EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Primer jelovnika  (Read 7646 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daxa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Female
Primer jelovnika
« on: February 13, 2009, 03:36:37 PM »
E ovako...posto tumaram danima po forumu i nikako ne mogu bas najbolje da se snadjem, zamolila bih svakog koje raspolozen da miposlaje predlog jelovnika...


Visina 181cm, tezina 80 kg, 25 godina - teretana 4-5 x nedeljno...

Po onom uputstvu koje je LAzic postavio, dnevni unos treba da mi bude 80kg*1.2 p - 96 gr proteina, isto toliko Uh i ostatak masti - ukupno 1631 Kcal, pa molim svakoga da mi napise sta kada jesti i kako idu te varijacije.


Hvala.

Offline honeyheart

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 143
  • Gender: Female
Odg: Primer jelovnika
« Reply #1 on: February 13, 2009, 05:35:02 PM »
Heej! ja sam takodje nova ovde i ima skoro dve nedelje kako se trudim da se pridrzavam svega o cemu se ovde govori..mislim da nije pametno opterecivati se 24/7 ishranom i gledati na to kao na neka 'zatvorska pravila'.To vrlo brzo moze da dovede do toga da samo zapravo mislis o hrani i samim tim i o 'zabranjenoj' hrani, onda mozes da 'puknes' i navalis na sve ono sto ne treba da jedes. Jednostavno gledas da unosis najvise proteina , nesto malo UH narocito ako vezbas i dosta povrca i tecnosti. Od proteina ne mozes izmisliti nista osim pileteine, ribe , teletine ..opet ako gledas da sve to bude sto manje masno uvek ti je to kuvano, na zaru , eventualno distano na malo ulja i jos sir manje mastan ili skroz postan, kao i jogurt.UH su ti u dorucku (ovsene) i malo (pirinca , graska , sociva...)  sa mesom koje jedes taj dan ali ne posle 15.Masti ces vec uneti kroz sve ovo prethodno a mozes ih nadoknaditi ako u vlakna koja jedes popodne dodas malo nekog kvalitetnog ulja (maslinovo, laneno). Na zalost, mislim da nema nekih 'neodoljivih recepata'.

Varijacije, koliko sam ja skapirala, mada ih jos ne primenjujem, su ti 100 50 0 0 50 100 i vrlo je prosto. 100 jedes i ovsene i skrob do 15 (pirinac npr); 50 jedes samo ovsene ili samo skrob do 15; 0 kao sto i sam broj kaze nista od ova dva  :lol: Voce se navodno ne racuna, ali uvek je bolje da prodje i bez njega ako si na 0 dan.

I opet, moje misljenje je, ne shvatiti ovo kao omcu oko vrata vec dozivotni pristup ishrani ukoliko zelis da izgledas lepo (i budes zdrava). Tako ce ti mnogo lakse pasti (barem sa mnom je tako) .A ja ako sam nesto lupila javice se vec ovi iskusni da me isprave. :blowkiss:


Offline ddd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Primer jelovnika
« Reply #2 on: February 14, 2009, 02:01:06 AM »
i mene zanima sve to, ja se vec nedelju dana hranim zdravo. ali nisam sigurna gde gresim...

evo primer mog jelovnika za danas:

10:00 tuna, jogurt, dva parceta razenog hleba
12:00 tuna, brokoli
2:30 manadarina
5:00 piletina, paradajz, brokoli, kuvana buranija
11:00 3 belanca i posni sir

nisam sigruna da li je ovo ok, ali eto rado cu podeliti :)

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Primer jelovnika
« Reply #3 on: February 14, 2009, 02:31:38 AM »
ona mandarina ti nikako ne treba...sve ostalo izgleda ok...koji je cilj?
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline ddd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Primer jelovnika
« Reply #4 on: February 14, 2009, 03:36:06 PM »
skidanje 4-5 kila...
 e da li neko zna moze li se kombinovati avocado sa paradajzom, tunom i posnim sirom??? jer je on pola voce,pola povrce...
i da, ja idem u teretanu 3-4 puta nedeljno, ali sam ove nedelje prehladjena i bas nemam neku energiju. koliko ce to umanjiti ceo proces mrsavljenja?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Primer jelovnika
« Reply #5 on: February 14, 2009, 04:06:32 PM »
na 150gr
22gr masti (od cega 3gr zasicene)
13gr UH (od cega su seceri 1gr, vlakna 10gr)
3gr proteina
240kcal od cega 184kcal dolaze iz masti
ne znam dal spada u voce ili u povrce, ne znam ni kako se to jede (ja ga jednom kupila al mi se zgadio, probala ga zhivog lol) kao sto vidis bogato vlaknima, malo secera tako da valjda moze ...
al bogat mastima, nije bas za dijetu iako je zdrav, nemoj ga praktikovati cesto

i da, ja idem u teretanu 3-4 puta nedeljno, ali sam ove nedelje prehladjena i bas nemam neku energiju. koliko ce to umanjiti ceo proces mrsavljenja?

a ja ne znam kako toliko mozete da se opterecujete nekim stvarima. bolesna si, ne znam .... jedi kako treba, oporavi se, i kreni u teretanu, neces se nagojiti za nedelju dana
pa nije sve valjda u gubljenju kilograma majku mu!  :wallbash1:  :wallbash1:  :wallbash1:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline ddd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Primer jelovnika
« Reply #6 on: February 14, 2009, 04:28:07 PM »
hvala puno :)
ja zivim u inostranstvu gde se praktikuje dosta avokada... ide u salate, dobar jer sa tunom :)

znas, dosla sam do one faze kada sam bezna na sebe sto nabaci opet tih 5 kila, kada sam letos izgledala super... ali da, u pravu si, nije sve u gubljenju kilograma.

imam jos jedno pitanjce  :blush: dali je u redu ako veceras imam protein bar umesto obroka, jer necu imati sansu da jedem regularno ali nikakvu. nekada ih kupim, imaju oko 180kcal i 20g proteina?!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Primer jelovnika
« Reply #7 on: February 14, 2009, 04:53:57 PM »
pa bolje i to nego nista u svakom slucaju


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Primer jelovnika
« Reply #8 on: February 14, 2009, 07:31:03 PM »
avokado je odlican...bogat je zdravim mastima i kao sto vidis vlaknima...zapravo je i vise nego odlican...

kombinuj sa nekim proteinima
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.