EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: haos...  (Read 50244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline beba-mne

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #100 on: April 15, 2008, 05:07:09 PM »
hey bebo... ja imam isto godina kao ti i isto 8 godina radim sebi isto sto i ti. isla sam i kod najboljih lekara u beogradu, cak sam svojevoljno bila u rehab centru u austriji na  grupnim terapijama. imam i svog psihoterapeuta godinama. sve sam shvatila, i zasto, i kako se to meni desilo, to je prica o kontroli  ja sam control freak i cim ne kontrolisem svoje telo-osecam se kao da gubim tlo pod nogama. takodje sve je za mene 'okidac' za prezderavanje,  i sreca, i tuga, ja prosto strasno volim da jedem i nikad mi nije dosta. problem je sto ja zelim da budem mrsava a ne mogu to da postignem osim ako se ne drzim striktno rezima-a samo neko ko ima poremecaj u ishrani zna koliko je tesko jesti  po nekom rasporedu. to je kao skidanje sa heroina, samo jos teze jer hrana nije droga koju mozes da sklonis od sebe, hrana je esencijalna i mora da se uzima svaki dan a ja kada pocnem da jedem vise ne mogu da stanem do momenta kada hocu da puknem i moram da povratim i tako u krug. imam dobre i lose faze, u principu desi mi se jednom mesecno da se prezderem i da povratim, ostatak vremena sam na ovom rezimu sa foruma i kontrolisem se, ali ta samokontrola je tako bolna i strasna, gledam drugaricu kako uziva jeduci cheesecake a ja ne smem jer ako bih uzela samo jednu kasiku morala bih da pojedem bar 5 cheesecake-ova a onda...znate i sami. sada sam bila na putu-a putovanja su za mene najgora jer mi se poremeti ritam i ne mogu vise da se kontrolisem-i za 6 dana nabacila 3kg, a to moze samo neko sa poremecajem u ishrani. nisam povracala ali sam jela jezive kolicine hrane (evo ovako: dorucak svedski sto u hotelu: 5 jaja na oko, 3 sendvica sa sunkom i sirom, 3 peciva sa nutelom, dva parceta pite sa sirom i dva parceta sa jabukama) a uvece  sednemo u kafanu a ja kad pocnem da pijem potpuno izgubim kontrolu nad hranom i pojedem tacno duplo vise od svake druge osobe. od sutra sam odlucila da se vratim na ovaj rezim. uzasno je tesko, place mi se neprestano, svaki minut je kao godina, ali moram da se spasem pre nego sto potpuno potonem.
kljucna rec kod mene je istrajnost. obecala sam sebi da se sledecih mesec dana necu nijednom prejesti, da cu dati SVE od sebe da istrajem jer mislim da kod mene krize za hranom opadaju svakim danom kada se hranim kako treba.

sve je u tvojoj/mojoj glavi. ne moze niko i nista da te kontrolise ako si jaka, ako odlucis da se boris. meni je jutro kada otvorim oci i setim se da sinoc nisam zdrala i povracala kao dar od boga. to mi je pokretacka misao, taj osecaj cistoce ujutru. to me tera da istrajem.

ajde pisi kako si. i meni treba neko da razgovaram...  :blowkiss:

draga moja....sve je to glava
ja necu da idem kod psihica niti dr
imam literaturu
pozitivno misljenje
nekog ko me voli
I JA CU LAGANO DA NAUCIM VOLJETI SEBE I POSTOVATI SEBE!JER O TOME I JESTE RIJEC KAD JE BULIMIJA U PITANJU-NEPRIHVATANJE SEBE..pijem antidepresive koji me smlate pa sam kao biljka al pokusavam istrajati..javi mi se na private...
...Ja znam da ništa ne znam..vjerujem da drugi ni toliko ne znaju!!!

Offline beba-mne

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #101 on: April 15, 2008, 05:23:50 PM »
 :clap:

ODLUCILA SAM BITI JAKA
STA MENI JEDAN PSIHIC MOYE RECI A DA JA NE ZNAM___???
SVE JE RAD NA SEBI I AKO JA NE UIMIJEM SEBI POMOCI NECE NIKO DRUGI!!!!!!!!!!!!
ZELIM ZIVOT ZELIM FAMILIJU ZELIM SRECU ZELIM LIJEPE TRENUTKE...BAS ME BRIGA  ZA SVE DRUGO....POSVETILA SAM SE SEBI I  IS INATA PREMA TOM NECEM SAMOUNISTAVAJUCEM U MENI-JA CUI SE BORITI ZBOG SEBE!
JER I TE OSCILACIJE RASPOLOZENJA -TO JE PSIHICKA NERAVNOTEZENOST. NA KOJOJ OPET COVJEK MOZE DA PORADI SAM!!!!DA NASTOJI DA POSMATRA OKOLINU, DA PRATI OSJECAJE KOJE IMA TOKOM RAZLICITIH SITUACIJA..JER BULIMIJA JE NEPRIHVATANJE SEBE.ONO STO JEDES -TO SI TI. A JA SE PREJEDAM -PA POVRACAM ???I STA SAM JA OBICNA POVRACKA!
Koja ne cijeni sebe i koa misli da su svii drugi bolji interesantniji i tralalalal nego ona!AL NE NECU VISE!!!NECU VISE DA DOZVOLJAVAM TO!!!
SVE JE U COVJEKU!!!!BOG JE U NAMA SAMIMA!!!!!NISTA SE NECE OKRENUTI AKO MIO TO ODISTA NE ZELIMO.....LJUBM VAS  SVE...HVALA VAM!!!!!!!!!!!!! :blowkiss:
...Ja znam da ništa ne znam..vjerujem da drugi ni toliko ne znaju!!!

