EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mesanje hrane  (Read 10273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: Mesanje hrane
« Reply #20 on: April 03, 2011, 10:11:41 PM »
joj super... ma znam da se uh skrob ne mijesa sa drugim uh skrob i uh vlakno... pa zato pitam jer me malo zbunjuje sto je voce... a za mlijeko znam, jogurt mogu povremeno sa zobenim al ne izdrzim dugo...tako da mi ostaje mlijeko ili voda, al ipak biram mlijeko...
puno hvala na odg... :)
:)))

Offline unk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 120
  • Gender: Male
    • Prodaja auto delova
Odg: Mesanje hrane
« Reply #21 on: April 26, 2011, 10:43:02 PM »
Moram da se ubacim :)

Prvo zelim da vas sve pozdravim posle jednog duzeg perioda :)

Zanimljiva mi je ova tema jer sam i ja cuo da ne valja mesati razlicite vrsta proteina (meso, mlecni proizvodi i jaja). Takodje sam dosta slusao price da je lose pomesati proste UH sa proteinima zbog varenja i da je najbolje jesti proteine sa povrcem zbog vlakana.

Cak je pre neki dan bila i emisija da se do skoro verovalo da pasulj nadima jer ima dosta UH i proteina, ali da je dokazano suprotno.

Ja recimo jedem meso sa hlebom, pirincem ili krompirom i nemam probleme sa varenjem. Trudim se da ne mesam proteine, ali opet kada pravim sendvic sa pilecim prsima, jedem i jaja i nista mi ne fali.

Dakle, da li je to samo zabluda i tvrdnja nekih "nutricionista" ili je zaista tako, ne znam :)

Sto se tice samog varenja, njega sam sredio dobrim zvakanjem hrane, a neke namirnice jednostavno moraju da smetaju stomaku pa ne znam sta da uradim :)

Offline angelika

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 64
  • Gender: Female
Odg: Mesanje hrane
« Reply #22 on: April 28, 2011, 03:19:34 PM »
naravno da nema veze s vezom
prvo na ovom forumu se trudimo da propagiramo neku zdraviju ishranu, a tu svakako ne spada pomfrit pržen u fritezi isl ... bar ne svakodnevno, a ako ponekad to i pojedeš neće ti napraviti neku štetu. akcenat na PONEKAD  ;)

Niste me shvatili. Htela sam reci upravo to. Ne treba pretrivati s przenjem. Bilo koja masnoca izlozena VISOKOJ temparaturi nije zdrava. Przen krompir pa i pomfrt uz peceno (przeno) meso nije preporucljiva hrana....ok nekad... fino je ne kazem ipak nije zdravo...Recimo desava se da ti masnoca pregreje...zapusi, :bored: ma to treba baciti, to se jednostavno lepi za krvne sudove, nepotosivo je...Ja ne propagiram nezdravu hranu, neznam od kud taj zakljucak...imam 52g i imam idealnu tezinu, kao i ostatak porodice,  po zanimanju sam kuvar dijeteticar............. :dunno:  moguce da bas nista ne znam....!?!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Mesanje hrane
« Reply #23 on: April 28, 2011, 03:33:56 PM »
na ovu poruku
gdje ti je logika u tome da se ne smije miješati protein sa uh?
znači po tebi, kad jedeš rižu, ne ide ništa uz rižu, nema šanse znači da se pojede riža i piletina ili krompir i teletina npr.
gdje je tu logika?

ti si odgovorila
Przen....pecen.... u dubokoj masnoci krompir.......omiljeni pomfrit.....je sam po sebi vec do te mere "masa'n" kad mu dodas jos peceno bilo koje meso........logicno je da to nije pametno pojesti!!!

pečeno meso možeš da dobiješ i na teflonu bez ili sa minimum ulja (samo premazan tiganj), kao i na roštilju
a krompir može da bude pečen u rerni sa ljuskom, ili kuvan
niko nije spominjao ni meso ni krompir pržen u masti, bar ne na ovom forumu

Niste me shvatili. Htela sam reci upravo to. Ne treba pretrivati s przenjem. Bilo koja masnoca izlozena VISOKOJ temparaturi nije zdrava. Przen krompir pa i pomfrt uz peceno (przeno) meso nije preporucljiva hrana....ok nekad... fino je ne kazem ipak nije zdravo...Recimo desava se da ti masnoca pregreje...zapusi, :bored: ma to treba baciti, to se jednostavno lepi za krvne sudove, nepotosivo je...Ja ne propagiram nezdravu hranu, neznam od kud taj zakljucak...imam 52g i imam idealnu tezinu, kao i ostatak porodice,  po zanimanju sam kuvar dijeteticar............. :dunno:  moguce da bas nista ne znam....!?!
tema je mešanje hrane, pa je ovo tvoje o prženju došlo malo nepovezano  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads