EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!  (Read 13524 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #10 on: May 04, 2007, 08:21:49 PM »
evo ja samo na kratko da se oglasim. moj propust je bio manjak proteina. oko mesec dana "poboljsanog" jelovnika (proteinski obogacenom) sam bas fino izgubila tih poslednjih par kg i ojacala. nema umora, nema gladi, jednostavno se nekako sve istopilo i splaslo - zaista najzdraviji izbor jelovnika ti je ovde ponudjen od strane strucnjaka (kojima se jos jednom duboko i s postovanjem zahvaljujem :bow:)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #11 on: May 04, 2007, 08:37:07 PM »
Hvala Raw  :lol:
Dobro dosla Tina, samo nas slusaj i bice sve ok  :mf_wink: :blowkiss:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #12 on: May 08, 2007, 06:34:05 PM »
Quote
npr. ako pise 100gr mesa, mogu li tu uzeti 100gr tunjevine iz konzerve?  Pretpostavljam da virsle, pastete, sunke, kobasice i slicne mesne preradjevine nisu dozvoljene?!

nemoj to da gledas kao 100 gr mesa ili ribe...gledaj na to kao na odredjenu kolicinu proteina
uzmi da u proseku imas 20g proteina na 100g pa tako racunaj obroke
preradjevine zaboravi...eventualno pileca ili cureca prsa po nekad mozes da jedes
naravno, ovo ne mora da bude pravilo za ceo zivot mada ne bi bilo lose, jer tu nema niceg posebno dobrog

Quote
Eh, da... tamo pise i 1-2 vocke dnevno... pa ako jedem tresnje, visnje, jagode il sl. koliko je to u gramazi? oko 100-200 gr? ili nije uopste preporucljivo?

umesto jedne vocke, uzmes saku bobicastog voca...to je kao neka mera

Quote
Sad sto se tice fizicke aktivnosti... Jutros sam odvozila bicikl pre dorucka, al sam morala da popijem kafu bez secera, jer imam bas nizak pritisak, te sam ujutru blago zombirana...


kafa pre kardio treninga je dozvoljena

Quote
dakle, uvek pisete da treba jesti samo belance, kapiram da to jesu cisti proteini, ali mene zanima zasto je to jadno zumance toliko nepozeljno? i moze li se ponekad iztolerisati, ili naprosto da ga prekrizim? 

sve zavisi koliko cesto i koju kolicinu jedes
nije isto ako jedes 2 i ako jedes 20 jaja dnevno
u prvom slucaju zumance se moze istolerisati, u drugom ne moze
 
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Sindy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #13 on: May 09, 2007, 03:14:34 PM »
Zdravo Tanja,
moze li jedno pitanje? Kada kazete da se ne jedu cureca i pileca prsa, da li mislite na salame zvane "Pileca prsa" ili "Cureca sunka", ili na friska pileca prsa koja se mogu kupiti u zamrznutom obliku (bez kozice,samo nemano meso) pa se poslije kuvaju, peku itd...zar se to ne moze jesti?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #14 on: May 09, 2007, 03:15:58 PM »
misli se na salame - pileca prsa, cureca...

Offline Sindy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #15 on: May 09, 2007, 03:18:31 PM »
ok, sad mi je lakse:-)
hvala

Offline Lenja buba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #16 on: May 09, 2007, 06:05:45 PM »
Dragana:
Quote
-tofu-soja , povecava nivo estrogena, remeti i rad drugih hormona odgovornih za metabolizam i jos stosta


Ok, ovo vazi za osobe koje imaju regularnu proizvodnju hormona, a zene koje treba da nadomeste estrogen bilo zbog menopauze, ili neke bolesti, ili shtagod ... da li one mogu da jedu sojine preparate i ostale namirnice koje vaze za fitoestrogen, a da im to ne utiche na remecenje hormona, koji su, iskreno recheno, vec poremeceni?

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #17 on: May 09, 2007, 06:41:42 PM »
 Povisenje estrogena je samo jedno sto soja "radi",ali u studijama... ne volim da navodim za primere rezulate studija koje su sprovodjene po ko zna kakvim uslovima, ali objavljivano je da zene koje su sojine proizvode unosile u menopauzi, nisu uspele da smanje takvom terapijom tegobe...


 Ali kako eliminisati njen uticaj na umanjenje absorpcije kalcijuma,magnezijuma, molibdena, bakra, cinka i gvozdja, koji su i u menopauzi itekako potrebni ? Pa, povecanje potrebe za nekim vitaminima (E, K, B12 i D) i ometanje probave proteina (katabolizma proteina u aminokiseline), smanjenje funkcije tiroidne zlezde i pankreasa... Opet studije, al radije cu verovati u to nego da se uverim u istinitost takvih rezultata isprobavajuci na sebi. Istinitost samo jednog od navedenog mi je dovoljna da je ne savetujem u ishrani.

Should I stay, should I grow...

Offline Lenja buba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #18 on: May 09, 2007, 07:08:53 PM »
Hvala Dragana na odgovoru. Da li onda soju treba izbaciti kompletno, ili jesti u nekim manjim kolichinama, a ovo pitam iz razloga shto sam bash 'udarila' po soji, elem, soju jedem jednom nedeljno u obliku ljuspica, recimo, shto nije mnogo, ali uzimam druge produkte kao sojin lecitin, ili Miso (jecam i soja) gotovo svakodnevno. Chitajuci koliko azijatkinje nemaju tegoba u menopauzi, pa i evidentno izgledaju mladoliko i u poznim godinama, zatim koliko ta grupa naroda ima manje kancerogenih i kardio bolesti od ostalih grupa, a to se pripisuje njihovom nachinu ishrane, pa i korishcenju soje, pocheh i ja da sledim, ne sasvim, ali delimichno, takve principe.

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Ubrzajte mi metabolizam, please!!!
« Reply #19 on: May 10, 2007, 01:04:05 AM »
Mozda je i mladolik izgled genetska odlika zute rase, kao sto je savrsena pozadina odlika crne rase. Da kinezima nije soje, postali bi super ljudi i pokorili bi svet  ;D Ako se izuzme soja, njihova ishrana jeste jedna od zdravijih: puno povrca i ribe, malo zasicenih masti... Svi sojini proizvodi imaju iste karakteristike, a marketing je cudo. I Kinder cokoladu reklamiraju kao bogatu kalcijumom  :crazy:, da onome ko posumnja da se lose hrani, umiri savest.
Should I stay, should I grow...