EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ovsene pahuljice  (Read 185079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #200 on: April 06, 2008, 05:47:29 PM »
ico,ne smem nista mlecno...
a sastav sojinog mleka je sledeci na 100ml.   :belancevine 0.38gr;UH 6.54gr;masti-zasicene0.4gr,mono nezasicene 0.83gr,i polizasicene 1.30gr;holesterol<0.15mg;vlaknasta masa o.18gr
pa prema tome ja mislim da je ipak UH,samo je pitanje da li spada u kategoriju skroba,jer ako da onda ne bih trebala da mesam sa ovsenim,jer su to onda 2 skroba
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #201 on: April 06, 2008, 10:26:12 PM »
@cvece,
mozes i sa vodom da ih napravis. nista ne smeta
jedan od razloga zasto ih favorizujemo je u stvari vrednost glikemskog indeksa
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #202 on: April 06, 2008, 10:45:26 PM »
ma o.k. svejedno me zanima u koju kategoriju se svrstava to sojino mleko,jer bih ga bar povremeno koristila,mozda da postavim pitanje na drugoj temi :crazy: ,a ovsene su super i u red bus caju  ;)
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #203 on: April 06, 2008, 10:49:31 PM »
a ovsene su super i u red bus caju  ;)

Sta je to ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #204 on: April 06, 2008, 11:02:47 PM »
rooibos-ili crveni zbun je caj poreklom iz juzne afrike,bogat antioxidansima,bez kofeina[ili sa bas niskim sadrzajem],niskim nivoom tanina u poredjenju sa crnim i zelenim cajem...veoma blagog i prijatnog ukusa,ja pijem neki koji je jos aromatizovan vanilom,odusevljena sam ukusom
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #205 on: April 06, 2008, 11:05:10 PM »
rooibos-ili crveni zbun je caj poreklom iz juzne afrike,bogat antioxidansima,bez kofeina[ili sa bas niskim sadrzajem],niskim nivoom tanina u poredjenju sa crnim i zelenim cajem...veoma blagog i prijatnog ukusa,ja pijem neki koji je jos aromatizovan vanilom,odusevljena sam ukusom

Gde ga kupujes? koja je cena ? da li ga sladis ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #206 on: April 06, 2008, 11:11:00 PM »
Quote
svejedno me zanima u koju kategoriju se svrstava
pa napisala Ica na predhodnoj stranici. ovo mleko je alternativa obicnom mleku. ne spada nikako u skrob ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline cvece

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 52
  • Gender: Female
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #207 on: April 06, 2008, 11:47:05 PM »
Tanja ,hvala!
Kupujem u super veru,ima i po prodavnicama zdrave hrane,cena zavisi od proizvodjaca,videh da ima fruktus,podravka...ja sam uzela  teekanne,posto verujem u njihov kvalitet,a cena je bila oko 150 din.,ne znam sad tacno,u svakom slucaju ima bas veliki izbor cajeva u veru,za nas koji cajeve volimo
ne sladim ga,ponekad samo stavim pola kasicice fruktoze,kad mi se pije nesto slatko umesto soka,a taj caj je sam po sebi malo slatkastog ukusa
"mnogo je bolje imati hrabrosti i upustati se u velike poduhvate,ostvarivati slavne pobede,makar i prosarane neuspehom,nego se svrstavati u redove sa onim jadnim dusama,koje niti uzivaju niti pate odvise,zato sto zive u sivom sumracju sto ne pozna ni pobede ni poraza" Teodor Ruzvelt

Offline marijanica79

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #208 on: April 15, 2008, 02:28:47 PM »
ljudi, probajte ječmene i ražane pahuljice pomešano, može se tako kupiti u rinfuzi.
Mnogu su ukusnije od ovsenih, ovsene se raspadnu i imam utisak da jedem hleb namočen u mleku.
Ukusi su različiti ali mislim da će se većini više svideti od ovsenih, a i imaju više hranljivih sastojaka od ovsenih, ovsene su baš kao žito.


Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Ovsene pahuljice
« Reply #209 on: April 15, 2008, 02:31:32 PM »
ljudi, probajte jecmene i razane pahuljice pomesano, moze se tako kupiti u rinfuzi.
Mnogu su ukusnije od ovsenih, ovsene se raspadnu i imam utisak da jedem hleb namocen u mleku.
Ukusi su razliciti ali mislim da ce se vecini vise svideti od ovsenih, a i imaju vise hranljivih sastojaka od ovsenih, ovsene su bas kao zito.

Koji su to sastojci ? Da li mozda ima razlog zasto ne bi trebalo mesati vise vrsta zitarica( ovas i jesam npr) ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: