EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Plan ishrane  (Read 25439 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane
« Reply #10 on: July 16, 2008, 12:43:41 AM »
Ja sam krenuo isto na zdraviji nacin ishrane, pa bih zeleo vase misljenje. Ne zelim da nabijam misice tj. masu, nego jednostavno da zdravije stvari unosim. Evo mog jelovnika:

 9:00 Dve vocke
10:00 Dve pilece virsle, 1 paradajz, casa jogurta sa dve supene kasike mesanih zitarica, 2 dvopeka od graham brasna
12:00 Uzina 1: 1 banana
14:00 Neki rucak sa mesom i povrcem. Nekad bude svinjsko, piletina ili riba...
16:00 Uzina 2: casa jogurta sa dve supene kasike mesanih zitarica
18:00 140 g tunjevine sa salatom od paradajza i krastavca, jogurt i jedan graham dvopek
20:00 Uzina 3: 25 g kikirikija

U pitanju je Imlekov Fit jogurt sa 0.05% mlecne masti. Slatko unosim samo nedeljom eto cisto da se pocastim. Takodje svaki dan popijem dve solje zelenog caja kupljenog u rinfuzi sa flasiranom vodom. Trudim se i da unesem minimalno 1.5 l vode. 

Ajde i ja da prokomentarisem...Bez obzira sto neces da nabijas masu,ne bi bilo lose da postujes neke osnovne stvari ...sta se sa cim jede,sta moze da se mesa,sta ne moze,,do kad se sta jede,koliko itd...

1.Nemoj dan da pocinjes vocem...telo ti je tada najgladnije i jedva ceka da ga necim nahranis..zasto da to bude secer?Neka to bude protein i skrob koji ce polako dizati insulin...Dakle zakljucak: zameni prvi i drugi obrok.

2.U drugom obroku imas em dve vrste skroba,em skrob + vlakno..obrati paznju na moju prvu. recenicu i ispravi to.

3.Umesto banane mozes i neko vlakno (salata) ili neka druga vocka..manje kaloricna

4.Rucak je ok.

5.Za drugu uzinu jedi ovaj kikiriki.

6.Ova tunjevina sa salatom nek ti bude zadnji obrok.Izbaci ovaj jogurt i dvopek.

Dao sam ti neke smernice...sad cekamo tebe...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Plan ishrane
« Reply #11 on: July 16, 2008, 01:45:26 AM »
Ajde i ja da prokomentarisem...Bez obzira sto neces da nabijas masu,ne bi bilo lose da postujes neke osnovne stvari ...sta se sa cim jede,sta moze da se mesa,sta ne moze,,do kad se sta jede,koliko itd...

1.Nemoj dan da pocinjes vocem...telo ti je tada najgladnije i jedva ceka da ga necim nahranis..zasto da to bude secer?Neka to bude protein i skrob koji ce polako dizati insulin...Dakle zakljucak: zameni prvi i drugi obrok.

2.U drugom obroku imas em dve vrste skroba,em skrob + vlakno..obrati paznju na moju prvu. recenicu i ispravi to.

3.Umesto banane mozes i neko vlakno (salata) ili neka druga vocka..manje kaloricna

4.Rucak je ok.

5.Za drugu uzinu jedi ovaj kikiriki.

6.Ova tunjevina sa salatom nek ti bude zadnji obrok.Izbaci ovaj jogurt i dvopek.

Dao sam ti neke smernice...sad cekamo tebe...

Hvala na savetima. Ali voce uvek jedem na prazan stomak ujutru posto se ono tada lako vari i maksimalno iskoriscava od strane organizma. Bananu pojedem zato sto znam da je izrazito bogata vitaminima B i kalijumom. Skontao sam da iz dorucka treba da izbacim onaj dvopek zbog kombinovanja. Ovaj nacin ishrane sprovodim zadnje 2 nedelje i izgubio sam 3 kg, sto i nije bio primarni cilj. Visok sam 171 cm i sad imam 63 kile. Ne smem ispod ovoga da idem. Zato i namerno jedem bananu posto je kaloricnija. Unosio sam 2 puta zitarice posto citam da ih treba vise jesti. I sta posle 18h da jedem? Bojim da previse ne ogladnim , pa mi je zato kikiriki bio zadnja uzina u 20h. Posto radnim danima definitivno unosim verovatno deficit kalorija sto podstice gubitak kilaze, nedeljom se dosta vise najedem i pojedem vise UH da to nadoknadim.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane
« Reply #12 on: July 16, 2008, 02:13:56 AM »
Da ne bi gubio kilazu povecaj unos skroba...znaci za dorucak vise zitarica,za rucak umesto salte jedi krompir,pirinac,grasak,testo...takodje umesto uzine mozes neki skrob da ubacis ako ti nije dovoljno ovo sto unosis u ostalim obrocima.Nakon 18h mozes da jedes onda taj dvopek nije problem...stim da ako pocnes da se mastis vidi da izbacis taj skrob nakon 18h.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Plan ishrane
« Reply #13 on: July 19, 2008, 04:09:40 PM »
Jos jedno pitanje. Da li mogu kao zadnji obrok uz tunjevinu da jedem i ella sir? Posto sam izbacio jogurt kao sto ste mi ukazali.

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Plan ishrane
« Reply #14 on: July 19, 2008, 04:34:03 PM »
moze

Offline majkena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Female
  • Sreća se dogodi kad je najmanje očekuješ!
Odg: Plan ishrane
« Reply #15 on: July 19, 2008, 05:10:11 PM »
Sir definitivno može

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Plan ishrane
« Reply #16 on: July 21, 2008, 05:22:59 PM »
I jos jedno pitanje. Da li ponekad mogu da konzumiram jaja, posto mi je holesterol veci za 0.03 tj. 5.03? LDL mi je visi. Sto se tice triglicerida i ostalog to mi je sve normalno.

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane
« Reply #17 on: July 22, 2008, 06:39:55 AM »
Smatram da mozes, samo nemoj unositi vise od 2 zumanca, a bjelanjaka mozes kolko hoces - 5,6,7...
I naravno ovdje mislim na kuhana jaja

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Plan ishrane
« Reply #18 on: July 22, 2008, 09:31:20 AM »
Jel si na dva zumanca mislio dnevno da smem ili nedeljno?

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane
« Reply #19 on: July 22, 2008, 09:59:02 AM »
dnevno