EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jaja  (Read 62156 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline marelli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #40 on: October 05, 2009, 10:40:14 PM »
Najbolje je ulje od koscica grozdja, njemu je tacka kljucanja na 200 i nesto stepeni, a nije lose i palmino ulje ...

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #41 on: October 05, 2009, 10:45:23 PM »
Najbolje je ulje od koscica grozdja, njemu je tacka kljucanja na 200 i nesto stepeni, a nije lose i palmino ulje ...

mislim da bi bio bolji savet da se izbega termichka obrada masti i ulja nego neke kalkulacije ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline marelli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #42 on: October 05, 2009, 11:15:12 PM »
mislim da bi bio bolji savet da se izbega termichka obrada masti i ulja nego neke kalkulacije ...

I ja se slazem sa tim ,ali ovo kazem ako bas neko voli da nesto nekad proprzi ....

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #43 on: October 08, 2009, 03:45:59 PM »
haha .. citam evo pola sata temu " Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu " i tamo se pravi rat zapoceo o zumancetu... i kontam, kako sad da ja upadnem sa svojim pitanjem, izbamirace me ko budalu ... hahaha
Al vidim da su je (srecom) zakljucali ... pa onda vidjeh i ovu temu ... nekako mi bezazlenija mnogo izgleda. Pa da opalim po svom.
Pio sam Elite Whey jedno vrijeme, ali posto mi ostatak ishrane nije nio ok, slabu korist sam izvukao od njega. Sada poslije treninga otrcim kuci i ubacim 5 bjelanaca, 1 zumance, 0.4-0.5 l mlijeka i 2 banane u blender, sve to izmiksam i popijem. Strasno ukusno ako mene pitate! :licklips:
E sada ... bjelance se (kazu) vari brzo ... a kazu i da mlijeko usporava varenje, mene zanima na koji nacin? Ako popijem mlijeko sa jajima (tj. jaja sa mlijekom) zar se jaja ne apsorbuju u organizam za ono vrijeme koliko je navedeno (30 min), bez obzira sa cime sam ih pojeo? A mlijeko nek se vari onoliko koliko njemu treba... Ili se sve ono sto unesemo u organizam apsorbuje za onoliko vremena koliko je potrebno da se apsorbuje namirnica kojoj treba najvise vremena? Mislim ... da li se hranjivi sasojci ponaosob apsorbuju u organizam, ili "upadaju" kao cjelina?
Jer, kada jaja popijem sa mlijekom i bananama, mogu ih popiti i 10 ako treba...ali samih jaja .... e to je vec malo teze.
Nadam se da nikoga nisam zbunio tekstom i pitanjem. Da sumiram. Da li je lose to sto uzimam jaja sa mlijekom? Da li to mnogo produzava apsorbovanje bjelanceta u moj biceps ili je to prihvatljivo rjesenje? I da li je malo 5 bjelanaca za taj PWM na mojih 190cm i 77kg (da, 77kg  :nonono:).

I jos jedna stvar, citajuci linkove koje su zavadjene strane iz gore pomenute teme ostavljali na citanje, naisao sam na ovaj tekst vezan za jaja:

Only stir it gently with a fork, because egg protein easily gets damaged on a molecular level, even by mixing/blending.

Znaci, ja proteine totalno unistim u svom blenderu???   :bored:
I suze i sline, isti salinitet ...

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #44 on: October 08, 2009, 06:52:29 PM »
pa upravu je ... termichka obrada masti i ulja menja nihovu strukturu .. samo shto maslinovo ulje to ,,bolje'' podnosi od drugih .. ali njegov komentar je na mestu i upravu je

Ocu da kazem da se treba opustiti, razumes me...


Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #45 on: October 08, 2009, 07:12:15 PM »
@tadija
u stomaku ne postoji pregrada, sve se to skupa vari, a masti ti u pwm sasvim sigurno ne trebaju (kapiram ja da je tvoj mix ukusan, ali...) znaci pojedi samo ta belanca, a posle nekih pola sata dobro se naklopaj sa nekim mesom i pirincem, shejk koji ti pravis mozes da archis izmedju nekih drugih obroka

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Jaja
« Reply #46 on: October 08, 2009, 08:23:48 PM »
Quote
Sada poslije treninga otrcim kuci i ubacim 5 bjelanaca,

Ako su ti sirova bjelanca onda riikujesh da dobijesh salmonelu, ne igraj se.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Jaja
« Reply #47 on: October 08, 2009, 09:52:11 PM »
@bbb
tema je jaja!


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #48 on: October 09, 2009, 08:54:02 AM »
@tadija
u stomaku ne postoji pregrada, sve se to skupa vari, a masti ti u pwm sasvim sigurno ne trebaju (kapiram ja da je tvoj mix ukusan, ali...) znaci pojedi samo ta belanca, a posle nekih pola sata dobro se naklopaj sa nekim mesom i pirincem, shejk koji ti pravis mozes da archis izmedju nekih drugih obroka

Hm ... sad me zadevera malo. :) Nisam bas ljubitelj samih, zivih bjelanaca. :( Al Boze moj ... niko me ne tjera, izbor je krajnje jednostavan, jel tako?!  :)
A sto se tice masti u PWM...ne bojim ih se ako mislis samo na debljanje. Strasno je kako mi se hrana slabo prima, tako da mi masti u PWM ne predstavljaju nikakav problem po tom pitanju. Zato i jesam pitao o ovoj kombinaciji jaja+mlijeko. Da li je mlijeko (da kazem) nepozeljno samo radi masti (eventualnog debljanja) ili ima i drugih razloga? Jer, ako je jedina razlika u tome sto ce mi se ova bjelanca svariti za nekih sat-sat i po vremena (sa mlijekom) umjesto za 30 minuta (kada ih uzimam solo) i ako postoji rizik od masnih naslaga (zbog mlijeka) ... spreman sam na tu zrtvu. :)

Ako su ti sirova bjelanca onda riikujesh da dobijesh salmonelu, ne igraj se.

Ma znam, al mi ih je lakse (i brze) popiti, nego pojesti. Citao sam na jednom linku o salmoneli u jajima, pa kaze ovako:

Od 69 milijardi jaja, proizvedenih godisnje, samo 2.3 miliona je zarazeno salmonelom. Sto ce reci da je samo 0,003% jaja zarazeno. Sto ce, opet, reci da je na svakih 30 000 jaja, zarazeno jedno. Jos ako se obrati paznja na svjezinu jajeta, miris, cvrstocu bjelanceta i zumanceta i ako se kupuje na provjerenim mjestima ... rizik se svodi na minimum minimuma....ali rizik, naravno, opet postoji. 
I suze i sline, isti salinitet ...

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Jaja
« Reply #49 on: October 09, 2009, 09:03:52 AM »
cela fora sa pwm je da sto pre nahranis misic sa "brzim" proteinima, a to ne mozes ako popijes nesto sto se dugo vari i sto ima sporu apsorpciju, belanca jedi skuvana (verovatnoca da zakacis salmonelu je mala, ali zasto da rizikujes ako ne moras)