EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par kg-a viska  (Read 26888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Viktor90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Par kg-a viska
« on: September 12, 2012, 04:15:18 PM »
Ma daj ubih se od pisanja i na kraju me izlogovalo i da posaljem ono obrisalo kaze nisam ulogovan... :pullhair:

Nista onda sve iznova...nov sam ovde na forumu citao sam ostale teme i nisam mogo da nadjem gde se uklapam..posto me mrzi da pisem sve sto sam pisao malopre napisacu u kratkim crtama..

Ovako imam 22 godine 179cm 83kg..

Procitao sam sta su napisali Lazic i Und3i2c0v3i2 i sve je to lepo objasnjeno al nekako se ja tu ne uklapam...

Postavio sma cilj da pro padnem na 80 kg a kasnije i na 75 a posle toga videcu...usput kad skidam kilograme hocu da se malo i zategnem presvega grudi i da izravnjam stomak (ne mora plocice prvo da skinem salo)...nekad sam imao 60 kg dok sam trenirao americki fudbal al posle sam nabacio kilograme i sve su otisli u stomak, dupe i lice...to su mi da kazemo kriticne zone gde ocu da skinem da se primecuju.

Nesto o vezbanju

Ranije sam poceo da idem na spavanje i ustajem oko 8-9 a u teretanu idem oko 9-10h zavisno kad ustanem... obicno vezbam jedan sat do jedan i po posto idem sam. vezbam 3-4 puta nedeljno.. jedan dan radim biceps/grudi, drugi ledja/triceps onda ubacim cardio i na kraju noge i ramena...
Da naglasim nisam ljubitelj bilo kakve hemije sem ako se cedevita i multivita ne racunaju kao hemija :D
Teretana mi je malo dalje pa obicno idem biciklom dok je lepo vreme a to mu dodje nekih 6km da odem i da se vratim + treniranje.

O ishrani

Obicno kad ustanem doruckujem musli sa mlekom ili jogurtom pa odem na vezbanje, a kad se vratim obicno rucam izmedju 11:30 i 1:30 a to bude nesto kuvano pasulj, grasak, buranija ili pojedem tunjevinu ili jaja i virsle...e sad je tu zeznutno posto posto nekad radim od 12 a nekad od 2... posto radim do 8 moram i da jedem nesto a nakolo nema nista da se kupi a da je zdravo.. rucam obicno neki hladni sendvic, tost ili pizzu a za uzinu neku vocku.... veceram oko pola 9 kad dodjem kuci i to obicno nesto namazem i solju mleka ili neki vocni sheik...

1. Ima razne teme za vezbanje i tu mogu nekako da se snadjem al ako moze u nekim kratikim crtama ili link gde je objasnjeno na sta da stavim fokus i sta da vezbam posto hocu da skinem kilazu i da se zategnem ili ako se ima neko bolje resenje ocu vizuelno da smrsam a ne sa trenutnom kilazom da radim definicuju ili je to mozda bolje ne znam zato sam ovde. Da naglasim da sam veci ljubitelj cardia (trcanje i bicikla) nego dizanje tegova al kad vec idem u teretanu koristim i njih... ne dizem prevelike tezine nego tezine cisto da se malo opteretim.. samim tim u teretanu idem vise za rekreaciju i relaxaciju nego da se nabildujem a usput da se dovedem u red. I da li treba da ubacim jos neki dan treninga ili su 4 dosta?

2. Ishrana mi je malo problem ima lepo to objasnjeno al ja se ne uklapam bas najbolje tu...pa ako moze neki savet sta da veceram posto jedem junk food za rucak ili sta da ubacim za rucak i uzinu ako je nekako moguce pa da spremim kuci nesto i ponesem?.. isto da naglasim neki ljubitelj pileceg, teleceg mesa i mesa te vrste...vise ih volim u suhomesnatom obliku..
Posto sam ljubitelj slatkisa :wallbash1: polako cu poceti da ih smanjujem i na kraju da ih svedem na neki minimum.

Edit: cardio li se radi na prazan stomak tj kad ustanem nista da ne doruckujem?

Hvala unapred

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Par kg-a viska
« Reply #1 on: September 12, 2012, 05:13:59 PM »
Haha nista onda, ostani debeo i jedi pice i suhomesnato, kad vec ne mozes da pratis tamo sta je napisano. Tj kako ti kazes "ne uklapas se tamo" jer treba da se pomuci
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #2 on: September 12, 2012, 05:27:05 PM »
Ako ne sredis skroz ishranu nista od cilja.

Offline Viktor90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #3 on: September 12, 2012, 05:31:47 PM »
Ako ne sredis skroz ishranu nista od cilja.

pokusavam al me jebe radno vreme od 12-8 uvece..

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #4 on: September 12, 2012, 05:44:42 PM »
Spremis rucak, stavis u posudu i pojedes na poslu.

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #5 on: September 12, 2012, 10:31:20 PM »
Brate misliš da si jedini koga 'jebe'? Svi mi idemo u školu / imamo posao, pa se snalazimo.. kao što je Ledu rekao, imaš posude za hranu, pripremiš, pojedeš na poslu, to je 2 minuta posla, a sigurno je bolje od džanka..

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #6 on: September 13, 2012, 12:45:17 PM »


Postavio sma cilj da pro padnem na 80 kg a kasnije i na 75 a posle toga videcu...usput kad skidam kilograme hocu da se malo i zategnem presvega grudi i da izravnjam stomak (ne mora plocice prvo da skinem salo)...nekad sam imao 60 kg dok sam trenirao americki fudbal al posle sam nabacio kilograme i sve su otisli u stomak, dupe i lice...to su mi da kazemo kriticne zone gde ocu da skinem da se primecuju.

Zašto toliko da skineš?
Na tu visinu ne bi trebalo da imas više od 5,6 kg viška!
Bitna stvar, mnogo stvari(suplementi) a da nisu cedevita itd su ti bukvalno dodaci ili zamene za obrok tako da bi baš to mogao da ubaciš umesto junk-a..ali opet ništa nije kao pristojan obrok!Elem..eto ti neka pocetna ideja ako te mrzi da nosiš klopu!
Ipak sređena ishrana je baš tamo gde bi ti trebao da se uklopiš!!!
Trening imaš-ishranu nemaš!

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #7 on: September 13, 2012, 12:55:35 PM »
Da,kardio ujutru na prazan stomak!

Offline Viktor90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Par kg-a viska
« Reply #8 on: September 13, 2012, 01:52:35 PM »
Zašto toliko da skineš?
Na tu visinu ne bi trebalo da imas više od 5,6 kg viška!
Bitna stvar, mnogo stvari(suplementi) a da nisu cedevita itd su ti bukvalno dodaci ili zamene za obrok tako da bi baš to mogao da ubaciš umesto junk-a..ali opet ništa nije kao pristojan obrok!Elem..eto ti neka pocetna ideja ako te mrzi da nosiš klopu!
Ipak sređena ishrana je baš tamo gde bi ti trebao da se uklopiš!!!
Trening imaš-ishranu nemaš!

Pa skinuo bi ajde bar 4-5 ne mora na 75 kg mozda sam ga i preterao malo a razlog..pa od uvek sam imao i voleo "trkacku gradju"..uvek sam se bavio takvim sportovima gde se zahtevala brzina...a kad bi sad s ovu kilazu krenuo da radim definiciju imao bi previse misica za moj ukus..
A sto se tice ishrane poceo sam ozbiljnije da je shvata i za sad pocinjem da se pridrzavam  bar za dorucak i veceru a za rucak pravim sendic od tunjevinu..za jedno nedelju dve nadam se da je svedem u normalu..

A da ubacim dva kardia u toku nedelje nije li previse? Da vezbam pon,sreda i petak tegovima a utorak i subota kardio?

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Par kg-a viska
« Reply #9 on: September 13, 2012, 05:20:27 PM »
Mozes kardio i posle tegova odmah,a mozes i tako kako si zamislio u off danima... U svakom slucaju,vise se oslanjaj ne ishranu,nego na trening....