EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Postupak spremanja hrane  (Read 36168 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Postupak spremanja hrane
« on: July 02, 2008, 11:38:55 PM »
Zamolio bih sve kuvarice i kuvare s foruma da mi objasne kako da sam spremim sebi obroke :)

Posto kevu jako mrzi da mi sprema 6 obroka i onda cesto pribegavam tunjevinama i hlebu.Medjutim sad smo nakupovali puno mesa u zamrzivac tako da hocu sam sebi da spremam.

Konkretno me zanima kako da:
-skuvam pirinac, krompir i testeninu
-spremim belo meso i ribu(nemam filete vec celu ribu)

hvala puno  :blowkiss:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #1 on: July 02, 2008, 11:49:23 PM »
Testenina se stavlja u kljucalu vodu,znaci tek kad voda prokljuca ubacujes testeninu i ona se kuva jos par minuta....
Krompiri ko i svako drugo povrce...pirinac isto...nekih desetak minuta kuvanja....
Ribu naravno prvo ocistis  :lol: (nadam se da znas kako se to radi  :lol: ) a zatim mozes da je spremis na pari ili da je skuvas ili kako vec vise volis....belo meso isti postupak....
 :)

Offline Sharklo

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #2 on: July 03, 2008, 12:02:34 AM »
CRonaldo gde stanujes da ti ukradem zamrzivach? :lol: :blowkiss:

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #3 on: July 03, 2008, 12:07:32 AM »
Krompir ide u slanu vodu ceo u ljusci i kuva se od 20 min - 30 min (zavisi koliki su primerci :lol: - "bocnes viljuskom i proveris da li je kuvan iznutra..  :lol:" ), moze da se stavi ceo u ljusci u foliju pa se pece u foliji, mozes da ga iseckas na kockice i kuvas (najcesce za pire kod mene), a mozes i da ga iseckas i isprzis kao pomfrit sto ja ne praktikujem zbog dijete (ne znam kako i sta ti jedes)

Testenina se stavlja u kljucalu vodu i obicno na kesi pise koliko se kuva (zavisi da li volis da je skroz raskuvana ili da je malo zilavija)... Ja stavljam u slanu vodu pa testenina bude slana nakon kuvanja i ne mora da se soli mnogo posle...

Pirinac se sprema na mali milion nacina (cini mi se da postoji tema gde su stavljani detaljni recepti)... Ja stavim dve solje vode na solju pirinca i rako ostavim da se kuva. Kada voda ispari do nivoa pirinca skinem sa vatre i poklopim. Ostavis oko 15 min i to je to. Kada spremam integralni pirinac stavim 3 solje vode na solju pirinca jer zrno ima tvrdju ljusku pa mu treba duze da se raskuva. Pirinac pre kuvanja operem u dve-tri vode i proverim da nema nekih "pridoslica" kao sto su kamencici (ovo je ovde Balkan, zemlja iz sna... tra la la)

Riba se cisti i ne znam kako...  :bored: I ne zelim da znam  :bored: Srecno  :bored:

Pilece belo najcesce na teflonu sa 3 kapi ulja... Meso operes i poslis pre pecenja, amozes dodati i neke zacine poput persuna, korijandera... Pileci file moze i da se skuva, ali ovako je malo "puniji ukus"....  ;)

Ne znam da li ti je trebalo ovako detaljno objasnjenje, ali dobio si ga...  :evillaugh:
Ovo je moj nacin spremanja i nije jedini...  :) I sama ucim da kuvam jer nisam bas neki znalac.  :)

Pozz i srecno... :wow:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #4 on: July 03, 2008, 12:27:11 AM »
Ne znam da li ti je trebalo ovako detaljno objasnjenje, ali dobio si ga...  :evillaugh:

Pozz i srecno... :wow:

 :yes: trebalo mi je posto blage nemam o kuvanju  :bored: hvala ti puno :blowkiss:

@Nina: takodje  :blowkiss:

@Kloshar: ;D 17kg oslica, 10kg lososa, i dosta pilica ;D

da pitam samo, jel krompir ide u kljucalu vodu? i jel znate kako se pece belo meso u rerni s krompirom slucajno?  :) hvala  :blowkiss:

e da jel valjaju riblji stapici posto imam i njih 3kg :) ? mislim zbog dijete, a i kakvi su kao izvor proteina?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #5 on: July 03, 2008, 12:34:14 AM »

da pitam samo, jel krompir ide u kljucalu vodu? i jel znate kako se pece belo meso u rerni s krompirom slucajno?  :) hvala  :blowkiss:

e da jel valjaju riblji stapici posto imam i njih 3kg :) ? mislim zbog dijete, a i kakvi su kao izvor proteina?
Krompir ne mora u kljucalu vodu....
Riblji stapici...hmm...jel to ono sto je uvaljano u ono brasno pa se przi na ulju?  :bored: To je uzas zivi sto se masti tice...slab izvor proteina,mislim u odnosu na izvor masti,slabo....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #6 on: July 03, 2008, 12:37:46 AM »
Quote
da pitam samo, jel krompir ide u kljucalu vodu? i jel znate kako se pece belo meso u rerni s krompirom slucajno?
iseces krompir na kriske, kao jabuku, stavis vode da malo predje preko ukupne kolicine krompira i kuvas..s vremena na vreme malo bocnes da vidis da li je omeksao..kada je omeksao.probas da li je kuvan.

