EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: bojan_92 - Dnevnik ishrane  (Read 46422 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #40 on: September 18, 2012, 11:56:16 PM »
Pa ja teram moje da to pojedu,al oni su u fazonu da ima vremena  :hitself:

Alokin,jel u redu da sutra ujutru,posle voznje bicikla,jedem proteine + uh(skrob)?

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #41 on: September 19, 2012, 12:17:45 AM »
A i to sto kazes :D Mogao sam da uzmem maltene kilu belog,koliko sam puko na 4-5 sardina :D

Uz tunjevinu,posle cardia?

Danas(srednji unos uh):

10:00 tunjevina + ella sir
11.15 kruska
12.30 do 100g oslica + 50g pirinca
14.30 150 oslica +70g pirinca
16:20 50tak g pecenog neslanog kikirikija
17:30 150g oslica + paradajz,crni luk
20:30 200g oslica + neka salata

Kako vam se cini ovo danas?
Ostao sam bez belog,tako da moram oslic ceo dan :lol: Sutra idem u grad pa cu uzeti belo :D Osim ako se ne pretvorim u oslic u medjuvremenu  :lol:

Moram druze malo da te kritikujem....naravno ovo je sve dobronamerno...

Kazi mi zasto ti je ovolika oscilacija proteina u obrocima....U jednom imas recimo 100g.oslica,a u drugom 200g. oslica...??
Sledece...Ovaj kikiriki,tj. masti nemoj da uzimas izmedju obroka,vec uz obroke koje uzimas a u kojima nema UH....kao na primer pre spavanja
I kako hoces,ali ja bih ako je neka  rigoroznija dijeta u pitanju voce izbacio.....
Obrati paznju takodje ako je rigorznija dijeta, na primer vidim jedes paradajz i crni lul.....Ne znam da li si znao recimo da u paradajzu imas 3% secera....pa ti vodi ako pojedes 500g. paradajza sto je nista,cas ode to je 15g secera...a ni crni luk nije bas najbolje resenje,mrzi me sad da gledam po tablicama koliko on ima.....

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #42 on: September 19, 2012, 12:33:50 AM »
Moram druze malo da te kritikujem....naravno ovo je sve dobronamerno...
Slobodno,pocetnik sam u ovome,tako da mi trebaju saveti :P
Kazi mi zasto ti je ovolika oscilacija proteina u obrocima....U jednom imas recimo 100g.oslica,a u drugom 200g. oslica...??
Bez ikakvog posebnog razloga...To bih trebalo da se ravnomernije rasporedi?
Sledece...Ovaj kikiriki,tj. masti nemoj da uzimas izmedju obroka,vec uz obroke koje uzimas a u kojima nema UH....kao na primer pre spavanja
I kako hoces,ali ja bih ako je neka  rigoroznija dijeta u pitanju voce izbacio.....
Obrati paznju takodje ako je rigorznija dijeta, na primer vidim jedes paradajz i crni lul.....Ne znam da li si znao recimo da u paradajzu imas 3% secera....pa ti vodi ako pojedes 500g. paradajza sto je nista,cas ode to je 15g secera...a ni crni luk nije bas najbolje resenje,mrzi me sad da gledam po tablicama koliko on ima.....
Primljeno k znanju :D
Pa uzmem vocku cisto zbog vitamina...Ako treba,izbacicu je.

A sto se jaja tice,cela jaja nisu najbolji izbor za veceru ili samo zumanca/belanca?

Za danas:
Voznja bicikla
9:40 3 jajeta,belance,sir,ovsene 100g + jogurt
12:00 oslic 200g  :lol: +pirinac 70g
14:30 oslic 150g + pirinac 80g
17:30 oslic 150g + salata(kupus najverovatnije)
20:30 najverovatnije piletina(konacno  :clap: ) + salata

Sad nemam vise vremena za detaljnije kalulacije,posto moram na spavanje,doteracu to sutra,ali cu najverovatnije povecati jos malo unos UH,zbog voznje...Mozda uzmem malo kostunjavog,u zavisnosti od toga kakv budem sa mastima na kraju obracuna :D

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #43 on: September 19, 2012, 12:41:21 AM »
Cela jaja su odličan izbor, bacanje kalorija i žumanca je glupost stara mnogo godina..
Inače možeš uh i protein za ono što si pitao, naravno.


@Mr.Paf - mislim da jedna voćka ujutru i 3-4 paradajza dnevno neće predstavljati problem :) naravno, ako se ima keša može se jesti npr. brokoli, ali, ako ne... Ne mislim da to predstavlja veliki problem

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #44 on: September 19, 2012, 12:52:46 AM »
Mislim da mi je pametnije da taj kes cuvam za meso :D Kupus obozavam,tako da nije problem ni da predjem iskljucivo na njega :D .Smem da ga zakiselim za limunom?

Hm,ako mislis da je glupost,mozda pojedem i ono cetvrto zumance :D Ipak,treba mi podosta kcal,ali stvarno ne znam vise cime da ih nadoknadim  :dunno:

Editovao sam prethodni post i ubacio "prototip" danasnjeg plana ishrane,pa pricajte sta ne valja :D

Hvala za pomoc  :clap: :clap1:

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #45 on: September 19, 2012, 12:56:39 AM »
@bojan_92

Ravnomerno rasporedi proteine po obrocima....

Voce pogotovu na dijeti ja ne bih preporuci kao izvor vitamina.....jer da bi preko voca uneo neophodnu kolicinu vitamina i minerala mora da pojedes vecu kolicinu,a samim tim unosis i dosta gnus produkata...

Jaja su kao sto ti je napisao Alokin dobar izbor proteina,ali ja ti ih ne preporucujem pred spavanje zbog velike brzine apsorbovanja....mozes da pogedas ovde
http://www.exyu-fitness.com/forum/ishrana/vreme-razlaganja-i-apsorbcije-odredjenih-namirnica-u-nasem-organizmu/

kao sto vidis,bolji izbor su ti neki bezmasni sir ili meso ,junetina,konjsko itd...

@Alokin....
Kao sto kazes,jedna vocka mu nece mozda predstavljati problem....ali on tu vocku unosi da bi njom uneo dovoljnu kolicinu vitamina i minerala,sto je iz jedne vocke zaista nemoguce... U tom slucaju multivitaminerali su neophodni...

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #46 on: September 19, 2012, 12:59:13 AM »
Onda piletina za veceru  100% :wow:

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #47 on: September 19, 2012, 09:24:46 AM »
To stoji, multivita / daily formula itd itd, iima ih tonu, a nisu skupi.


Nemoj s limunom, jedi čisto :) Inače da, pojedi i četvrto žumance, em što ti manjka kcal, em što je dobro.
Za večeru piletinu, pred spavanje ella sir :)

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #48 on: September 19, 2012, 09:57:14 AM »
Bez limuna,bez sirceta :boxed:...Pa bolje da idem napolje da pasem travu :D

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: bojan_92 - Dnevnik ishrane
« Reply #49 on: September 19, 2012, 10:00:34 AM »
Jebiga, niko nije rekao da ces uzivati u jelu...

Edit, limun mozes ako se ne varam...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.