EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Apetit - vjeciti problem  (Read 6057 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Apetit - vjeciti problem
« on: July 03, 2008, 02:12:35 PM »
Jednostavno - nemam apetit.
S vremena na vrijeme jedem kao lud, ali mi onda naidje period da jedem 2 puta dnevno. Posebno u ovim vrucim danima. Jednostavno, osjetim da mi prazan stomak i cak mi je ruzan osjecaj u stomaku jer je prazan, ali ne mogu da pojedem bilo sta. Kao da osjetim neku muku kada na hranu pomislim.
Povremeno popijem neke vitamine, pa se stvar popravi ali na kratko. Postoji li nesto, bilo sta sto ce mi provaliti apetit?
Bilo kakva hemikalija? :)
Poceo sam da "guram gvozdje" ali kako da dobijem na masi kada jedem isto kao i prije? :(
Help!
I suze i sline, isti salinitet ...

Offline anabanana

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
Odg: Apetit - vjeciti problem
« Reply #1 on: July 03, 2008, 02:18:07 PM »
Sta volis da jedes od hrane tim danima kada ti se ne jede?

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Odg: Apetit - vjeciti problem
« Reply #2 on: July 03, 2008, 02:45:55 PM »
E sad me zatece...pa ne znam...nisam mnogo izbirljiv, jedem sta mi dopadne saka. Ali kada mi se ne jede, tada mi je sve isto. Cak na trenutak osjetim snazan apetit, ali vrlo brzo me prodje. Cudan organizam...vrlo cudan.
I suze i sline, isti salinitet ...

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Apetit - vjeciti problem
« Reply #3 on: July 03, 2008, 03:28:04 PM »
Nije cudan  :) i meni je bio isti problem kad sam pocinjao.Bio sam jako mrsav, ovako je pre bilo:

doruckujem ujutro jaja na oko s malo hleba, i do nekih 5 sati ja uopste nemam apetit vise, trcim skacem a apetit nista, s vremena na vreme pojedem kilu jabuka i to me odrzava da ne jedem nista.
Oko 5 pojedem rucak sto mama spremi, ali cisto ga jedem da ona vidi da sam jeo i da mi ne zvoca, i posle toga stucem jos koju kilu jabuka.I tako do uvece, kad nakupujem raznog voca i grickalica i gledam filmove.

E tako sam ziveo pre, i apetita nisam imao ni za k**ac.

Ali sad kad sam poceo ici u teretanu, poceo sam da jedem na silu.Znaci zacrtas sebi cim ustanes jedes, nek ti treba po sata da jedes recimo, pa dva ipo sata ne jedes ali ne jedes bas nista jer to moze da ti pokvari apetit, pa opet jedes po sata, pa dva ipo sata ne jedes, i tako...

Bukvalno jedes na silu i zato ce ti i trebati po sata da jedes :) Napravis sebi puno hrane i stavis pred sebe i nema ustajanja dok ne pojedes :)

A riblje ulje ili omega 3,6 isti djavo ti moze pomoci oko apetita.Imas u suplement shopovima.

Znaci nateraj se da jedes 6 puta na dan.

Meni recimo jedan drug kaze, eh kad bih ja jeo 6 puta na dan bio bih shwarceneger al ne mogu jesti 6 puta na dan, a on zapravo ni ne konta da on u stvari i jede 6 puta na dan cak i vise jede 20 puta na dan al on to ne konta jer jede gluposti tipa grickalice, voce, kola i secerni sokovi.To ti sve da energiju i ti zivis a kao nisi nista pojeo, jer u obroke racunas samo kad bas sednes za sto pa kao jedes.Pa kao danas sam jeo dva puta, a ustvari jeo si 50 puta jer ne mozes ti ziveti na dva obrojka jbt nemas energije kontas ;) Znaci pored toga ti uneses gomilu smeca i to te zasiti.I tako ubrzavas metabolizam i propadas sve vise.

Moj drug recimo jede dvaput na dan i to neke sendvice i popije 10l kole i pita se sto se ne ugoji ;)
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Apetit - vjeciti problem
« Reply #4 on: July 03, 2008, 03:42:06 PM »
Prisili se da jedeš. Nije koji puta ugodno al istrpiš jer znaš da sebi radiš dobro.
Osvijesti si u glavi da moraš biti gladan svaka 2-3 sata, razmišljaj o tome i bit će ti lakše

Offline Tadija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 140
  • Gender: Male
Odg: Apetit - vjeciti problem
« Reply #5 on: July 04, 2008, 10:33:19 AM »
Hvala na savjetima, pokusacu da vas poslusam i natjerati se malo na (kvalitetniju) hranu.
 
I suze i sline, isti salinitet ...