EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?  (Read 10343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sarah.

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« on: December 10, 2008, 08:31:20 AM »
Koristila sam pretragu ali nisam pronasla slicnu temu pa otvaram novu, ali ako sam pogresila izvinjavam se urednicima i molim da istu spoje sa vec  postojecom.

Dakle, jednostavno je pitanje, ali imam i podpitanje:
Kako se pravilno i zdravo hraniti u trudnoci a ne nabaciti vise od 8-10kg?
Ja vec imam problem sa kilazom, nisam uspela skinuti sav visak (od 36kg!) iz prethodne trudnoce a ponovo sam u drugom stanju i zelim da rodim bebu. Vise je faktora uticalo na to da u prethodnoj trudnoci dodam ovoliko kilograma, ni jedan nije opravdanje a osim toga shvatila sam konacno koliko je to rizik i za bebu i zato sada trazim pomoc od vas.
U prosloj trudnoci sam po savetu ginekologa uzimala "Mamavit" i ubedjena sam da mi je upravo on toliko  otvarao apetit.

Molila bih vas za neki savet ili odredjeni rezim ishrane u trudnoci koji obezbedjuje bebici sve neophodne sastojke za pravilno razvijanje,
a koji na mamu nece ostaviti tragove teze od 8-10kg (koliko kazu da je normalno dobiti).

Hvala!

Offline dianna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 187
  • Gender: Female
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #1 on: December 10, 2008, 12:20:08 PM »
Super tema  :clap:

upravo i mene to zanima, strah me toga jer sam ionako sklona debljanju i nebi htjela dogurat do 100kg jer već sad imam 70...
i mene zanima kako ne dobiti više od 8-10kg??

Andjelina je na jednoj temi komentirala kako se udebljala samo 7kg ali nikako je nema od tada ovdje  :nonono: :nonono:

Offline Sarah.

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #2 on: December 11, 2008, 01:39:29 AM »
Pa da, veoma bitna stavka je sklonost ka "debljanju"  :yes: ali mora da postoji neki sistem, odredjeni nacin ishrane + umerena fizicka aktivnost... A jos smo i u sred zime, nemamo bas mnogo izbora za jelovnik... :dunno:
Treba nam neko ko vlada materijom da nam da neki savet... :help:


Offline celtic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #3 on: December 11, 2008, 01:56:56 PM »
Moj savet je da potrazite nutricionistu u okviru neke od bolnica koje su u vasem okruzenju i koji ce vam dati osnovne podatke koje trazite,jer ipak se radi o bebi.Pozdrav  :)

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #4 on: December 26, 2008, 06:32:27 PM »
Zanimljiva dijeta,steta sto je malo zapostavljena.
Mogla bi biti odlicna ideja,da se zene ne ugoje za vrijeme trudnoce.

Offline dianna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 187
  • Gender: Female
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #5 on: January 02, 2009, 03:37:23 PM »
malo je zamrla ova tema jel...
cure, žene gdje ste???? savjeti, prijedlozi, linkovi, jelovnici...sve je dobrodošlo.. :blowkiss:

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Kako se pravilno hraniti u trudnoci?
« Reply #6 on: January 05, 2009, 02:26:52 PM »
Ja sam jako losa kad je ova tema u pitanju :rolleyes01:,ja sam u trudnoci nagomilala puno kg,koje sam kasnije tesko skidala,no uz pomoc ovog sajta sam uspjela veliku vecinu.
Ne znam,u trdnoci treba jesti sve,i ne biti na dijeti.Jesti cesto ali po malo,i paziti da ne pijes previse mlijeka,a ako vec treba,onda bezmasno.
Ne previse UH..Ne previse slatkisa niti grickalica....Zdravo se hraniti.
Posavjetovati se sa nutricionistom,mozda.uh tesko pitanje.A toliko puno znaci.