EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: cimet i med .. koji je tachan recept ?  (Read 19465 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
cimet i med .. koji je tachan recept ?
« on: August 14, 2009, 09:23:13 AM »
trazio sam po netu recept za med i cimet , i svugde sam nailazio na razlichite recepte .. tj. kolichine cimeta i meda su bile u razlichitim dozama..
zamolio bi nekog ko zna tachan recept kako se on pravi i pije neka ga napishe ovde..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: cimet i med .. koji je tachan recept ?
« Reply #1 on: August 14, 2009, 09:34:04 AM »


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: cimet i med .. koji je tachan recept ?
« Reply #2 on: August 14, 2009, 10:07:07 AM »
chitao sam .. nego u pochetku teksta kaze da treba kashika meda a posle navodi da treba 2 kashike u jednu sholju .. ne znam , jel je to bitno da li je jedna ili dve kashike meda po jednoj sholji ?  :bored:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: cimet i med .. koji je tachan recept ?
« Reply #3 on: August 14, 2009, 10:08:11 AM »
taj recept je bitan za??
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: cimet i med .. koji je tachan recept ?
« Reply #4 on: August 14, 2009, 10:16:44 AM »
za skidanje masnih naslaga , smanjuje glad za slatkishima , lekovit je . itd.. tako kaze vecina.. a ja bi da saznam tachan recept za skidanje masnih naslaga.. kao shto sam naveo gore..

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: cimet i med .. koji je tachan recept ?
« Reply #5 on: August 14, 2009, 10:19:29 AM »
ma daj ...nemoj to ovde..previse je smesno za ovakvu vrstu fouma..
nema precica ..sredjena ishrana i vezbanje



evo i za one koji traze precice


Istrazivanja su pokazala da ova izvanredna mesavina meda i cimeta, blagotvorno deluje u slucaju bolesti srca, infekcije mokracnih kanala, lose probave, prehlade, akni i bubuljiica, gubitka kose, zubobolje...

 
Mocna kombinacija

O lekovitosti meda odavno se sve zna, a ovaj pcelinji proizvod blagotvorno deluje na zdravlje, i u kombinaciji sa raznim biljem. Mesavina koja vazi za pravu"bombu zravlja", jeste med sa cimetom, biljkom poznatom po antiseptickim i antibaktericidnim svojstvima. Medicinska istrazivanja pokazala su da kombinacija meda i cimeta ublazava tegobe u slucaju bolesti srca, infekcije mokracnih kanala, lose probave i prehlade, a sprecava i leci akne i bubuljice, alopeciju... Med i cimet ciste probavni trakt od parazita i bakterija koji usporavaju varenje i uzrokuju nagomilavanje toksina u organizmu. Redovna upotreba meda i cimeta povecavaju zivotnu energiju, daju osecaj zadovoljstva i spokoja.


Recepti na bazi meda i cimeta



Srcana oboljenja

Od meda i cimeta napraviti smesu koja se maze na hleb. Najbolje je uzimati je za dorucak, a smanjuje nivo holesterola, sprecava pojavu srcanog udara i ujednacava srcani ritam.

Ujedi insekata

Napraviti ujednacenu smesu od jednog dela meda, dva dela mlake vode i kasicice cimeta u prahu. Nezno utrljati preparat na mesto uboda. Bol ili
svrab trebalo bi da se povuku u roku od 1-2 minuta.

Opadanje kose

Mesavinu od tri kasike toplog maslinovog ulja, kasike meda i kasicice cimeta u prahu nanesite na kosu i drzite oko 15 minuta, a zatim isperite. Upotrbom ovog preparata postize se zeljeno dejstvo u veoma kratkom roku.

Infekcija mokracne besike

U casu mlake vode umesati dve kasike cimeta u prahu i kasicicu meda i popiti. Ova mesavina unistava bakterije u besici.

Zubobolja

Pomesati kasicicu cimeta u prahu i pet kasicica meda, pa stavljati na zub, tri puta dnevno dok bol ne umine.

Akne i bubuljice

Pomesati tri kasike meda i kasicicu cimeta u prahu i pre odlaska na spavanje naneti smesu na bubuljice. Sledeceg jutra isprati toplom vodom. Svakodnevna primena tokom dve nedelje garantovano uklanja bubuljice.

Napitak za mrsavljenje

Pola kasicice cimeta preliti soljom kljucale vode, poklopiti i ostaviti da odstoji 30 minuta. Kad se ohladi, dodati kasiku meda. Pola solje popiti neposredno pred spavanje, a drugu polovinu poklopiti i ostaviti u frizider. Ujutru, na prazan stomak, popiti preostalu kolicinu napitka, ali niposto ne podgrevati-uzeti ga hladnog ili ostaviti da se ugreje na sobnoj temperaturi.

izvor zdravlje-bilje.com

lock i ova
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap