EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tonus hleb - odlican izvor vlakana  (Read 41765 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #60 on: September 22, 2012, 01:19:32 PM »
Opet ponavljam - zasto jaja u tolikoj meri? Zbog cega je to dobro?

Vidite koliko su moji postovi detaljni i dugacki, pa bih vas zamolila da barem delimicno obrazlozite zbog cega jedete jaja u tolikoj meri.

Od prica o laboratoriji i lipidnog statusa, mi smo nasli da pricamo o nacinu pripreme. I ispade to glavni razlog zasto se jedu u toliko meri.

Daleko od toga da nije moguce hraniti se raznovrsno. Ih, koliko samo prezdravih recepata znam. I u koliko njih mora da ide jaje. Ali, to je tema za one koji vole da kuvaju, tako da nema smisla zapocinjati tu temu.

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #61 on: September 22, 2012, 01:24:58 PM »
U BB-u i nema neke raznovrsne ishrane dok si na dijeti. Meso, riba, jaja, mlečni proizvodi (zavisi kakva je i dijeta u ovom slučaju), pirinač, krompir, ovsene, salate.

Zašto jaja u tolikim količinama? Odgovorio sam ti malopre: jeftina su, imaju 6-7g proteina po jednom jajetu, laka su za pripremu (kuvanje 15 minuta...) i lako se jedu.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #62 on: September 22, 2012, 01:26:05 PM »
1) zbog proteina
2) zbog masti
3) zbog idealnog odnosa nezasićenih i zasićenih masti
4) zbog holesterola koji učestvuje u sintezi testosterona
5) zbog toga što su najjeftinija kao izvor proteina (a kad treba da unosiš 200-300 i više gr. proteina dnevno, onda moraš da gledaš i finansijsku isplativost)
6) meni su ukusna, ispečem ih sa samlevenim ovsenima na teflonu i budu mi extra :)

jel dovoljno?

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #63 on: September 22, 2012, 01:39:36 PM »
Tu se vec ne slazem da nema raznovrsne ishrane.
Sve te namirnice koje si naveo mogu da daju izvrsne specijalitete u kombinaciji.

Medjutim, svako od nas ima neki rezim ishrane kojeg se pridrzava. Sto se tice i kombinacija i vremena kad se nesto jede. Ne znam kad vam je sta dozvoljeno i u koliko sati, ali uvek mozes nesto da smislis... ima zaista mnogo varijacija. I onda u hrani uzivas bez bojazni da ces da se mastis, i jedes i radi uzivanja i zbog toga sto znas da dobro utice na povecanje tvoje misicne mase, ili pak definiciji, u zavisnosti od toga sta ko radi.

Ali opet, svako od nas razlicito gleda na to. Ja volim da jedem, i zbog toga toliko izucavam mogucnost da mogu da jedem ono sto volim, da je zdravo, da se ne mastim, i da mi to ne utice lose na zdravlje. I zbog toga su ti potrebni neki orijentiri u svemu tome, kako bi lakse mogao da se pridrzavas toga. I zato je dobro slusati ljude koje imaju i znanje i iskustvo. Kako sportiste, tako i lekare. Jer i jedni i drugi mogu da ti daju korisne savete, i onda sve uskladis onome kako ti odgovara. Dobro je na psiholoskoj osnovi, jer nisi opterecen onim sto jedes.

A kakvi su mi rezultati?
Pa pisala sam vec u temi, da se ne ponavljam. Iako ne unosim jaja u toj kolicini, gde masti predstavljaju pogonsko gorivo za vezbanje, lepo izdrzavam. Ceo dan sam na nogama, jos plus treniram svaki dan.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #64 on: September 22, 2012, 03:34:01 PM »
Quote
Sujeta je opasna stvar. 


To vidimo.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #65 on: September 22, 2012, 03:47:09 PM »
Dobro je na psiholoskoj osnovi, jer nisi opterecen onim sto jedes.

Pa ako se bavis BB-om moras jesti ove namirnice iako zna da bude monotono, jednostavno jedes nesto sto je provereno dobro i sto daje zeljeni rezultat. Ne vidim nesto lose u tome.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #66 on: September 22, 2012, 04:06:46 PM »
Eleonora, ti spominjes da ne jedemo dosta kompleksnih hidrata, odakle ti to?


Quote
Ponekad nije lose cuti nesto sto odstupa od onoga cega se pridrzavate, pogotovo ako je obrazlozeno. Svidela se ta logika vama ili ne.
Obrazlozi, ja ti govorim da jedemo dosta jaja i imamo dobru krvnu sliku, ti ne jedes i ne znas, ali i dalje tvrdis da su jaja stetna jer si samo nacula da je tako...

Pitam te to vec drugi put, molim malo kulture pri diskusiji, ako ja tebi odgovaram ocekujem to i od tebe, to i jeste svrha foruma, diskusija...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #67 on: September 24, 2012, 12:13:05 PM »
eleonora    Uhh al ste se zapetljali!! :wow: :wow:


Eleonora..mislim da hoces da kazeš u principu da je umerenost u svemu bitna..i jeste..i mislim da se svi sa foruma u tome slažu sa tobom!
Ali..kada ti je potrebna velika količina proteina jaja su savršen izbor!
Jedan razlog koji je sasvim dovoljan... praktično!! :clap:
Jednim obrokom uneseš oko 30gr proteina a treba ti pet minuta da se spremi, a svako od nas vaga sa žumancima i gleda da ne pretera!
Jedna bitna stvar..ishrana o kojoj pričamo je ishrana sa kojom se telo menja a ne stagnira i iz tog razloga se radi to što se radi!
Kada neko želi da ostane na nivou u kom je ..potrebno je "manje više" da bude umeren sa svim namirnicama a to je ono o čemu pričaš!
Ovde smo da diskutujemo o svemu a ne da prihvatamo savete zdravo za gotovo.. a priznaješ da je zapad odmakao dosta sa studijama i istraživanjima u odnosu na naše školstvo :) :)