EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par stotina pitanja  (Read 154512 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Par stotina pitanja
« on: June 12, 2007, 12:25:37 PM »
Kao prvo pozdrav svima posto sam novi na forumu, ajmo reci nekakav pocetniku sta se tice zdrave prehrane i zdravog zivota.
Svim prisutnima jedan veliki  :respect:

Ovako , posto vec ovako "zivim" tek 4-5 mjeseci imam par pitanja.

Imam 17 godina, 180 cm i 72 kile. Moj cilj nije da budem nesto posebno sta se tice misica, evo sada cu krenut u teretanu jer ce se za mjesec-dva otvorit nova koja je blizu mene. Dosad samo radim s bucicama,trbusnjake,cardio - bicikla i to je to.

Uglavnom prvo mi recite sta mislite o ovakvom nacinu prehrane ( nije specifican dan ali evo primjer jedan ) :

8:30
Nestlea Fitness 50-60 grama - Mljeko 0.9% mm obrano

9:00 Idem na biciklu i vozim umjerenim-brzim tempom oko 20 minuta - pol sata.

10:30 Pa tu pojedem 2-3 snite razenog kruha, namazem malo niskokaloricnog dzema i pojedem malo posnog sira, i pojedem 2-3 snite pilece salame ( 84 kcal na 100 grama ).

13: 00 rucak, inace je to neko bijelo meso, puretina/piletina 100-150 grama, puno povrca (grasak,brokule,kukurza,cvjetaca).

16:00 Tu radim s bucicama na svaku ruku dizanje 160 puta. Bucice imaju 2 kile mozda 2 i pol  :blush:

17:00 Tu isto malo pojedem razenog kruha, pilece salame i malo sta ostane od rucka.

19 : 00 Pojedem veceru, ili palentu s 0.9 mm mljeka obranog, bez maslaca/margarina u palenti, ili si specem 2 jaja i pojedem ili nekad pojedem neku ribu ( tunu najvise ).

onda oko 20:00 idem na biciklu ponovo pol sata brzim-umjerenim tempom.

dodjem doma i onda napravim oko 160 trbusnjaka.
nekad i ubacim 80 cucnjeva s bucicama nekad bez.

Navecer ako budem gladan pojedem oko 00:00 posnog sira, ili si skuham povrca ( uglavnom zeleno, grasak ili brokulice ) ili pojedem bjelanjke skuhane.

I to je to :)

Recite mi ako sta treba korigirat ili nesto,
i najvaznije, dali me ovakav zivot moze udebljat, jesam li sta promasio ili nesto trece.
Uzimao sam Supradyin vitamine, a sad uzimam neke C vitamine jer znam bit podlezan prehladama i tako.
I da, sav junk food, kolaci,cokolade,cipsevi,hamburgeri i ostalo - nejedem vec godinu dana
Sokove ne pijem, mozda nekad neki juice ili u gradu malo alkohola - ali najvise nesscafe vanilija/obicni i samo vodu ( obicnu bez dodataka )

Puno hvala ;)!
« Last Edit: September 06, 2007, 01:18:34 AM by Dragana »
No pain , no gain

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #1 on: June 12, 2007, 12:46:16 PM »
pozdrav :thumbup1:

evo ovako...kao sto vidim ovde, jako malo proteina unosis, a dosta skroba...sad, da bi misic rastao treba mu hrana, a to je protein. 150g pileceg belog i malo belanaca i posni sir, nece bas da urade posao. sto se tice bucica, mislim da je mnogo da radis samo biceps pregib 160 puta, to je previse. probaj da uradis vise vezbi za razlicite grupe misica. postavi sebi jasann cilj pa ce lakse da se odrede sredstva ka njegovom ostvarivanju. bajs vozis dosta, sto nije lose za kondiciju, ali uz nedovoljan unos proteina misici nece otici na bolje, vece i jace.

pogledaj ovde jelovnik za masu da vidis otprilike kako to treba da izgleda.
over & out

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #2 on: June 12, 2007, 01:08:33 PM »
malo vise izbaci ove margarine,  salame  i ostale domace radinosti i ubaci pravu hranu od koje treba da rastes...ipak si u godinama kada sve radi za tebe i nemoj da trujes telo sa takvom hranom
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #3 on: June 12, 2007, 01:28:32 PM »
Hello DirectHit :)