Offline beba-mne

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #102 on: April 15, 2008, 05:25:55 PM »
bebooooooooooooooooooo
LJUBIMM TEEEEEEE
...Ja znam da ništa ne znam..vjerujem da drugi ni toliko ne znaju!!!

Offline beba-mne

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #103 on: April 17, 2008, 11:59:31 AM »
i evo me....
drzim seeeeeeeeeeeeeeee........... :yes:
nije mi lako odista ..imam nagle promjene raspolozenja..placem cesto..al valjda je sve to ok!
 :dunno:

jedem normalnije...lagano mislim bolje o sebi...uzimam nekad terapiju za smirenje..al rijetko rijetkooooo....
ljubim vas  sve..
HVALA VAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...Ja znam da ništa ne znam..vjerujem da drugi ni toliko ne znaju!!!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: haos...
« Reply #104 on: April 17, 2008, 03:13:01 PM »
LJUBIMM TEEEEEEE

gde si jaka devojko  :)..eto i taj poljubac je odraz jacine.Treba smognuti snage i uputiti meni poljubac  :lol: :lol:

Ajde samo nastavi gde si stala  :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline vanjica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 51
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #105 on: April 17, 2008, 04:08:57 PM »
Bravo :clap: :clap:

Offline adelina

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #106 on: April 17, 2008, 05:48:40 PM »
...zelim i ja da te podrzim, bravo, bebo, samo napred, mozes ti to :clap: :clap: :clap:
za igy  :blowkiss:i od mene, kad je tako pazljiv i osacajan momak

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: haos...
« Reply #107 on: April 17, 2008, 08:13:02 PM »
Adelina  :blush:  pa ja sam ziv covek..tesko mi je da izdrzim tolike poljupce  :lol:  :blush:

 :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline adelina

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: haos...
« Reply #108 on: April 17, 2008, 11:16:01 PM »
Adelina  :blush:  pa ja sam ziv covek..tesko mi je da izdrzim tolike poljupce  :lol:  :blush:

 :blowkiss:
zasluzio si, dirnulo me kako se ti brines, znas,...muskarci su pomalo kruti..., ali bitno je da se beba izvuce iz tog haosa, sto joj od sveg srca zelim :love04:

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: haos...
« Reply #109 on: April 19, 2008, 09:03:07 PM »
:clap:

ODLUCILA SAM BITI JAKA
STA MENI JEDAN PSIHIC MOYE RECI A DA JA NE ZNAM___???
SVE JE RAD NA SEBI I AKO JA NE UIMIJEM SEBI POMOCI NECE NIKO DRUGI!!!!!!!!!!!!
ZELIM ZIVOT ZELIM FAMILIJU ZELIM SRECU ZELIM LIJEPE TRENUTKE...BAS ME BRIGA  ZA SVE DRUGO....POSVETILA SAM SE SEBI I  IS INATA PREMA TOM NECEM SAMOUNISTAVAJUCEM U MENI-JA CUI SE BORITI ZBOG SEBE!
JER I TE OSCILACIJE RASPOLOZENJA -TO JE PSIHICKA NERAVNOTEZENOST. NA KOJOJ OPET COVJEK MOZE DA PORADI SAM!!!!DA NASTOJI DA POSMATRA OKOLINU, DA PRATI OSJECAJE KOJE IMA TOKOM RAZLICITIH SITUACIJA..JER BULIMIJA JE NEPRIHVATANJE SEBE.ONO STO JEDES -TO SI TI. A JA SE PREJEDAM -PA POVRACAM ???I STA SAM JA OBICNA POVRACKA!
Koja ne cijeni sebe i koa misli da su svii drugi bolji interesantniji i tralalalal nego ona!AL NE NECU VISE!!!NECU VISE DA DOZVOLJAVAM TO!!!
SVE JE U COVJEKU!!!!BOG JE U NAMA SAMIMA!!!!!NISTA SE NECE OKRENUTI AKO MIO TO ODISTA NE ZELIMO.....LJUBM VAS  SVE...HVALA VAM!!!!!!!!!!!!! :blowkiss:

Odlicno... :clap:

Drago mi je sto tako razmisljas...Vec napredujes...Samo nastavi... :blowkiss:

Inace sta aima novo?
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.