EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ne mogu da nabacim misice...  (Read 4794 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rocco

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Ne mogu da nabacim misice...
« on: December 08, 2012, 04:43:59 PM »
Pozdrav svima! Nov sam clan na forumu ali ne i citalac istog. Hteo bih od vas da dobijem misljenje u vezi sa mojim problemom. Radi se o tome da ne mogu da dobijem misice.
U teretanu idem dve godine gotovo bez prestanka, sa minimalnom pauzom na letnjem odmoru. U zadnjih 6 meseci, intezivno treniram i hranim se po programu nutricioniste. Znaci sve merim u gram i sve idealno postujem. Kad ne treniram, ishrana se zasniva na jedno 3300 kalorija, od toga 220-240 grama proteina i oko 400 ugljenih hidrata a na dane treninga na 3900 kalorija, 260 proteina i 450-500 ugljenih hidrata. Visok sam 195cm i tezak 87kg-a. Pored ove ishrane od suplementacije koristim protein, glutamin i kreatin. Sve redovno koristim, i mesec i jace se ne pomeram u misicnom procentu niti u tezini. Inace, oduvek sam bio jako mrzav i sta god sam jeo nikad se nista nije videlo. Imam izrazito brz metabolizam. Da li je on posledica ovog slabog napretka. Jos da kazem, u zadnje vreme, sta god da pojedem imam jake gasove u stomaku, nebitno je sta pojedem, gasovi su jako prisutni pa sam poceo da sumnjam da nije problem sa crevima ili necim pa mi se ova hrana neiskorisvava kako treba i da sve to ide u prazno. Poceo sam zadnja 3-4 dana da pijem probiotike i rekao bih da su mi se ti gasovi smanjili, ali videcemo jos. Takodje, na poslu obroke jedem malo brze nego sto trebam, i ne znam da li i to moze da bude problem oko slabog napretka. Jos da dotam da malo manje spavam nego sto treba, oko 6 sati u toku radne nedelje. Ne znam vise sta moze da bude, pre sam jeo sve i svasta i sta god da pojedem jako brzo sam gladnio i nista se nije videlo pa sam zato pre 6 meseci presao na ovaj kontrolisani rezim ishrane ne bi li se to kao sredilo medjutim isto slabo deluje na mene. Da li neko zna sta da radim kako bi probio ovaj zastoj u napretku? Razmisljao sam malo da napravim pauzu jer osecam pomalo umor misica pa da onda opet da krenem...
Svima hvala unapred koji ucestvuju u diskusiji pa se cujemo.
Pozdrav!

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #1 on: December 08, 2012, 05:47:45 PM »
Gasovi su uglavnom rezultat kad stomak/creva nemogu da nesto svare. Moze biti da imas IBS sto je cest slucaj kod ljudi sa ubrzanim metabolizmom. Trebao bi da vidis sa nutricionistom dali ti organi za varenje dobro rade, i verovatno dodatno pojacati ishranu.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #2 on: December 08, 2012, 05:54:40 PM »
Kad ne treniram, ishrana se zasniva na jedno 3300 kalorija, od toga 220-240 grama proteina i oko 400 ugljenih hidrata a na dane treninga na 3900 kalorija, 260 proteina i 450-500 ugljenih hidrata. Visok sam 195cm i tezak 87kg-a.

Koliko puta nedeljno treniras i kako ti izgleda split za trening?

Na dane kada ne treniras povecaj kalorije za 200. Nisi napisao koliko masti unosis?

Svim danima smanji protein na 150g, ja ne znam zasto vi ljudi mislite da natural mozete iskoristiti 260g proteina?

Kalorije na dan treninga su ti OK, ali smanji protein na 150g i povecaj kalorije iz hidrata, ili iz masti, prvo napisi koliko masti unosis.


Imam izrazito brz metabolizam. Da li je on posledica ovog slabog napretka.

Nemoj se hvatati odmah na metabolizam, verovatno ni ne znas sta to znaci. Evo imam jednog prijatelja koji je ceo ceo zivot mrsav kao grana, znaci jezivo je mrsav, visok je oko 2m, i naravno kaze da jede sve sto stigne i sto vise. Ispostavilo se da ne jede skoro nista... Video sam sam a i rekli su mi njegovi ukucani, to sto je njemu tanjir pasulja oko 2h i uvece 2l cole puno hrane, jbg.
I bio je radio testove za stitnu zlezdu (ne vezano za ovo, nego za nesto drugo) i rezultati su pokazali da su mu sve vrednosti u normali, tako da ta prica o ultra brzom metabolizmu pada u vodu.


Jos da kazem, u zadnje vreme, sta god da pojedem imam jake gasove u stomaku, nebitno je sta pojedem, gasovi su jako prisutni pa sam poceo da sumnjam da nije problem sa crevima ili necim pa mi se ova hrana neiskorisvava kako treba i da sve to ide u prazno. Poceo sam zadnja 3-4 dana da pijem probiotike i rekao bih da su mi se ti gasovi smanjili, ali videcemo jos.

