EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj program za definiciju  (Read 2321 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline natur

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Moj program za definiciju
« on: May 10, 2010, 04:30:46 PM »
Pozdrav svima.
Vec duze vrijeme pretrazujem forume i evo konacno sam se odlucio da stavim temu sa svojim programom . Imam 17 godina ,185cm i 89kg. Treniram  2,5-3 godine sa nekoliko pauza,skola  :boxed: :bored:. Poceo sam prije nekoliko mjeseci da se inforimsem o tome kako treba da izgleda program za definiciju i sastavio neki plan kako cu da treniram. Sad me zanima koliko je to sve dobro i sta tu treba da se mijenja?

Treninzi:
Ponedeljak:HIIT trcanje (predvece jer ujutru pije skole ne mogu da stignem) 6x 40sec sprint 2 min lagano
Utorak: HIIT biciklu (20 min) , ledja i ramena
Srijeda: HIIT bicikl (20min) , grudi
Cetvrtak: HIIT trcanje
Petak: HIIT bicikl, ruke
Subota:HIIT trcanje , noge (nekad ne uradim HIIT kad radim noge,zavisno od raspolozenja)
Nedelja: free  :) :) :)

Ishranu pokusavam da regulisem,posto ne uzimam nista od suplemenata pokusavam sve da unesem hranom (2-3 gr/kg proteina) i UH rotacije 125-250-0-125-250-0 i sl. zavisno kako rasporedim treninge.Za izvor proteina sam uzeo piletinu (obicno kupujem dimljena pileca prsa - da li neko zna mozda koliko je taj proizvod kvalitetan izvor prot. ?),tunjevinu,pastrmku,jaja (8-10).Ujutru corniflex ili zobene (plavo pakovanje pise "oats" samo :S).
7:00-150 gr pahuljica
9:00-piletina sa rostilja (na velikom odmoru jedino mi to pada na pamet,ne znam koliko je dobro ali mi je jedini izbor to trenutno)
14:00-250gr dimljenih pilecih prsa ,5 jaja (1 zumance)
(u 16:00 trening)
17:00-17:30-250gr dimljenih pilecih prsa/2 konzerve tunjevine i 5 jaja (bez zumanaca)
20:00-salata ili nesto sl.

Da li je bolje prvo kardio pa onda trening sa tegovima ili obrnuto? Hvala! =D

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Moj program za definiciju
« Reply #1 on: May 10, 2010, 04:39:59 PM »
nemoj HIIT svaki dan (2-3x ti je i vise nego dovoljno i to najbolje danima kad ne radis sa tegovima, s obzirom da ne koristis neku suplementaciju preforsiraces se)
sta su dimljena pileca prsa? salama?
ono belo meso sa rostilja je dobar izbor


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline natur

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Moj program za definiciju
« Reply #2 on: May 10, 2010, 04:44:20 PM »
Dimljena pileca prsa su pakovana u rifuzi. Na deklaraciji pise da su samo prsa , nema ovih otpadnih dijelova koji budu u salami , a koliko je to tacno to je pitanje .  :lol:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Moj program za definiciju
« Reply #3 on: May 10, 2010, 04:47:18 PM »
uzmi pileca prsa obicna (belo meso)   :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline autor100

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Moj program za definiciju
« Reply #4 on: May 15, 2010, 12:36:35 AM »
Dimljena ili sušena pileća prsa su kvalitetna koliko i sirovo meso. Razlika je u količini proteina jer sirovi fileti u sebi imaju više vode. Pretpostavljam da dimljena imaji oko 30% više proteina na, recimo, mjeri od 100 grama. Što se tiče tvoje ishrane ja bih uz bar još dva obroka dodao neku salatu. Posle treninga oko 80 grama riže, 5 bjelanjaka i 100 grama dimljenih. Sat do sat i po prije spavanja pojedi tunjevinu sa mladim sirom i salatom, naravno bez UH. ;)