8:30
Nestlea Fitness 50-60 grama - Mljeko 0.9% mm obrano

bolje ovsene , mleko jogurt sa sto manje % m.m., 0.9% je ok

10:30 Pa tu pojedem 2-3 snite razenog kruha, namazem malo niskokaloricnog dzema i pojedem malo posnog sira, i pojedem 2-3 snite pilece salame ( 84 kcal na 100 grama ).

kako ti se ne smuci sve ovo  :bored:
izbaci suhomesnato...

13: 00 rucak, inace je to neko bijelo meso, puretina/piletina 100-150 grama, puno povrca (grasak,brokule,kukurza,cvjetaca).

 :clap:

16:00 Tu radim s bucicama na svaku ruku dizanje 160 puta. Bucice imaju 2 kile mozda 2 i pol  :blush:

moras svakom delu tela da posvetis paznju, ne mozes selektivno da vezbas...
2,2.5 kg.. ja radim sa vise..povecaj to..

17:00 Tu isto malo pojedem razenog kruha, pilece salame i malo sta ostane od rucka.

znaci sve pomesas... :nonono:

onda oko 20:00 idem na biciklu ponovo pol sata brzim-umjerenim tempom.
dodjem doma i onda napravim oko 160 trbusnjaka.
nekad i ubacim 80 cucnjeva s bucicama nekad bez.

nisi debeo, ne trebas da forsiras toliko kardio trening
bolje uplati teretanu, idi 3-4x nedeljno, bar ces imati nekog reda..

Navecer ako budem gladan pojedem oko 00:00 posnog sira, ili si skuham povrca ( uglavnom zeleno, grasak ili brokulice ) ili pojedem bjelanjke skuhane.

moras cesce i kvalitenije da jedes to je zakljucak!
uvece jedes vlakna, tunu, belanca, posni!

Recite mi ako sta treba korigirat ili nesto,
i najvaznije, dali me ovakav zivot moze udebljat, jesam li sta promasio ili nesto trece.
Uzimao sam Supradyin vitamine, a sad uzimam neke C vitamine jer znam bit podlezan prehladama i tako.
I da, sav junk food, kolaci,cokolade,cipsevi,hamburgeri i ostalo - nejedem vec godinu dana
Sokove ne pijem, mozda nekad neki juice ili u gradu malo alkohola - ali najvise nesscafe vanilija/obicni i samo vodu ( obicnu bez dodataka )

-Nista te ne moze udebljati ako vodis racuna kad sta jedes i akmoras da pazis koliko vezbas da ne bi doslo do katabolizma kada misic krene da jede sam sebe jer ga ne prehranjujes kako treba!
-C vit obavezan
-Junk food out- VERY GOOD  :yes: :lol:
-pij kafu bez secera, caj, i sveze cedjeno voce umesto djusa  ;)



Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #4 on: June 12, 2007, 02:27:12 PM »
malo vise izbaci ove margarine,  salame  i ostale domace radinosti i ubaci pravu hranu od koje treba da rastes...ipak si u godinama kada sve radi za tebe i nemoj da trujes telo sa takvom hranom

Dopusti da te ispravim. Margarin ne jedem, salama samo ta pileca koja ima na 100 grama 13g proteina(bjelancevina ne?), a ona nije suhomesnati proizvod.

@Tikica

Ovsene? Mozes molimte dat kratak opis/drukciji naziv i koju sliku da znam malo potrazit. Kako se one pripremaju, netrebaju se kuhat nego isto mljeko bacim i to je to?.

Eh, strah od debljanja se nekad dovodi jer cim nesto pojedem i onda recimo zelim malo legnut,gledat TV ili poc na komp ( nemam pametnijeg nista za radit ) mislim da cu se udebljat, a ipak znam u podsvjesti da mi treba hrane i za Bazalni Metabolizam tj. ona kolicina koja nam je potrebna da prezivimo.

Hvala inace na komentarima, slobodno diskutirajmo :)
No pain , no gain

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #5 on: June 12, 2007, 02:43:39 PM »
Dopusti da te ispravim. Margarin ne jedem, salama samo ta pileca koja ima na 100 grama 13g proteina(bjelancevina ne?), a ona nije suhomesnati proizvod.

elumgatori..hemija.. obari pile, ispeci i jedi :)
izbaci dzem

Ovsene? Mozes molimte dat kratak opis/drukciji naziv i koju sliku da znam malo potrazit. Kako se one pripremaju, netrebaju se kuhat nego isto mljeko bacim i to je to?.

ovsene ili zobene pahuljice..najbolje ti je da ih pripremis pred spavanje i da ih pojedes ujutru tako sto ces sipati par kasika u ciniju preliti vodom, mlekom, jogurtom, promesati, staviti foliju, i ubaciti u frizider da te saceka ujutru!
Kad ustanes ako ne radis hiit na prazan stomak odmah i pojedes  ;)
Postoje i drugi nacini pripreme, neko ih skuva ...  :)

Eh, strah od debljanja se nekad dovodi jer cim nesto pojedem i onda recimo zelim malo legnut,gledat TV ili poc na komp ( nemam pametnijeg nista za radit ) mislim da cu se udebljat, a ipak znam u podsvjesti da mi treba hrane i za Bazalni Metabolizam tj. ona kolicina koja nam je potrebna da prezivimo.

samo ti unosi dovoljno proteina, vodi racuna da skrobaste uh unosis do 17 h a vlaknaste stalno zbog pravilnog rada creva. Na ovaj nacin neces usporiti metabolizam, izgledaces super+vezbe i osecaces se extra :)

Hvala inace na komentarima, slobodno diskutirajmo :)

samo pitaj...tu smo :)

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #6 on: June 12, 2007, 02:51:41 PM »
Hm..da. Izbaci dzem? Pa cudno mi je jer i sada zivim..hm.. vrlo "vojnicki nastrojen" :D  Jest da sam izmedju Endomorfske gradje i Mezomorfske ali mislim da sve ima svoje granice pa neznam cemu izbacivanje dzema koji je uostalom niskokaloricni, a i radi ga tvrtka za koju sam siguran da ne radi na principu "kemije".

Uh-oh , zobene... dosta muke svaki dan to radit navecer, ali dalo bi se naravno nije problem. Sta se jos preporuca od pahuljica a osim njih sta bi mogao ubacit odma u taj prvi obrok ( znaci 8-8 : 30 ujutro ) da malo razbijem monotoniju?


I da, od kruha samo Graham i raženi jedem, bijeli potpuno izbacen. I tako sam oduvijek mislio da je smece  ;)
No pain , no gain

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #7 on: June 12, 2007, 07:26:54 PM »
da ali dzem ne gradi misice, od pahuljica mozes sve sto ti je dostupno ali ne one komercijalne, coko itd, nego bas zitarice..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #8 on: June 13, 2007, 02:52:49 AM »

Dzem ne moze da bude niskokalorican, jer se pravi od voca i dodatno zasladjuje. Ako su mu smanjili kalorije, najverovatnije je da su samo mizerno smanjili kolicinu secera. Nemoj da verujes reklami, jer ovde postoji i majonez  (Light majonez) iz kog su uzbacili samo jaja, koja cine manje od 1% sastava i ustvari su najmanje kalorican sastojak ! I sada prodaju 100% ulje kao niskokaloricno  :crazy: Pa "dijet" margarini  :crazy:, Pa integralni masni i zasecereni keksici i peciva. Vecina ljudi kad vidi da sadrzi integralno brasno kupuje ne pitajuci se sta jos sadrzi. Isti slucaj je i sa prelivenim pahuljicama i gomilom drugih proizvoda. Zato uci i citaj sastav na proizvodu da bi imao uvid u to sta jedes.
Should I stay, should I grow...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #9 on: June 13, 2007, 06:14:33 AM »
DRAGANA,
BRAVO..KONACNO JEDNO NORMLANO RAZMISLJANJE I PRISTUP ISHRANI..

BRAVO JOS JEDNOM :bow:
« Last Edit: June 27, 2007, 12:13:55 AM by Tanja »