Napisi mi tacno sta jedes od hidrata, proteina i masti, znaci listu; proteini: to i to itd. Neka namirnica ti smeta ili vise njih, i ja sam imao isti problem. I koliko jedes povrca?
Problem je 90% u nekoj od namirnica, ali probiotici nikada ne smetaju. Ima kod nas da se kupi i psyllium husk u kapsulama, zab sam koji je proizvodjac. Mozes piti i probiotic jogurte sa manjim % masti, meni jako prijaju, evo sad zadnjih par dana na akciji kupujem za 89din 1l po jedan dnevno.


Takodje, na poslu obroke jedem malo brze nego sto trebam, i ne znam da li i to moze da bude problem oko slabog napretka.
wtf ovo nema smisla


Razmisljao sam malo da napravim pauzu jer osecam pomalo umor misica pa da onda opet da krenem...

Ma jok, ne treniras sigurno bez da nisi preskocio jedan trening 2 godine, a normalno da ces biti umoran ako ti je trening intezivan (a treba da bude)  :lol: nije ovo badminton  :lol:

Offline rocco

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #3 on: December 08, 2012, 06:23:31 PM »
Jelisej, sta je to IBS? Kad ne treniram masti unosim oko 80-90 grama a kad treniram, oko 100-110. Treniram utorak, cetvrtak, subota, nedelja. Radim ublavnom utorak grudi, cetvratak ramena i triceps, subota ledja i noge. Bicipes slabije radim jer mi je on od ranije ok. Sve vezve radim sa dopunama, recimo uradim benc seriju pa odmah na propadanje, kad radim ramena dopuna su mi bucice i tako. Od proteina uzimam jaja, mladi Prezident sir, Ella sir, pilece belo, ponekad govedje, losos, oslic. Hidrati samo kroz integralni pirinac, krompir i Tonus hleb. Masti samo kroz maslinovo ulje i malo kroz jogurt od 1% masti. Salete jedem krastavac, paradaj i papriku uz svako jelo.
Mislim da sam na sve odgovorio sto si me pitao. Znaci da smanjim proteine na dan treninga jer nema svrhe toliko da unosim?

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #4 on: December 08, 2012, 06:55:34 PM »
Ah, greskom sam koristio strani izraz- IBS ((irritable bowel syndrome). To je "sindrom razdrazljivih creva", tj s "nervozna creva" evo ima neki clanak iz blica:
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/193502/Nemir-uzrokuje-nervozna-creva

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #5 on: December 08, 2012, 07:06:12 PM »
Kad ne treniram masti unosim oko 80-90 grama a kad treniram, oko 100-110. Treniram utorak, cetvrtak, subota, nedelja. Radim ublavnom utorak grudi, cetvratak ramena i triceps, subota ledja i noge. Bicipes slabije radim jer mi je on od ranije ok. Sve vezve radim sa dopunama, recimo uradim benc seriju pa odmah na propadanje, kad radim ramena dopuna su mi bucice i tako. Od proteina uzimam jaja, mladi Prezident sir, Ella sir, pilece belo, ponekad govedje, losos, oslic. Hidrati samo kroz integralni pirinac, krompir i Tonus hleb. Masti samo kroz maslinovo ulje i malo kroz jogurt od 1% masti. Salete jedem krastavac, paradaj i papriku uz svako jelo.
Mislim da sam na sve odgovorio sto si me pitao. Znaci da smanjim proteine na dan treninga jer nema svrhe toliko da unosim?
Da, proteine smanji svim danima na 150g. Razliku u kalorijama nadoknadi iz hidrata.

Krompir ne bi trealo da ti smeta, jedino pirinac ili hleb. Probaj da izbacis hleb na 10 dana pa da vidis. Moguce je i da ti je toliki unos proteina smetao.
Nekima i integ. pirinac smeta, probaj da se prebacis na beli. Menjaj izvor, mozes po neki obrok ubaciti i testo ili palentu.

Offline rocco

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #6 on: December 08, 2012, 07:25:45 PM »
Jelisej hvala na linku, mislim da se pronalazim u tom tekstu :) A pitanje za Becks-a, znaci na svim danima kad imam trening da ogranicim proteine na 150 a na dane kad ne treniram da ih bude na nekih 240?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #7 on: December 08, 2012, 07:40:18 PM »
Jelisej hvala na linku, mislim da se pronalazim u tom tekstu :) A pitanje za Becks-a, znaci na svim danima kad imam trening da ogranicim proteine na 150 a na dane kad ne treniram da ih bude na nekih 240?

proteine smanji svim danima na 150g

150g proteina svaki dan, i kada ne treniras 150g i kada treniras 150g.

Ako treba neki dijagram da crtam, reci

Offline rocco

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #8 on: December 08, 2012, 07:50:40 PM »
Hehehe dobro, bolje da proverim dva puta nego nesto pogresno da radim. :)

Offline rocco

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Ne mogu da nabacim misice...
« Reply #9 on: December 08, 2012, 11:49:26 PM »
Samo da pitam jos ovo, posto ja kasnije malo treniram i dolazim kuci oko 22h, gde izmesam mericu proteina sa 40gr Rizolina, sve zajedno kao kasu pojedem kasikom + banana i to sve daje negde oko 35 grama proteina. I posle toga recimo pojedem u 23h nesto za veceru, da li je doboljno pojesti 200 grama mladog sira, to je 24 grama proteina, ili Ellu 200 grama ili moze i manje? Da li je to ok, obicno to pojedem uz Tonus hleb ili 80gr integralnog pirinca.