: :lol: ali je slana, kad se skuha nije mekana vec pod zubima ti pucketa kao da je klizava (znas izraz "al dente") ja nisam doma ali kad ju cujem pitat cu za ime i funkcije pa ti javim  :thumbup1:


Znam kakav je ukus,i ja sam pila za 25 dana ljubicaste alge od Bozen-a,uvece kuvala i ostavila sam do ujutru,...odvratno.. :thmbdwn: 
Morala sam zbog zatvora,u toku dana sa tim cajem sam isla 2-3x u wc dnevno!!!! 
Strasno!!!  :shocking:
Ali nije lose, dobro sam se osecala... :)  ;)
A japanska,nikad cula...
javi mi se kad stignes....ja sam tu. :i'mcool:

« Last Edit: March 24, 2007, 11:40:50 PM by Tanja »
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Alge
« Reply #17 on: March 25, 2007, 01:43:02 AM »
Najjednostavnije ti je ili da kupis neki preparat od algi (spirulina)a da to nije Bozen, pitaj u svakoj apoteci, dace ti bar 5 razl. proizvodjaca. Ili kupi bilo koju od navedenih, Nori, Wakame, Arame, , Kombu (nije isto sto i Kombuha-gljiva!) li sta vec ima po zdravim hranama, izmrvi je ako je suva, ili je istostiraj ako nije, izmrvi i koristi kao zacin za salate ili sta vec umesto soli recimo. Daje svakom jelu onako "morski" smek. Kod nas su profurali alge kao sredstvo za mrsavljenje, i mislim da je to najvise zbog toga sto one zaista deluju "burno" na organizam koji ih unosi po prvi put, u smislu da prociscava, prazni, ali to je samo jedno od njenih mnogobrojnih dejstava. Nece ti skoditi sta god da probas.

Offline Gigson

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
Odg: Alge
« Reply #18 on: March 25, 2007, 01:53:58 AM »
e kada smo kod algi ja se amabash uopste ne razumijem u te stvari pa ako moze da  mi neko lijepo objasni dali postoje kakve anabolicke alge,,,,,,,,salim se

al ako moze neki link ili text gdje bi mogao procitati gdje dobra svojstva algi i nacine koristenja

Offline Alecita

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
Odg: Alge
« Reply #19 on: March 25, 2007, 03:54:39 AM »
Znas kako, IZGUGLAJ! Pa ce te vec odvesti na 100 strana. Imam je odakle i da ti pisem, ali to bi se oduzilo. Probaj ovo: www.makrokutak.net, i idi na diskusije o makrob hrani, sigurno ces naci objasnjenja za bilo koju od navedenih algi.