EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ako moze Comm ili neki savjet  (Read 1580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iizuka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Ako moze Comm ili neki savjet
« on: February 18, 2013, 11:08:13 PM »
Da ne objasnjavam novi sam ( malo vise imate u  temi mrsanje)

Ugl nekad sam bio "malo debeo" 120 kg dok sam trenirao Judo , nakon toga za godinu dana odlazim na "malih" 156 Kg. i u septembru 2011 odlucujem il da Umrem il da se istopim ... i istopih se .  trnutno imam 92 Kg.
Ali kome god kazem svoju prehranu i suplimentaciju kazu da sam Lud,budala,glupan itd itd.

Da ne bi  duzio i objasnjavao  obroke  navest cu u par teza.

Na dnevnoj bazi jedem 5 obroka dnevno. Drzim se u okviru 1800 do 2000 Kalorija unutar 24 H, ugljikohidrati su od 150-220 g  dok na masnoce bas i nepazim pretjerarno.
Sto se tice suplimentacije koristim Whey gold , Creatin , BCAA sa glutaminom , I mnogo vitamina...

Eh sada sto se tice obroka 1 obrok mi je uvijek  10 Kuhanih jaja sa 0.5 l mlijeka i 2 mjerice Wheya,
i PMWobrok mi je uvijek ako ne isti slican  500 g Pilecih prsa, sa kupus salatom ...
ali  problem nastaje jer ja dnevno unosim  6-8 mjerica wheya
i kada se sve sabere unosim oko 450-550 g Proteina /bjelancevina unutar 24 h ( jer sam procitao u par knjiga kako po 1kg tjelesne tezine ide 2.2 g proteina...)  i svi mi kazu nevalja to , to ti tjelo neabsorbuje ,pola toga bacas bla bla bla .... a inace Whey ima jak psiholoski uticaj na mene nezz zasto ali uvijek sam motivisan kad ga popijem  sto nije slucaj kod kreatina...

Pa sada ako moze neki savjet

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Ako moze Comm ili neki savjet
« Reply #1 on: February 19, 2013, 12:16:11 AM »
Dzabe bacas toliki whey. Ne mozes iskoristiti toliko proteina.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ako moze Comm ili neki savjet
« Reply #2 on: February 19, 2013, 09:43:45 AM »
10 Kuhanih jaja sa 0.5 l mlijeka i 2 mjerice Wheya,
PMWobrok 500 g Pilecih prsa
dnevno unosim  6-8 mjerica wheya
unosim oko 450-550 g Proteina



jer sam procitao u par knjiga kako po 1kg tjelesne tezine ide 2.2 g proteina...  i svi mi kazu nevalja to , to ti tjelo neabsorbuje ,pola toga bacas bla bla bla ....

I kako si ti zakljucio onda da ti treba 500g proteina dnevno? Imas kalkulator na kompjuteru ako ne znas pomnoziti 92 sa 2.