EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nekoliko nejasnih stvari  (Read 26765 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #20 on: March 11, 2009, 04:33:46 PM »
ima u uputstvu evo:
Zene
Odredite koliko vam je potrebna kolicina proteina, uh i masti, ne prelazeci proracunatu kolicinu kalorija.
Dnevni unos proteina, treba da vam bude minimum 1 - 1,5 gr/kg telesne tezine stim da:
-ako imate do 80 kg onda unosite najvise 1,5 gr/kg
-ako imate od 80 kg -110 kg onda unosite navise 1-1,2 gr/kg
-ako imate preko 110 unosite najvise od 0,8 - 1gr/kg telesne tezine

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #21 on: March 11, 2009, 04:42:33 PM »
nisi napisala sta ti nije jasno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #22 on: March 11, 2009, 05:49:22 PM »
Jelice, racunala sam po uputstvu i ispalo mi je da bi dnevni kalorijski unos trebalo da mi bude oko 1600-1700 kcal. e sad, ako ja imam 75kg, po racunici ispada da mi je max dnevni unos proteina 112 g. ali problem je sto ne znam sta dalje? sta onda sa uh? samo kad bi mi neko rekao po kojoj "shemi" da radim, jer mislim da sam ostatak skapirala?  Ne znam da li si me razumela sta sam htela da kazem... :)

Milane, nisam razumela na sta se odnosi tvoje pitanje? nisu mi bile jasne varijacije, jelica mi je pomogla da shvatim, ali ima jos jedna nejasna stvar (pitanje postavljeno u pasusu iznad). a druga nejasnoca se odnosi na puls koji nikako da skoci u zonu sagorevanja iako dam sve od sebe, i moje pitanje je da li ipak mogu da smrsam tako.

Ssijak, puls sam merila odmah, cim sam stala sa trcanjem.  :crybaby:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #23 on: March 11, 2009, 05:55:28 PM »
100gr UH, a proteine pojacaj na 150 recimo, to ti je oko 1000 kcal. ostatak ce doci s mastima.
cim imas kalorijski deficim mozes da smrsas (nevezano za puls)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #24 on: March 11, 2009, 06:08:06 PM »
Und3i2c0v3i2, kazes 100g uh, jel to znaci da je to moj maksimum uh, odnosno da radim 100-50-0-100-50-0-0?
a sto si tice pulsa, ok sto se mrsavi ako imam kal.deficit, ali me interesuje da li moj trening onda nema efekta na mrsavljenje?

Hvala vam svima na strpljenju i odgovorima  :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #25 on: March 11, 2009, 08:01:33 PM »
da, 100UH (skrobnih) ti je max ako imas problema sa viskom
nema veze puls, bilo kakva fizicka aktivnost je pozeljna. kod HIITa ti izlazis iz aerobne zone pa ipak skidas vise sala nego sa klasicnim kardiom. ulazis u dubiozu ...
i dalje ti je ishrana osnovno, sa manjim unosom za 200-300-500 kcal ti ces smrsati i bez fizicke aktivnosti (drugo je sto ti tonus misica nece biti zavidan i sto neces imati kondicije), a sa druge strane mozes raditi kardio u aerobnoj fat burning zoni pa skines 500kcal za sat vremena, onda pojedes milku i na istom si. kombinuj, izvuci najbolje iz ishrane, kardia i vezbi sa tegovima i nemoj se previse opterecivati hipotetickim stvarima, ako ti puls nije 140 a ti gubis salo ocigledno je da radi zar ne


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #26 on: March 11, 2009, 08:08:05 PM »
pa jeste, vezbam nekih 3 meseca i kao sto rekoh smrsala sam 10-11kg, ali posto se sve vreme i hranim drugacije pomislila sam da je gubitak samo od ishrane a treninzi uzludni. E sad mi je lakse kad znam da nisam dzabe vezbala  :yahoo:
onda nastavljam sa vezbanjem a ubacicu varijacije 100-50-0-100-50-0-0, pa cu tako valjda smrsati jos nekih 6-7 kg... nadam se :)

Offline honeyheart

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 143
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #27 on: March 11, 2009, 10:05:56 PM »
Heej, svaka cast za izgubljene kile! Jel si se hranila po Lazicevom uputstvu?? a treninzi ti nikada nisu uzalud, cak i kada ne mrsavis..uvek je dobro biti u dobroj kondiciji i ja sam uvek za sport..to te podmladjuje , kao i s.. :lol:

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #28 on: March 11, 2009, 11:24:53 PM »
Hehe, hvala! :) Pa uglavnom sam se pridrzavala Lazicevog uputstva s tim sto sam u nekim stvarima bila jos strozija a neke stvari tek sad uvodim. Recimo, ova 3 meseca bukvalno nisam okusila nista od secera, svinjetinu, jagnjetinu, suncokretovo ulje, hleb (jedino ponekad ovseni beskvasni) itd, ali s druge strane sam jela voce i uvece, jela sam i banane, mesala dva skroba - a te stvari sad hocu takodje da ispravim. Mada stvarno dosta i vezbam, obavezno 5-6 puta nedeljno, i mnogo se bolje osecam :showoff:
Valjda ce se trud isplatiti do leta!  ;)

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Nekoliko nejasnih stvari
« Reply #29 on: March 12, 2009, 06:55:33 AM »
sijak, puls sam merila odmah, cim sam stala sa trcanjem.  :crybaby:

evo da ti kažem moje iskustvo sa pulsom. Dobila sam pulmetar (onaj što se kači oko grudi i imaš sat na kome očitavaš) pratim sada puls za vreme treninga i mogu ti reći da kada završim vežbu ili siđem sa trake puls mi padne na 90 straaaaaašno brzo za nekih 10-a5 sec. Pa može biti da je kod tebe slićan slučaj (pošto ga meriš tek kada staneš sa trčanjem) :lol: trener mi je rekao da je dobro kada puls padne brzo.