EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tonus hleb - odlican izvor vlakana  (Read 41767 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #10 on: September 21, 2012, 11:10:35 AM »
Znaci ista kolicina za dete od 5 godina, devojku od 15, odraslog coveka koji fizikalise 14h dnevno i usput se bavi sportom i babu penzionera od 89 godina koja lezi ceo dan?

Jasno sam napisala da je to kolicina za umereno fizicki aktivnu osobu, i da se kolicina poveca u skladu sa pocevanjem fizicke aktivnosti. Umerena fizicka aktivnost se pritom odnosi na recimo brzo hodanje 60 ili 90 minuta.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #11 on: September 21, 2012, 11:17:02 AM »
Elem, videh jedan post u temi, a i znam dosta ljudi koji su izraziti protivnici jedenja hleba.

Koja je razlika izmedju pravog integralnog hleba i ovsenih pahuljica?
Ja bih uvek glasala za hleb u umerenoj kolicini. Ne znam koje ovsene koristite, ali na deklaraciji jasno pise da imaju dodat secer.
Em je bolje na psiholoskoj bazi, em ovsene ne vrede nista za tu kalorijsku vrednost koju poseduju. Osim, ako se vama dorucak sastoji od tri supene kasike ovsenih. Iskreno, meni je to mucenje za organizam. Bolje da doruckujes kao normalan covek.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #12 on: September 21, 2012, 11:22:56 AM »
Quote
kolicina za umereno fizicki aktivnu osobu
Ovo nije nikako dobro definisano.

Shvati da ne treba ista kolicina hrane muskarcu od 100 kg i djevojci od 50...


I na ovsenima ne pise na deklaraciji da imaju secer...bar ne na ovima koje ja koristim...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #13 on: September 21, 2012, 11:33:48 AM »
Ovo nije nikako dobro definisano.

Shvati da ne treba ista kolicina hrane muskarcu od 100 kg i djevojci od 50...


I na ovsenima ne pise na deklaraciji da imaju secer...bar ne na ovima koje ja koristim...

Ok, pogresila sam za kolicinu, sve je individualno. I naravno da ne mislim da je to dovoljno za muskarca od 100kg, htedoh samo da vam dam orijentir, pa vi povecavajte koliko mislite da treba.
Ne znam koje su jos dostupne na trzistu, ove najzastupljenije, Florida imaju dodat secer.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #14 on: September 21, 2012, 12:48:58 PM »
Kupis u zdravoj hrani za 2-3x manje para, i jos nemaju secer  :wow:

A ne gledati sarene kutije po merkatoru  :lol:

Offline LadyD

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 43
  • Gender: Female
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #15 on: September 21, 2012, 03:28:43 PM »
Kupis u zdravoj hrani za 2-3x manje para, i jos nemaju secer  :wow:

A ne gledati sarene kutije po merkatoru  :lol:
Tacno..ovsene su 150 din/kg...dzabe maltene...i nemaju secer   :wow:

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #16 on: September 21, 2012, 03:37:35 PM »
Elem, videh jedan post u temi, a i znam dosta ljudi koji su izraziti protivnici jedenja hleba.

Koja je razlika izmedju pravog integralnog hleba i ovsenih pahuljica?
Ja bih uvek glasala za hleb u umerenoj kolicini. Ne znam koje ovsene koristite, ali na deklaraciji jasno pise da imaju dodat secer.
Em je bolje na psiholoskoj bazi, em ovsene ne vrede nista za tu kalorijsku vrednost koju poseduju. Osim, ako se vama dorucak sastoji od tri supene kasike ovsenih. Iskreno, meni je to mucenje za organizam. Bolje da doruckujes kao normalan covek.

Ako te zaista zanima razlika,evo ti jedan od najboljih sajtova za nutritivne vednosti pa uporedi te dve namirnice ili bilo sta drugo sta te zanima i sve ce ti dileme se razjasniti same...

http://nutritiondata.self.com/

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #17 on: September 21, 2012, 06:09:57 PM »
Ako te zaista zanima razlika,evo ti jedan od najboljih sajtova za nutritivne vednosti pa uporedi te dve namirnice ili bilo sta drugo sta te zanima i sve ce ti dileme se razjasniti same...

http://nutritiondata.self.com/

Hocu da opovrgnem misljenje da je hleb los, a da malo spustim ovsene koje uzdizete u nebesa.
Samo to.
Monotona ishrana nije ono sto bih bilo kome preporucila. A kad je izvor slozenih ugljenih hidrata u pitanju, tu imas zdravih kombinacija koliko hoces. I sve je prilicno ukusno. Da mogu, samo bih njih jela, ali necu da se mastim. Oni mi jedino i stvaraju grizu savesti kad ih pojedem previse.
Da li ste ikad probali da skuvate proso? Ili jecam? Pritom ne mislim na pahuljice. Koliko je samo zdravih kolacica (bez secera) moguce napraviti od zitarica. Mislim, kad su vam ovsene ukusne, racunam da bi vam i to drugo bilo ukusno.
I da ti pritom ne padne na pamet da odes i kupis bilo kakav junk.
Barem ja nemam ni zelju, ni potrebu za njim...

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #18 on: September 21, 2012, 06:53:28 PM »
Ja ne volim komplikovati, a ni ne znaci mi nesto posebno neke druge zitarice...

Kada hocu kupim onaj Njemacki hljeb od cijelog zrna, on je BB approved, ali i to samo kada zelim da umacem jaja na oko, ovako nemam neku zelju za njim.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #19 on: September 21, 2012, 10:31:58 PM »
tenssa brate, alal ti vera, mislio sam da sam jedini koji ima taj problem.. obožavam s vremena na vremena 5-6 jaja na očurde, ali nemam s čim močiti... :smor:


@eleonora - nije hleb toliko loš, nisu ni ovsene najkvalitetnija stvar na svetu, ali je opet godinama već utvrđen neki ''kodeks'' ishrane, i mislim da nije toliko potrebno eksperimentisati sa već dokazanim stvarima