EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Postupak spremanja hrane  (Read 36280 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #10 on: July 15, 2008, 09:49:31 AM »
Kao dalmatinka pridružujem se raspravi, ali samo što se tiće ribe....
Ribi prvo nožem moraš skinuti ljusku, zatin je od analnog otvora do škrga razrežeš i izvadiš utrobu i škrge. Operes je i dobro posušiš s ubrusom.
Ukoliko je velika riba, moj savjet ti je da kupiš masni papir za kolače (smeđe boje)....inače sve šta pečes u rerni možes peci na tom papiru, i onda ti treba puno manje ulja i ne lijepi se. Zagrijes pecnicu na 200 stupnjeva. Rastvoris papir, stavis posljenu ribu i preklopis papirom. Na taj način sokovi od ribe ostaju i u njima se riba peče, tako da bude socna i polu prečena polu kuhana.
Možes dolit malo maslinovog ulja, vina, češnjaka i peršina, ako ti je drago, ali ja je tako spremim i odna je začinim prije jela.
Sretno
Practice makes perfect

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #11 on: July 15, 2008, 09:51:57 AM »
Na isti način možeš peći bijelo i krompire i neće se isušiti, s time da prvo pečes krompir 20 min, pa onda dodaš začinjeno meso!
Practice makes perfect

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #12 on: July 15, 2008, 11:10:13 AM »
 :wow: Mrvice, Tiyo Hvala vam puno  :clap: puno ste mi pomogli posto imam 17kg oslica i treba to peci stalno, a kevu mrzi  :wallbash1: Bash cu probati vase recepte  :yes: Hvala  :blowkiss: :blowkiss:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline dymatize2

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 38
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #13 on: July 15, 2008, 12:30:28 PM »
  imam 17kg oslica i treba to peci stalno, a kevu mrzi
reci gde zivis przicu ti ja, delimo 50-50

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #14 on: July 15, 2008, 12:35:45 PM »
ja kad pecem oslica ili krompir u rerni,stavim foliju na pleh i preko toga ribu nema lepljenja uopste..
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline mrvica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 248
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #15 on: July 16, 2008, 08:26:32 AM »
Tkdj je odlicno i da stavis beli luk i list of celera. To ne da daje aromu nego bre sve mi vec voda ide na usta.
...imam 17kg oslica i treba to peci stalno, a kevu mrzi  :wallbash1:

Di bre navata tolku ribu? Cini mi se da si pominjao i neki losos to sam imala prilike samo jednom da jedem. Bio je secen na "potkovice" i pecen na rostilju...mmmmmmmmmm. Blago tebe sa svom tom ribičicom... :wow:

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #16 on: July 18, 2008, 01:44:58 PM »
Moja  keva je popizdela zato sto joj stalno zvocam da ako vec treba da pece nesto na ulju da koristi ono hladno cedjeno nerafinisano ulje, ili barem pola pola to i rafinisano.

Offline tarmiricmi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #17 on: July 18, 2008, 09:03:39 PM »
svejedno ti je koje ulje koristi, bolje onda najobicniji zejtin jer je jeftiniji....kolko sam shvatio ulja menjaju sastav pod temperaturom i prelaze iz cis u trans(los) oblik...neka me ispravi neko ako gresim

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #18 on: July 19, 2008, 01:48:47 AM »
Quote
hladno cedjeno nerafinisano ulje
ovo nikako za termicku obradu. mozes da ga dodas u prohladjeno jelo ili da koristis za salatu i prelive za ribu npr
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline mrvica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 248
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #19 on: July 21, 2008, 09:05:09 AM »
ovo nikako za termicku obradu. mozes da ga dodas u prohladjeno jelo ili da koristis za salatu i prelive za ribu npr

Jes da kuvam vec godinama al sto ovo ulje ne sme za kuvanje? Sta ako je maslinovo hladno cedjeno ulje? El moze ono za kuvanje il pecenje ribe?
Hvala  :blowkiss: