EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Da li uz pomoc plivanja? Pomoc  (Read 6098 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tomke16

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Da li uz pomoc plivanja? Pomoc
« on: March 25, 2013, 10:22:03 PM »
Pre svega pozdrav svim forumasima.

Imam jedan problem, ali pre toga.

Visok sam oko 190cm, tezak oko 80kg, 16 godina. Razvijen onako... Treniram plivanje skoro 1 god., i pored toga radim benc, sklekove, zgibove.

Imam problem, imam pilece grude, grudni kos mi je malo ispupcen, mozda malo vise.Primecuje se malo vise kada obucem majicu. Od kad sam krenuo da treniram plivanje uspeo sam da ga razvijem ali i dalje je tu.  Mozda bih mogao da ga sakrijem sa misicima (radeci grudne vezbe), ali volim da sve bude na svom mestu, volim borbu i izazov.

Da li je neko imao/ima isti problem, da li je moguce skroz ispraviti grudni kos tj razviti ga? Googlao sam da pronadjem vezbe, ali nistam nista pronasao.
Da nije mozda kasno, uskoro punim 17 godina, cuo sam da se ispravlja do 17-ste godine.  Volja i snaga mi nisu problem. Sve vezbe cu raditi, sve sto je potrebno, znam da to nije uopste opasno, niti me nesto mnogo ne nervira. Ali mora biti ispravljeno. Molim za pomoc, savete, vezbe, bilo sta sta bi moglo pomoci. Da li mogu samo sa plivanjem ispraviti skroz? Ili nesto dodatno. Hvala unapred.

Offline fantomcina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
Odg: Da li uz pomoc plivanja? Pomoc
« Reply #1 on: March 25, 2013, 10:37:48 PM »
Ja ti preporucijem da odes kod doktora da ti da uput da ides na one vezbe terapije itd da to sredis. Moj drug je isto imao "pilece grudi" i otisao je tamo i uspeo je da vidljivo povuce..

Offline Tomke16

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Da li uz pomoc plivanja? Pomoc
« Reply #2 on: March 25, 2013, 10:46:41 PM »
Da, planiram da idem za banjicu, za pojas, prsluk sta vec daju, ali otac ne zeli ,jer sam bio pre par godina, i zracili me par puta, prvi put su pogresili. I sada ne zeli da ide, ali pokusavam da ga ubedim,

Da li je moguce samo plivanjem ispraviti, pokusavam mnogo sam uporan, odem plivam ceo termin , primetio sam da se malo povuklo, ali ide presporo.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Da li uz pomoc plivanja? Pomoc
« Reply #3 on: March 26, 2013, 08:50:52 AM »
vezbe disanja, ruke iza ledja, dlanovi na podlaktice, kreni sa zadrzavanjem daha, dan po dan, kreni npr
1.dan 10x 5 s
2.dan 10x 10 s
3 dan 10 x 15 s
ili razmak po 5 dana, ne mora u seriji, moze npr na svaki sat po jedna serija
ides do 30 sek
nadji na netu vezbu pullover, radis sa zadrskom vazduha, ne veliku tezinu itd..

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tomke16

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Da li uz pomoc plivanja? Pomoc
« Reply #4 on: March 26, 2013, 01:15:50 PM »
Hvala puno, probacu, mislio sam da su vezbe teze i komplikanije, ovo mi nije nikakav problem.
Javicu dal ce biti rezultata nakon nekog perioda.