EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako se ugojiti?  (Read 28810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dore

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Female
Kako se ugojiti?
« on: April 19, 2008, 01:55:58 PM »

I meni trebaju dodatni kg...

Visoka sam 174 cm i imam 56 kg i volela bih da se ugojim za nekih 5 kilograma, a moze i malo vise i da oblikujem telo ( bedra, struk...- na tim mestima zelim da imam 3 cm vise ). Sto se tice ishrane jedem manje vise sve i najmanje 5 puta na dan...
Znaci ustajem oko 6 ujutru, pojedem jaje, dva, beli hleb, pijem caj, sok, pojedem neku bananu ( zavisi kako kad )...doruckujem oko 9-10 ribu, hleb, neko voce, rucam oko 14h supa, meso, krompir, salata..itd izmedju dorucka i rucka obicno grickam nesto ( kolacici, cips, stapici..itd )..oko 17 sati opet jedem ( virsle, sadni kup..itd )...veceram oko 20h nesto laganije ( namazem na hleb, pojedem nesto od voca...)...cesto dok ucim jedem i u kasne sate oko 10, 12h..

Ne idem u teretanu, vec vezbam kod kuce 2 puta u sedmici pilates, krecem se dosta ( kad trckaram za obavezama izgubim kg koje sam "dobila" )...
Kad sam tek pocela da vezbam pilates butine i guza postale su cvrsce...nakon par nedelja vezbanja cini mi se da se sve opet opustilo i da se obim istih smanjio ( a ja to ne zelim )... crazy Ocigledno nesto ne radim ispravno... dunno

Znaci zelim da oblikujem telo ( ne previse ) i da dobijem na kilazi....citala sam da preporucujete i neke proteine Whey ili kako vec...gde mogu da se kupe, da li mogu da ih koristim ( s obzirom da ne zelim neku veliku misicnu masu ), koliko vremena da koristim te proteine, nakon koliko vremena bi trebali rezultati da se vide.. blush

Nadam se da vas nisam smorila pitanjima.... blush


Hvala...


P.s. Nova sam na forumu i postavila sam pitanje u arhivi...valjda mi necete zameriti...

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #1 on: April 20, 2008, 04:28:24 PM »
Quote
Znaci ustajem oko 6 ujutru, pojedem jaje, dva, beli hleb, pijem caj, sok, pojedem neku bananu ( zavisi kako kad )...doruckujem oko 9-10 ribu, hleb, neko voce, rucam oko 14h supa, meso, krompir, salata..itd izmedju dorucka i rucka obicno grickam nesto ( kolacici, cips, stapici..itd )..oko 17 sati opet jedem ( virsle, sadni kup..itd )...veceram oko 20h nesto laganije ( namazem na hleb, pojedem nesto od voca...)...cesto dok ucim jedem i u kasne sate oko 10, 12h.
zameni beli hleb integralnim i integralnim pecivom. zbaci virsle, grickalice (slane i slatke), namaze i sl. jer tebi ne treba salo ;) mozes ti to povremeno, ali generalno se nikom ne preporucuje.
tebi trebaju kalorije ali iz dobrih izvora.ovsene pahuljice, integralno pecivo, testenina, pirinac, krompir (oko 250g).unos proteina takodje mora da bude kontrolisan. za tebe min. 120g (ne namirnice nego proteina iz njih). mozes voce da jedes. ubaci i dosta povrca... dobre masti - iz maslinovog ulja recimo, riblje ulje. mlecni proizvodi - jogurt, mleko
mozes da procitas bilo koju temu u forumu bodybuilding koja ima slican naslov. princip je isti za sve.
ako mozes, zameni pilates tegovima. za tebe je aerobni trening (brzo hodanje, trcanje itd) dozvoljen samo tek toliko da odrzavas neku kondiciju. nista preterano ...
whey mozes da pijes bez problema. to nije preparat za gojenje ili nesto sl. vec proteinska dopuna ishrani. u forumu "suplementi" imas teme o whey-proteinima.
eto za pocetak, ovako ugrubo. procitaj malo vise po forumu, pa idemo dalje
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline dore

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Female
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #3 on: April 21, 2008, 05:40:04 PM »

Hvala Tanja.... ;)

Offline dore

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Female
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #4 on: April 21, 2008, 07:46:55 PM »

Da li mogu da vezbam 8 minutes buns..itd..posto nemam vremena za teretanu a nemam ni neke tegove posebnih tezina....
Ne bi trebalo da smrsam na taj nacin ili ?... :blush: Da li se vide razultati ako dosledno radis kucne vezbe i ne koristis Whej?

Offline Spartak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 366
  • Gender: Male
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #5 on: April 21, 2008, 07:48:51 PM »
od 8 minuta nemas ama bas nikakve vajde

Offline dore

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Female
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #6 on: April 21, 2008, 08:06:00 PM »

Sta bi mi preporucili da vezbam? Procitala sam neke teme za vezbe na ovom sajtu ali sve je to sa nekim tegovima i sl. a ja tih tegova nemam...
Ja sam spremna da redovno vezbam itd...disciplina mi nije problem...samo sto zaista ne mogu u teretanu...A samo iskorake i sl. da pravim...pa ne znam dal ce to uopste imati nekog efekta...  :dunno: Od pilatesa sve spade sa mene..a ni taj buns sto spomenuh nije nesto...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #7 on: April 21, 2008, 10:34:49 PM »
Pa kupi tegove ? nije ti to neki izdatak :)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #8 on: April 19, 2009, 04:40:58 PM »
Sta bi mi preporucili da vezbam? Procitala sam neke teme za vezbe na ovom sajtu ali sve je to sa nekim tegovima i sl. a ja tih tegova nemam...
Ja sam spremna da redovno vezbam itd...disciplina mi nije problem...samo sto zaista ne mogu u teretanu...A samo iskorake i sl. da pravim...pa ne znam dal ce to uopste imati nekog efekta...  :dunno: Od pilatesa sve spade sa mene..a ni taj buns sto spomenuh nije nesto...

Pocni da obedujes samnom imas se ugojiti samo tako, videces!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Kako se ugojiti?
« Reply #9 on: April 19, 2009, 04:53:46 PM »
post je star godinu dana. do sad se verovatno ugojila ...


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads