EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: rale-jelovnik za masu  (Read 75982 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #10 on: August 16, 2009, 08:52:10 PM »
Zaboravio sam da pitam,a bas me zanima -da li je bolje da za prvi cvrsti obrok nakon treninga tj.nakon 30-40min.posle popijenog p.m.w.sheyka jedemo bijelo meso ili bjelanaca?? Vidim da mnogi  preporucuju i jedu bijelo meso u prvom cvrstom obroku nakon treninga. Zbog cega ako su bjelanca brze svarljiv protein od pileceg filea i proteini su im velike bioloske vrijednosti ako ne i najvece? A nama u obroku nakon treninga trebaju  sto "brzi"proteini,da sto brze nahrane "ostecnena"misicna vlakna.     

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #11 on: August 17, 2009, 04:21:44 AM »
Zaboravio sam da pitam,a bas me zanima -da li je bolje da za prvi cvrsti obrok nakon treninga tj.nakon 30-40min.posle popijenog p.m.w.sheyka jedemo bijelo meso ili bjelanaca?? Vidim da mnogi  preporucuju i jedu bijelo meso u prvom cvrstom obroku nakon treninga. Zbog cega ako su bjelanca brze svarljiv protein od pileceg filea i proteini su im velike bioloske vrijednosti ako ne i najvece? A nama u obroku nakon treninga trebaju  sto "brzi"proteini,da sto brze nahrane "ostecnena"misicna vlakna.     

zbog same prirode hrane tj fizichkih osobina cenim .. tj teze je enzimima da dodju u do proteina u mesu koje je okruzeno mastima nego do belanca koje je praktichno homogena supstanca (u odredjenom kontextu ) :blush:

SAMO JEDAN OD FAKTORA .. zavisi dosta i od drugih stvari ali nije ti to toliko bitno .. shto se tiche unosa proteina mnogo ti je bitnije da imash konstantno snabdevanje ak , nego nagle prilive  vecih kolichina .. veca net iskorishtenost .. + bolji hormonalni odgovori itd itd .. ti si mu posle treninga dao vecu kolichinu ak , i postigao si pokretanje anabolichkih procesa .. ok sada mu daj konstantan priliv ak narednih par sati a to ce meso odraditi bolje od belanaca ...najjednostavnije shto ja mogu nadam se da je bar neshto jasno  :nonono: ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #12 on: August 17, 2009, 08:03:12 AM »
Zaboravio sam da pitam,a bas me zanima -da li je bolje da za prvi cvrsti obrok nakon treninga tj.nakon 30-40min.posle popijenog p.m.w.sheyka jedemo bijelo meso ili bjelanaca?? Vidim da mnogi  preporucuju i jedu bijelo meso u prvom cvrstom obroku nakon treninga. Zbog cega ako su bjelanca brze svarljiv protein od pileceg filea i proteini su im velike bioloske vrijednosti ako ne i najvece? A nama u obroku nakon treninga trebaju  sto "brzi"proteini,da sto brze nahrane "ostecnena"misicna vlakna.     
ako mozes da pojedes 15 belanca=oko 230 gr belog ili 20 belanca=300 gr belog, ti jedi..kad stavis na papir ni u jednom slucaju se ne isplati 

ps.
ako nastavis da propitujes moracu da ti napravim temu, jer ovo nema veze sa jelovnicima  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #13 on: August 19, 2009, 08:08:57 AM »
ok.imas pravo Lazicu,nemaju puno veze ova pitanja sa temom. Ne bi da kvarim temu,ali da ne bi sad otvarao novu temu imam jos jedno pitanje-poslednje koje postavljam u ovoj temi. Da li je bolje jesti prvo uh pa proteine za obrok?npr.ja uvijek jedem zajedno izmixane ovsene i bjelanca. Da li bi se bolje iskoristili uh i proteini ako bi se jeli odvojeno uh pa onda proteini iz obroka. Cuo sam da je bolje tako,mozda je to glupost nisam siguran pa pitam.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #14 on: August 19, 2009, 08:35:04 AM »
evo ti tema pa pitaj ovde sve sto ti nije jasno vezano za ishranu, da ne kvarimo vise onu  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #15 on: August 19, 2009, 06:26:43 PM »
evo ti tema pa pitaj ovde sve sto ti nije jasno vezano za ishranu, da ne kvarimo vise onu  :)
Hvala,sad imam temu i mogu da pitam sto me zanima:clap: 

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #16 on: August 25, 2009, 07:28:16 AM »
koliko bi trebao da jedem kikirikija u ljusci dnevno kad sam na masi,i u kojem dijelu dana ga je najbolje jesti. I da li mogu njega da jedem umjesto oraha,ljesnika,badema...?

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #17 on: August 25, 2009, 02:28:09 PM »
koliko bi trebao da jedem kikirikija u ljusci dnevno kad sam na masi,i u kojem dijelu dana ga je najbolje jesti. I da li mogu njega da jedem umjesto oraha,ljesnika,badema...?

Kikiriki uopste nije iz porodice oraha, badema. lesnika itd....on je u grupi sa sojom i pasujem, verovali ili ne, samo je malo masniji od njih, dakle da se a pitam kikiriku ne bi trebalo da jedes UOPSTE, a na protiv od oraha mozes da se razbijes slobodno, imaju isto dobrih masti ko i njegova skuplja braca, bademi i lesnici. Ima i Mg i jos neka cuda, a ne mozes mnogo ni da pojedes 2-3 sake dnevno max, preko toga ti se smuci.
Dakle, slobodno navali po orasima! kikiriki STOP!

Offline djordjevic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
  • I Am What I Am
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #18 on: August 25, 2009, 03:45:19 PM »
Ova ti je dobra "njegova skuplja braca" :lol:
ZA MENE SU ŽENE ZAKON, JA OBOŽAVAM RUPE U ZAKONU

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #19 on: August 25, 2009, 04:59:04 PM »
@Bare
kake veze kikiriki ima sa sojom.. :hitself:  :wallbash1:
pa onda nebi se koristili ni kikiriki buter, u pravljenju protinskih cokoladica i sl...
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)