EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc oko treninga i ishrane!  (Read 1647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Soul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Pomoc oko treninga i ishrane!
« on: December 23, 2013, 10:05:14 AM »
Prije svega pozdrav svima na ovom forumu. Do sad najkorisnije informacije na koje sma naisao. Ovako, treba mi savjet tj. pomoc oko treninga i ishrane. Vec sam na nekom programu koji mi je preporucio moj jako dobar prijatelj koji se vec par godina bavi body buildingom. Htio bi da mi pomognete tj savjetujete jel trebam sta izbaciti ili dodati mom trenutnom programu. Pa da krenemo.

1. O meni: Tezak sam 108kg visok 185cm imam 30god. Najvise sala tj, masnih naslaga imam oko trbuha i bokova (donji dio). Imam izrazito jaku snagu, valjda mi je to genetski, jaka i izrazena ramena i ruke. Kad sam krenuo u teretanu imao sam 112,5kg.

2. Trenutna ishrana:
                       
                 1.obrok: Zobene pahuljice sa nemasnim mlijekom o,9%masti ili sa jogurtom 1%masti. Nekad i i jedno jaje cijelo i dva bjelanjka.
                 2.obrok: Jabuka ili narandza, ili tunjevina sa pirincem, zavisi sta uspijem spremiti.
                 3.obrok: Saka orasastog voca bademi ili lesnjaci ili samo jedna banana.
                 4.obrok: Piletina sa pirncem,ili govedina sa salatom ili curetina sa saltom sta uspijem spremiti.
                 5.obrok: Prije treninga popijem expresso mali sa malkice secera odradim trening i poslije treninga pojedem 6 bjelanjaka ili smarski rok nemasni sir bogat proteinima ili pirinac na vodi sa sakom grozdjica.

TRENING: Treniram svaki drugi dan znaci 1 dan trening drugi dan oporavak.
             
               1, Trening :Grudi koso razvlacenje bučicama na klupi krecem sa 15kg zavrsavam sa 25kg i to odradim bez nekog veceg napora doduse kolega mi pomogne zadnja dva dizanja u zadnjoj seriji. idem 10 ponavljanja 4 serije nekad zadnju uradim samo 8. Kazem vam imam prirodnu snagu kojoj se moj drug cudi a i sam nisam znao da mogu da dizem toliko. Zatim kosa klupa sipka tu idem do 60 kg zadnju nemogu vise. ravna klupa i zadnja vjezba kontra kosi jer nemogu sebe dici na porpadanjima vise od 3 puta. Zavrsim na cross-u 4 serije lagane.
              2. Trening: Ledja : pull masina, t-bar, bučice na klupi dizanje jednom pa drugom rukom, i zavrsim sa extenzijom donjeg dijela ledja 4 serije (da vas ne gnjavim sa tezinom tu dizem poprilicno dosta)
              3. Trening; Ruke: Biceps, triceps, standardno zagrijem se na Z sipki, bučice pump, pa bučice u visini grudi za centralni misic izmedju tricepsa i i bicepsa( nemogu se sjetiti kako se zove),dizanje samo tega ispred sebe u visini ramena, opet Z sipka za triceps na klupi potisak sa glave i onda sajle iznad glave vuca.      4. Trening: Ramena/Trapez : Idem bučice zadnji dio pa srednji dio pa prednji dio sve klupa uz namjestanje, letenje, Z sipka za trapez ili dve bučice niz tijelo i podizanje u ramenima.
              5. Trening: Noge : Mrtvo dizanje ( tu sam uspio 80 kg 10 puta izbaciti al posle toga 4 dana nisam mogao hodati :) Leg press kosi, i na kraju pregib donjeg dijela prema gore. Sve vjezbe su za quadriceps ako se ne varam, al nekako nemam snage za zadnju lozu i listove pa pokusavam da povezem to kad radim ledja taj zadnji dio (neka me neko ispravi ako je pogresno)

          Znaci jedan dan trening jedan dan odmaram. Osjecam da mogu 2 dana povezati i jedan odmarati posto osjecam snagu. Neznam da li da predjem 2 pa 1. Savjet. Noge sam skoro poceo raditi nije mi se dalo nikako al je osjecaj odlican. U teretanu idem vec mjesec dana i mogu reci da nemam nikakve upale trenutno osim nogu mada i ona prolazi polako.
         Od vitamina i minerala pijem: Omega 3 kiseline 1000mg jednu dnevno, C vitamin 1000mg poslije glavnih obroka i Magnezijum 150mg sa vitaminom b2, b6 i b12. C vitamin i Mg pijem u sumecim tabletama i osjecam se odlicno.
         Ozbiljno sam se namjerio da se dovedem u formu i solidan izgled. Planiram uzeti whey pure 100% 2.2kg pakovanje za koji dan i da uzimam poslije treninga.
         Da li smijem ubaciti kardio u te dane kad odmaram bar po 30 minuta, jedino se bojim da misici nece napredovati zbog veceg napora.

      Izvinjavam se ako sam smorio za obilnim tekstom, al vidim da profi ljudi koji zele dati odogvor ovde uvijek traze cime se hranis pa sam odlucio da malo detaljnije to opisem.

P.S. Slobodno me ispravite i posavjetujte ako grijesim u necemu. Hvala!

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!
« Reply #1 on: December 23, 2013, 10:25:54 AM »
Kardio radi obavezno, posto i sam kazes da imas dosta masnih naslaga, da sam na tvom mestu prvo bih skinuo sav visak kg da znas na cemu si, i tek onda krenuo da gradim misice. Sto se tice ishrane moras napisati gramazu, jer nije isto ako jedes 100gr mesa i 500gr mesa u obroku. Znaci napisi koliko mesa, koliko pirinca, itd.

Offline Soul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!
« Reply #2 on: December 23, 2013, 10:45:25 AM »
E ovako prijatelju. Nemjerim sad nesto gramazu ali nije problem nabavicu vagu ako treba. Al recimo sto se tice kolicine ne jedem puno. Pirinac jednu saku dovoljno za tanjir. Piletina jedna pileca prsa kad se ispeku cini mi se da variraju izmedju 150 i 200 g, kad jedem ribu mislim  na konzervu tunjevine one su izmedju 150 i 170 g( jedem samo komade posto ona sitna je otpad). Pojedem nekad i oslica ili neku drugu ribu dva fileta maximalno, govedina isto komad do nekih 300g maximalno, uglvanom ne prejedam se. Mada bi mogao jesti jos poslije svakog obroka ali necu zaustavim se negdje na 75% od standardnog obroka.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!
« Reply #3 on: December 23, 2013, 09:30:49 PM »
Iscitaj malo po forumu planove ishrane ljudi, pa pokusaj da sastavis takav jelovnik.

Offline Buckili

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!
« Reply #4 on: December 24, 2013, 11:14:02 AM »
Imam jedno pitanje ,imam visak kilograma i to dosta krenuo sam da treniram mma vec 2 meseca treninzi su mi od 21 do 23 casova cuo sam dosta prica da ukoliko su treninzi tako kasno da tako nemogu da se skinu kilogrami vec da moze da se desi da bude suprotno od toga interesuje me da li je to tacno sta mi vi preporucujete dali je dobro da nastavim ili treba da izmenim nesto i sta mi jos preporucujete za gubljenje kilograma