EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nekoliko nejasnih stvari  (Read 26768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Nekoliko nejasnih stvari
« on: March 08, 2009, 10:52:40 PM »
Zdravo svima!
Dugo pratim ovaj forum, i mnogo mi se dopada! prateci uputstva za skidanje kilograma i vezbanje i smrsala sam 9kg :clap:
Uvela sam 5 obroka, izbacila slatko, svinjetinu, ma sve kao sto treba  :) Medjutim hocu jos 6-7 kg da skinem ali primecujem da to sad ide teze i sporije (inace imam 22 god, visoka sam 181, trenutno imam 75kg). Generalno nisam debela ali imam visak na stomaku.
E sad sam mislila da uvedem "varijacije" ali problem je sto nikako ne mogu da shvatim sta to tacno znaci iako po ceo dan pregledam forum! :crazy: da li ono npr 100-50-0-100-50-0-0 znaci da po danima uzimam 100/50/0 GRAMA ugljenih hidrata? ja cak nisam sigurna ni sta sve spada u uh :blush: pa ako moze uz objasnjenje neki primer?
druga stvar: ujutru radim cardio na traci u proseku pola sata. koliko sam shvatila puls bi trebalo da mi bude oko 140 da bih mrsavila medjutim meni nema sanse da predje 80 cak i kada bas trcim (i umorim se i bas oznojim). da li to znaci da moje brzo hodanje/trcanje nema efekta na "topljenje"? ali ipak rekoh da sam smrsala, nemoguce da vezbanje nije doprinelo zar ne? hiit sam probala da radim ali nema sanse, nisam u tolikoj formi, i tesko mi je, verovatno i zbog tezine.
te dve stvari (varijacije i puls) me najvise interesuju tako da molim vas pomozite  :) a ako se setim jos neceg, pitacu!
izvinjavam se ako su moja pitanja glupa ali stvarno sam se potrudila da sama nadjem odgovore ali nisam uspela  :wallbash1:
hvala unapred!  :blowkiss:

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #1 on: March 08, 2009, 11:41:24 PM »
  :lol: sve si čitala sem uputstva za skidanje kg  :lol:
evo ga http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html tu ti je sve napisano pa ćeš videti šta spada u UH. A biće ti jasnije i varijacije  :yes:

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #2 on: March 09, 2009, 12:14:40 AM »
hihi ma znam tu tabelu, stoji mi na zidu u kuhinji, a nisam bukvalno mislila da ne znam sta sve spada u uh, nego bih volela neki primer, recimo ako je dan sa 50g uh da li to znaci da za ceo dan smem da pojedem npr 50g tikvica? malo mi je cudno to merenje (mislim sta je 50g, 2 zalogaja :lol:), pa sam zato htela primer da vidim da li sam dobro skapirala. a jaja ne jedem jer ih mrzim i lose mi je od njih tako da belanac otpada, znaci ostaju meso, riba, mleko. i sta je sa npr pasuljem koga ima i u tabeli sa proteinima i sa skrobom? mislim retko koja namirnica je iskljucivo uh ili iskljucivo protein pa me i to buni :boxed:
nego vaznije mi je ovo za puls, plasim se da ne vezbam uzalud  :nonono:

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #3 on: March 09, 2009, 06:44:59 AM »
 :lol: neeeeee ne tako

pogledaj malo bolje tabelu, vlaknaste UH ne računaš njih samo jedeš tikvica=vlaknastiUH
računaš samo skrobne UH

u 100g npr krompira imaš -17.6g ugljenih hidrata
u 100g pirinča - 77g ugljenih hidrata


50g UH=240 gr krompira=69gr ovsenih pahuljica=64 gr testenina=69 gr rize=109 gr pasulja

količina UH u nekoj namernici nije jednaka gramaži namernice   ;)


Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #4 on: March 09, 2009, 12:09:31 PM »
ahaaaaaaaaaaaaa.....
joj sigurno mislite da sam mnogo glupa :blush: ali sad sam skapirala! :) hvala jelice :blowkiss:
samo se nadam da ce mi te varijacije pomoci da skinem jos nekih 6kg... :dunno:
a samo ovo da pitam: jel problem ako unesem npr 70g uh a po varijacijama treba 100g?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #5 on: March 09, 2009, 01:36:43 PM »
A zashto bi ti unosila 70. ako pise da treba 100?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #6 on: March 09, 2009, 02:23:53 PM »
pa recimo ako se desi, jednostavno ne postignem da unesem bas 100. zanima me jel to problem, da li remeti efekat varijacija?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #7 on: March 09, 2009, 02:29:51 PM »
Ne remeti, ali ako pishe 100 onda 100, jedino ako ti je nestalo rize pa imash 100 grama umjesto 150 onda ok...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #8 on: March 09, 2009, 02:42:24 PM »
ok. hvala :)
a znas li mozda resenje za moj problem sa niskim pulsom? :blush:

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #9 on: March 09, 2009, 02:43:50 PM »
 :) probaj da povećaš nagib na traci, meni pomaže.