EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dorucak posle treninga  (Read 7890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kudu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 65
  • Gender: Male
Odg: Dorucak posle treninga
« Reply #10 on: May 12, 2011, 10:58:39 PM »
Ako imaš dosta masnoće da izgubiš (a sam kažeš da imaš) i ako nisi blizu nekog genetskog maksimuma po pitanju mišićne mase (pretpostavljam da nisi) onda možeš da izvedeš kombinaciju topljenje masti & nabacivanje mišićne mase u isto vreme. Pisao sam o tome ovde pa da se ne ponavljam mnogo. Pošto treniraš ujutru to je najbolja varijanta, uzmi zagradi taj trening sa proteinom i skorbom, a ostatak dana u ostalim obrocima idi samo na protein + vlakno. Ako planiraš da ubaciš kardio neka to bude posle treninga sa tegovima ili uveče kada dođeš sa šljake ili kako već. Ako ga ubaciš odmah pre treninga sa tegovima onda ćeš štetiti samom treningu jer najverovatnije nećeš imati energije da pružiš maksimum.
Sometimes we take for granted the little things like food, like freedom

kad se rodilo celo je selo Boga molilo da mu dušu uzme, da ne priča okle je kad đe ode na stranu

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Dorucak posle treninga
« Reply #11 on: May 12, 2011, 11:47:13 PM »
I ni slucajno ujutru tegove na prazan stomak, jedi barem u 6.30-6.45 recimo pa trening u 8

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Dorucak posle treninga
« Reply #12 on: May 13, 2011, 06:34:25 PM »
Imam mozda oko 3-4 kg viska. Visok sam 183 a tezak oko 75 kg. Imam bas uske kukove i svaki cm viska mi se dobro poznaje. Zapravo sam mrsav sa slauhom oko struka. Ne znam da li je mozda u ovoj mojoj situaciji bolje ici na masu pa negdje u januaru sledece godine razmisljati o skidanju viska jer se bojim da ne tapkam u mjestu tj pokusavajuci da nabacim masu a u isto vrijeme pokusati da skinem visak ostati na istome.

Pazljivo sam procitao post sto je pisao "Kudu" i nacelu bi se pridrzavao toga.

Trenirao bih 4 puta nedeljno:
pon: ledja biceps
utorak: grudi triceps

Cetvrtak: ramena noge
Petak ponovo ledja biceps i tako u krug.

Dvije vjezbe po misicnoj patiji u tri serije, s obzirom da sam pocetnik da li je ovo ok?

Offline kudu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 65
  • Gender: Male
Odg: Dorucak posle treninga
« Reply #13 on: May 14, 2011, 01:58:15 AM »
Stekao sam utisak da imaš mnogo više masnoće, tipa 25%-30%+ BF. Ako je to samo 3-4kg to možeš da skineš u narednih mesec dana pa onda kreni na masu. U danima kada imaš rad sa tegovima zagradi taj trening sa skrobom i proteinom, a ostatak dana samo protein i vlakno (i odgovarajuća količina masnoće). U danima kada nemaš rad sa opterećenjem ubaci kardio ujutru pre doručka, skrob uzmi samo u okviru doručka (eventualno i u obroku nakon doručka, tu npr. imaš prostora za neke varijante rotacija), a u svim ostalim obrocima samo protein i vlakno (i kvalitetna masnoća u vidu ribljeg ulja, lanenog i tako ta priča). Takav sistem bi morao da pokaže rezultat. Rad sa opterećenjem i dovoljna količina proteina će ti sačuvati masu koju imaš sad, a verovatno ćeš i dobiti nešto i to jako brzo na konto mišićne memorije, a celokupni energetski deficit tokom tog perioda će ti umanjiti kilažu za mast.
Sometimes we take for granted the little things like food, like freedom

kad se rodilo celo je selo Boga molilo da mu dušu uzme, da ne priča okle je kad đe ode na stranu

Offline Vesa_NN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Dorucak posle treninga
« Reply #14 on: May 17, 2011, 01:22:37 PM »
Proste UH bi trebalo da koristiš samo posle treninga i to do 30g radi brže dopune glikogena. Kombinacija dve vreste energetske namernice tipa UH + M ima kao posledicu da se jedna odmah skladišti u masne depoe.
Za početak baziraj ishranu sa složenim skrobnim UH (pirinač i krompir). Ja sa 110 kg unosim 300g UH dnevno, ako budem mogao spustiću na 250g. Ispod toga ne idem!
Evo ti primer mog danešnjeg jelovnika i aktivnosti :
06:30 Ovsene 100g + limunada sa voćnim šećerom
07:30 - 08:30 trening - teretana
08:30 PWM ( 30g whey + 15g dekstorze + 15g malta + 20g glutamina)
10:00 100g pirinča + 150g ribe + 200g kupusa
13:00 150g pirinča + 150g belo pileće + 200g kupusa
16:00 50g pirinča + 6 jaja + 200g kupusa
19:00 40-50g badema i lešnika
20:00-22:00 trening - kardio
22:00 PWM
23:00 200g ella sira + 3 omega 3-6-9

Znači oko 150-200 g P, oko 300 g UH i 20-30g M