belo meso iseces na snicle, to neka ti odradi keva..stavis na teflon, przis samo jednu stranu dok se malo ne zalepi, onda sipas samo malo vode da se to odlepi i okrenes na drugu stranu.ta druga strana ce da se obari u toj vodi.zatim povremeno viljuskom pritisnes to meso da izadje voda.okrenes par puta da ti malo dobije boju i to je to..
ako ga kuvas ubacis samo sa koskom u vodu, stavis poklopac i povremeno zaseces meso da vidis da li je kuvano.kada se skuva izvadis i samo odvojis od koske.


oslic ..hm..za filete mora neko da ti sece..najbolje je da ga ocistis od creva, zatim iseces na koturove i tako baris na pari ili przis i peces..imas zacine za ribu..tako da sa time mozes da ublazis smrad..

ako zelis da peces meso i krompir..moras da nalijes pleh ili tepsiju sa vodom da prekrije krompir(koji je secen na koturove ili kao pomfrit), pa da se u toj vodi probari i na kraju dopece..

najbolje je da ti majka sve to pokaze prvi put a posle toga ti sam..

za pirinac imas na forumu kako ga neki od nas pripremaju..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #7 on: July 03, 2008, 12:40:40 AM »
Nema na cemu...  :) Pretpostavila sam da su ti ovo spanska sela...
 ;)
Ja krompir stavim u hladnu i pozdravim se sa njim dok ne dodjemo do stadijuma bockanja  :lol:

Za krompir sa belim u rerni nisam sigurna jer nisam nikada spremala, ali cini mi se da belo nije najbolje za rernu jer se isusi i onda izgleda kao da jedes novcanik sve zajedno sa kreditnim karticama...  :) ;) Za rernu je bolji batak i ostatak pileta(posto pominjes silne pilice znaci da imas citavo pile pa ovo ostalo peci u rerni, a belo na teflonu  :))

Ja pretpostavljam da se stavi krompir krupnije secen (na cetvrtine ili ako je veci sitnije) i piletina. Posolis stavis MALO ulja (pustice meso sok i mast posto ne stavljas belo) + opet razni zacini (elsperimentisi) i ostavis na nekoj srednjoj temperaturi... Jos se raspitaj, ali pazis da mu ne bude dosadno, a da mu ne bude mnogo vruce  :yes: :lol:

Mislis na panirane riblje stapice? Oni nisu bas dobri jer kada se ispeku na ulju dodju kao pohovani, a to nije bas za dijetu...  :rolleyes01: Tacnije nije za mene - ne znam kako ti jedes i koliko...  :)

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #8 on: July 03, 2008, 12:55:32 AM »
uh extra ste objasnili, probacu sto kaze Lazic prvih puta s kevom pa onda sam  :yes:

hvala Ibis, hvala Nina, hvala Lazicu  :clap:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline mrvica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 248
  • Gender: Female
Odg: Postupak spremanja hrane
« Reply #9 on: July 15, 2008, 09:36:55 AM »
@CRonaldo

Mlad si ti momak (što je dobro naravno) da bi se secao cuvenog Mlakara i Steve Karapandže kojih se moje generacije secaju.
Za krompir, pirinac i testeninu ti vec objasnise tako da ne gnjavim sa tim.
Pilećinu tkdj vidim da su ti objasnili.
Sto se ribe tice gledala sam onog britiša Olivera koji svaki obrok sprčka za 15 min a izgleda dobro da ti dodje i prste da pojedes. E pa ta likčina pravi ribu u foliji. Napravi kao neku vrstu džepa od folije ubaci ripče unutra - bilo da ej cela riba bilo da su fileti - ubaci po želji limun, aromaticno bilje - mirodjiju,origano,ruzmarin itd - naravski so + biber verovatno bi mogao i neki sosic tipa vorčester (ako se tako kaze) il soja sos može i neka kap maslinovog ulja. Zamandali foliju da para nemože da izidje napolje i ubaci u rernu. Vreme sazrevanja ribice za jelo u rerni varira od velicine komada tako da se naravno fileti mnogo brze zgotove. Riba bude socna kuvana poprimi sve one predivne mirise a nema masti. Sto je najveca fora mozes tako upakovanu ribu da stavis pored recimo pekarskog krompira koji se u istoj rerni pece za one članove porodice koji ne mare bas mnogo za kalorije i dijete.
Ja uglvnom stavljam il filete oslica il filete soma koji su prste da polizes
Aj pa uživaj i javi kako je ispalo...