EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi  (Read 36220 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #20 on: February 25, 2009, 07:16:14 AM »
Ovo nikako ne preporucujem sem tih 16grama proteina ima minimun 30-40grama masti,to je kobasica ko i svake druge,samo od govedjeg mesa...

Pih, koga je jos ubilo 30-40gr govedje masti, salim se naravno da nije za svakodnevnu upotrebu, ali za sendvic kad si na putu ili nista nemas za dorucak ili ti treba nesto brzinski, ovo ti je jedna od najprirodnijih kobasica, uostalom i zuc bre mora da radi nesto, kako ces da cistis one kanale po jetri ako ne jedes mast???
Sve po malo.
Naravno ko je takmicar njega ova tema i ne interesuje, govorim za realne situacije da nemas bas nista spremljeno a creva krce, e onda od svih kobaja ova mi dodje kao najbolje.

Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #21 on: February 25, 2009, 10:50:25 AM »
Ja ti savetujem da ipak ne korsitish nijednu vrstu kobasica,vec umesto njih prsutu ili pecenicu ,koje imaju mnogo mnogo bolji odnos proteina i masti...

Offline Milos_Miletic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
  • "Im big because im strong" Levrone
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #22 on: February 26, 2009, 09:02:49 PM »
a od salamcina :)
ima neka dobra?
"Unleash the beast within
I walk around with the strength of 100 men
You better run before I count to ten"

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #23 on: February 26, 2009, 09:42:58 PM »
salame su sranje...znaci ja jos nisam video salamu koja je kvalitetna...u njih idu otpaci...
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline begginer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 97
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #24 on: July 30, 2009, 02:23:04 PM »
Kazes da su sve salame lose. A kakva je ova Perutnina pileca salama? Sta mislite o njoj? Mozda par puta sedmicno za dorucak i nije losa opcija...

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #25 on: July 30, 2009, 03:46:41 PM »
Salame ne valjaju nicemu, samo cisto meso...pileca prsa i tako to.

Stari mi je govorio da su prije pravili kvalitetnije salame, ali su i bile puno skuplje nego danas...sad koliko je to istina...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #26 on: July 30, 2009, 05:09:57 PM »
to su sranja...svi otpaci sto ostanu od raznih preradjevina idu u salame,pastete i sl...
nimalo zdravo jesti to...ponekada moze ko bas ne moze da izdrzi bez toga,ali vrlo retko....

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #27 on: July 30, 2009, 07:04:37 PM »
Ma mene vishe provlachi piletina sa kozicom, to mi je fetish. :) :) :)

Kakve salame crne... :) :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline bosko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 78
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #28 on: July 30, 2009, 11:28:10 PM »
Prosta stvar - jedes samo ono za sta si 100% siguran sta je i nema greske
No brain, no gain

"Without good shape and definition,muscle mass means nothing" Arnold Schwarzenegger

Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: Govedja prsuta,pecenica i ostali slicni proizvodi
« Reply #29 on: August 01, 2009, 11:58:53 AM »
Perutnina ptuj imaju najkvalitetnija pileca prsa sa cak 87% cisto belog pileceg mesa,sto samim tim znaci da je potrebno mnogo manje aditiva koji sluza da bi vezali visak vode.

Ali problem je cena koja je 50-70% skuplja od domacih prozivodjaca kod kojih je prosek 70% cistog mesa u pilecim prsima(Topiko,Neoplanta,Agroziv....)

Za govedju prsutu josh uvek nisam naishao na egzaktan podatak o kalorijama i kolicini proteina i masti na 100grama,ono sto mogu da preporucim je da gledate da bude sto tamnija i bez belog po sebi plus da ne bude preslana = u to slucaju moze da prodje kao solidna zamena ili dopuna za one koji imaju problem sa jednloicnom ishranom