EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini  (Read 229784 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Proteini
« Reply #310 on: April 24, 2013, 03:37:41 PM »
Ne, ako si u deficitu sa kalorijama nece ti nista rasti, nece ti od proteina narasti misic ako si na dijeti, protein je tu da zastiti misic od propadanja...

Sad se pitas sta ce ti misic, e pa kao sto kolega gore rece, misici ti i tope salo, samo ono i moze istopiti salo, salo nema nikakvu vrijednost jer nije metabolicki aktivno, a ako izgubis misic izgledaces mlitavo i nikakvo, a salo neces istopiti...

Ako ti se cini da misici rastu to je zbog definicije, tj. gubitka masnog tkiva misici su izrazeniji...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #311 on: April 24, 2013, 04:55:35 PM »
A gde onda ja gresim?Sta da radim?A i procitala sam u novinama da Megan Fox radi kardio vezbe kako ne bi dobila prevelike misice vec ostala vitka a zategnuta....Meni se licno njen izgled svidja....Ali ja ne mogu da biram koje cu vezbe da radim na trenungu radim ono sto mi trener kaze....Sto je najgore noge su mi non-stop pod opterecenjem a gornji deo slabije....I mene je to zacudilo kada mi je rekao jer sam vec dugo gledala da unosim proteine ali mi nije delovalo toliko cudno kada sam bolje razmislila....Protein hrani misic i on raste a ukoliko nema proteina on ce se msnjiti samo sto ne znam hoce li mu se nesto lose desiti?Bila bih vam zahvalna na nekom savetu vi ipak bolje znate....I izvininjavam se ukoliko sam dosadna....

Ne gresis nigde, nastavi dalje kako si do sada radila i ne slusaj savete sa strane. A nadam se da znas da su svi saveti i price po novinama totalne gluposti.

Offline Alexandra 92

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Female
Odg: Proteini
« Reply #312 on: April 24, 2013, 06:28:55 PM »
Znam,primetila sam....Pa i u pravu ste kada bolje razmislim ja znam da dok imam program u terani i kada mi splasnu misici nestane mi salce mozda su mi se ipak naduli samo misici posto svaki dan sem nedeljom treniram dva puta...Pozabavicu se jos malo vise kalorijama da menjam dorucak i jos vise da ih smanjim pa cu da vidim mozda je ipak do sala pa cu da vidim ima li nekih rezultata....Hvala vam puno na odgovorima....
-Nije vazno koliko jak udarac mozes da podneses, vec je vazno koliko udaraca mozes da primis a da ostanes na nogama i nastavis dalje!!!!

Offline murbi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 56
Odg: Proteini
« Reply #313 on: April 24, 2013, 07:51:36 PM »
Kako da menjas dorucak?
Proteini iz dorucka, ali i ugljeni hidrati, vitamini i minerali tada uneseni su mozda najbitniji.
Kuvana belanca, belo meso, nemasni sir, pirinac, ovsene pahuljice, voce - i za cas je eto figura kakva treba.

Mislim, stavi neku sliku, mozda ti vrh izgledas i svaki dodatni trening te samo moze pokvariti...  :dunno: :)

Offline Alexandra 92

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Female
Odg: Proteini
« Reply #314 on: April 25, 2013, 06:40:50 PM »
Gde da stavim sliku ovo sam ja na ovoj maloj gde se vide ledja ali je slikana dok je bila jos zima....Izledam lose iskreno....A nesto ne radim kako treba....Jedem svako jutro ovsene pahuljice....Ustanem popijem sumecu sa dva integralna keksa sa kakaom pa kafu,nakon toga tri kasike ovsenih pahuljica sa dosta jogurta 0,5 pa jabuku pa idem na trcanje....Vratim se popijem gomilu vode sa limunom....To radim svako jutro isto....Oko 12h-13h jedem ponovo recimo danas sam sardinu pojela,dve sargarepe,i zelenu salatu...Oko 16h jedem opet rucak kuvano svaki dan drugacije....I uvece uglavnom zelenu salatu ili kupus 2-3 belanca bez hleba naravno dve-tri case mleka dva integralna keksa i jabuku.... :dunno:
-Nije vazno koliko jak udarac mozes da podneses, vec je vazno koliko udaraca mozes da primis a da ostanes na nogama i nastavis dalje!!!!

Offline murbi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 56
Odg: Proteini
« Reply #315 on: April 26, 2013, 03:51:19 PM »
Sa avatara se ne vidi puno toga, a narocito se ne moze videti da je nesto lose  :) .
Ne znam koji su ti ciljevi, zaista lepo izgledas, solidno se hranis (ubaci malo mesa u toku dnevnog menija, pilece belo), a sto se tice slika slobodno ovde stavi nekoliko pa ce moci neko nesto vise da kaze  :)

Offline kljaja :D

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Proteini
« Reply #316 on: May 04, 2013, 12:54:38 PM »
Da li smem da uzimam whey proteine ako imam 14 godina?Vezbam redovno.Neko kaze da smem a neko da ne smem da li neko moze da mi pomogne oko ovog problema ??? Unapred hvala!!!!  :help:  :help:  :help:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #317 on: May 04, 2013, 02:24:30 PM »
Da li smem da uzimam whey proteine ako imam 14 godina?Vezbam redovno.Neko kaze da smem a neko da ne smem da li neko moze da mi pomogne oko ovog problema ??? Unapred hvala!!!!  :help:  :help:  :help:

Smes, samo je pitanje da li ce ti ista pomoci.

Offline Enpedokle

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
Odg: Proteini
« Reply #318 on: May 06, 2013, 06:16:31 PM »
Ja bi hteo da pitam za misljenje o izolatu surutke u zdravoj hrani.1700 dinara kilogram je cena.  :help:Nis je u pitanju,cenim ga da je provereno kad su mi i drugari preporucili prodavnicu gde da je kupim.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #319 on: May 06, 2013, 08:27:48 PM »
Ja bi hteo da pitam za misljenje o izolatu surutke u zdravoj hrani.1700 dinara kilogram je cena.  :help:Nis je u pitanju,cenim ga da je provereno kad su mi i drugari preporucili prodavnicu gde da je kupim.

Drugari strucnjaci  :lol:

Ta surutka je smece, ne kupuj.